COVID-19 situacija

Mieli Juodaragio lankytojai, patiksliname žinias dėl COVID-19 saugumo reikalavimų, šiuo metu galiojančių renginiams Lietuvoje.

Laikantis įstatymų, kviečiame visus būti dėmesingais ir sąmoningais – atvykdami į festivalį pasirūpinkite savo sveikatos pažymėjimu, kurį reikės pateikti prie įėjimo. ︎
Kartu su festivalio bilietu pateikite „Galimybių pasą“ (arba ES skaitmeninį pažymėjimą), kurį galite gauti, jeigu:
• esate gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą;
• esate pasiskiepiję nuo COVID-19;
• esate persirgę COVID-19.

Detaliau apie „Galimybių pasą“ galite sužinoti https://gp.esveikata.lt

Daugiau apie Europos Sąjungos skaitmeninį pažymėjimą

 

COVID-19 testą penktadienio vakarą galėsite atlikti ir prie festivalio Vartų:
• 08.20 d., penktadienį – nuo 16.00 iki 21.30 val.
Testas mokamas, kaina 15.00 Eur. Atsiskaitymas tik banko kortele.

 

Testus galite atlikti iš anksto savo mieste:
• Registruojantis telefonu 1808 arba 1808.lt;
• Kreiptis į privačias laboratorijas.

 

Svarbiausia – mūsų visų sąmoningumas ir geranoriškumas.

Jeigu karščiuojate ar pastebite viruso požymius – prašome į renginį nevykti.  Festivalio metu nepamirškime gerai žinomų higienos dalykų – visi būsime sveiki ir šventiški!
Jeigu turite atskirų klausimų, arba Jums reikia pagalbos šiuo klausimu – prašome kreiptis.

 

Štai kokį Juodaragio Ragutį mums išraižė nuostabusis iliustratorius Marius Jonutis!
Ta proga primenam, kad Ragutis ragins ragauti MJR rugpjūčio 20-22 pilnatyje – o paskutiniai glaustojo festivalio bilietai pabrangs nuo rugpjūčio 1-osios.

Glaustajam Juodaragio minifestivaliui skirta atitinkamai netikėta, slaptinga ir linksmybę nešanti tema – šiemet vasarėlės šventę lydės raguotas ragautojų ragintojas – Ragutis! Tai mitologinis baltų dievaitis, globojantis alaus ir midaus darytojus, bei puotautojus. Tuo pačiu rago simbolis nuo seno buvęs valdovo ženklas, jo karūna, galia ir valia. Ir elnias, kuris šuoliuoja MJR ženkle, mūsų kalboje dar vadinamas ragingiu.

Su Ragučiu neišvengiamai susijęs jo pirmtakas – Raugupatis, Rūgutis, Raugų Žemėpatis, paverčiantis žemės dovanas nauju gyvybiniu pavidalu, jo dieviška dėka misa virsta alumi, vanduo vynu, pienas rūgpieniu, o grūdai – duona. Tai suteikia renginio temai dar gilesnį ir platesnį prasmių lauką. Šiemet MJR tema ragina kalbėti apie dvi kryptis, du ragus – Ragą ir Raugą.

Ragutis – itin svarbus švenčių ir nepamainomas įvairiu apeigų dalyvis. Baltų paprotys nulieti pirmus alaus lašus ir paaukoti pirmąjį duonos kepalėlį buvęs ypatingai gajus. Iš istorijos žinome, kad atėjus krikščionybei šį palabinimą labai sunkiai sekėsi išgyvendinti. 1249 m. Christburgo taikos sutartyje net įrašyta sąlyga prūsams nebesikreipti į dievus ir jiems nebenulieti. Archeologų randami ir minimi sidabru kaustyti tauro ragai, kurie tikriausiai žymi ne tik didikų puotas, bet ir svarbius apeiginius aukojimus.

Ragus naudosime ne tik ragauti, bet ir pūsti – juk tai ir gaudžiantys muzikos instrumentai – ragai, rageliai, ožragiai, daudytės – jų garsybė lydės Juodaragio šventę. Su rago simbolika susijusi ir maginė raiška, regėjimas, raganavimas. Taip pat ir judėjimo priemonės – rogutės, ir ginklai – ragotinės, ir daugybė augalų, naminių bei laukinių gyvūnų, kuriu pavidaluose ir varduose styro ragai bei ragučiai. Ragu vadintas ir kietas, suragėjęs daiktas ar itin atkaklaus būdo žmogus. Senovės kalendoriuose sausis ir vasaris vadinti Ragio mėnesiais.

Kad ir glaustas, atrodo MJR šįkart bus smarkiai vaišingas ir maistingas, pyragais, ragaišiais beigi raguoliais pagardintas, varškės sūriais ir rūgštele užskalsintas, raugo keramika pagražintas. Beje, žodis “raugas” vartojamas ne tik kalbant apie maistą, tačiau ir žmonių būdui nusakyti. Geroj girioj gerą girą girdami tikrai gausime pajust bendrystę su gentainiais, – mes vieno raugo! O kad užstalėj neužrūgtume, Mėnesio ragas ragins išgirst puikiausios muzikos, kuri iš scenų liesis kaip iš gausybės rago! Daugiau >>

 

 

 

 

 

Daugiau >>

 

 

 

 

[/vc_row]