MJR XVI programma
:::: VAIKAMS ::::
žaidimai ir smagumai mažiesiems festivalio lankytojams

Šešioliktasis festivalis mūsų mažuosius festivalio lankytojus įtrauks į netikėtumo, žaismo, judrumo, vikrumo ir kūrybinių idėjų kupinas veiklas. Kiekvienas galės pasigaminti sau latvišką simbolį iš šieno, sudalyvauti įvairiuose tradiciniuose liaudies žaidimuose, nulipdyti molinuką ar spalvingais dažais papuošti salos menines kerteles. Kviečiame gausiai dalyvauti "Mėnesėlio Juodaragio" programoje visas tris festivalio dienas!

PENKTADIENIS

18.00 val. - Amatų kiemas.

SUKAM SUKAM ŠIENO SAUJELĘ

Kiekvienas atvykęs į salą jau penktadienį galės pradėti sukti, rišti įvairiausius latviškus ir lietuviškus ornamentus.  Amatų kiemo "Šieno palapinėje" - rišime įvairius simbolius iš šieno, šiaudų, žolės ir kitų gamtinių medžiagų.

20.00 val.  – Amatų kiemas.

LATVIŠKŲ PASAKŲ IR DAINŲ VAKARAS

Mažiesiems festivalio dalyviamas modernaus folkloro grupės "Marga Muzika" merginos paseks dainuojamąją pasaką, kuri skambėdama latvių ir lietuvių kalbomis, pasakos apie mūsų kultūrų senąsias tradicijas ir papročius. Lietuviškų ir latviškų pasakų skrynią atvers Sandra Zubielaitė ir Maris Briedis. Dainuodami, liūliuodami palinkėsime mažiesiems labos nakties.

ŠEŠTADIENIS

9.00 val. – Kino ir paskaitų palapinė.

ANIMACIJA VAIKAMS IR NE TIK

Ankstų rytą atsikėlę mūsų mažieji festivalio lankytojai galės prabusti su linksmais ir nuotaikingais animaciniais filmukais. Išvysime rinktinę mūsų tautos bei brolių latvių animaciją.

10.30 val. - Žaidimų kiemas.

DROBĖS TAPYMAS IR MENINĖS DIRBTUVĖLĖS 

Šeštadienio rytą  visus mažuosius kviesime įsiamžinti "MJR mažylių drobėje", nupiešiant ir nuspalvinant savo rankos antspaudą. Teptukais kursime ir marginsime drobę, taip pat puošime ją latviškais ir lietuviškais simboliais.

12.00 val. – Žaidimų kiemas.

INTERAKTYVIOS VEIKLOS 

Kviesime drauge veikti su Lino Zubės šeimos teatru "Lino Lėlės". Vyks pasivaikščiojimas kojūkais ir žaidimai pievoje. Aktorius - lėlininkas Linas Zubė su savo šeima mūsų vyresniesiems vaikams surengs aktorines pamokėles, mokys susirinkuosius teatrinių bei senovinių žaidimų.

BALTIŠKI AKMENUKAI

Nuo jūros pakrantės atkeliavę akmenys papuoš salos pievą. Vaikai juos margins, puoš, dėlios į didelę dėlionę, kurioje suspindės festivalio spalvos, nuotaikos ir žaismas. Išradingiausių ir kūrybiškiausių margintojų laukia mažos dovanėlės.  

14.00 – Amatų kiemas.

MOLIO DIRBTUVĖLĖS

Šiais metais Amatų kieme turėsime išskirtines Daugpilio molio meno centro dirbtuves mūsų mažyliams, kuriose menininkės Una ir Nellija mokys vaikus nusilipdyti keisčiausius gyvūnus, puodynes ar puodelius, mažą suvenyrą ar subtilų papuošalą. Pasitelkę įvairiausius lipdymo būdus, jaunieji kūrėjai turės ką parsivežti iš festivalio!

16.00 – Amatų kiemas

SUKAM SUKAM ŠIENO SAUJELĘ

Šeštadienio popietę mažuosius vėl kvies "Šieno palapinė", kurioje entuziazmo ir fantazijos netruks nei vienam. Suksim, rišim, gaminsim ir puošime Amatų kiemelį įvairiais ornamentais bei ženklais, kuriuose atsispindės lietuvių ir latvių simbolika, tradicijos ir brolybė. Kviečiame prisijungti ne tik vaikučius, bet ir tėvelius, ir šeimos simbolius kurti drauge!

21.00 val. - Kino ir paskaitų palapinė.

SPEKTAKLIS “VILKAS IR OŽIUKAI”

"Vilkas ir ožiukai" – muzikalus, plastiškas, poetiškas, šarmingas Lino Zubės šeimos teatro "Lino Lėlės" spektaklis. Šiame pasirodyme žaismingai pasakojama istorija ras kelią į mažujų žiūrovų širdis.

Vilkas ir ožiukai

SEKMADIENIS

10.00 val. - Amatų kiemas.

PARODA "MĖNESĖLIO JUODARAGIO DIRBINIAI"

Sekmadienio rytą kviečiame visus atnešti savo pagamintus molio ar šieno dirbinėlius į Amatų kiemą ir kartu surengti parodą "Mėnesėlio Juodaragio dirbiniai". Patys originaliausi gaus specialius prizus, taip pat bus vaišinami MJR saldumynais. Po apdovanojimų Amatų kieme galėsime lipdyti molio dirbinėlius, rišti šieną, pinti juostas ir užsiimti kitomis veiklomis.

11.00 – Žaidimų kiemas.

MUILO BURBULŲ ŠOKIAI SU VĖJO GAUDYKLĖMIS

Ar norite pamatyti visas vaivorykštės spalvas danguje? Ar norite pagauti skrendantį vėją? Ar norite jį įsupti į splavotą ratą ir paleisti skrieti MJR padange? Kviečiame visus pasisukti muilo burbulų migloje, paleisti juos skrieti ten kur toliai neša, ten kur akys teužmato, ten kur niekados šalis! Mažiems ir dideliems sekmadieninė muilo burbulų puota!

12.00 val. – Žaidimų kiemas.

ŠAUDYMAS IŠ LANKO

Klubas "Strėlė" sekmadienio rytą suorganizuos mažiesiems šaudymo konkursą iš lanko. Susirinkę didžiojoje pievoje vaikai galės išmėginti savo taiklumą ir išradingumą, o patys šauniausi net ir laimėti ypatingą strėlę, kurią dovanos klubas "Strėlė". Tad kviečiame visus išbandyti savo jėgas!

 


 

Pradžia MJR XVI BILIETAI VIETOVĖ Organizatoriai Tinklai
FESTIVALIS Naujienos Bilietų užs. Sala Savanoriai MJR Facebook
Mintis Festivalio tema Nuolaidos Zarasai   MJR Youtube
Istorija     10 įdomiausių Media MJR Twitter
Galerijos PROGRAMA STOVYKLA ir Žemėlapiai Rėmėjai  
  Muzikos grupės kitos sąlygos     Dangus
  Amatai   ATVYKIMAS Atributika Ragainė
  Paskaitos Už gamtą! Dviračių žygis MJR Atmintinė  
  Ekomenis     Fotografavimas  
  Kinas        
  Sportas        
  Vaikams        
  Kita...