10-asis nepriklausomas post-folkloro, alternatyvios muzikos ir
šiuolaikinės baltų kultūros festivalis
MĖNUO JUODARAGIS 2007
vyks rugpjūčio 24-25-26 dienomis
nuostabioje Zaraso ežero saloje

ačiū rėmėjams, draugams ir partneriams:

DEŠIMTASIS ::: MĖNUO JUODARAGIS ::: KVIEČIA Į ZARASUS
Spaudos pranešimas:

Tradiciškai paskutinįjį vasaros savaitgalį vykstantis festivalis Mėnuo Juodaragis rugpjūčio 24-26 dienomis sukvies baltiškos kultūros ir alternatyvios muzikos gerbėjus iš Lietuvos ir viso pasaulio. Po metų pertraukos vėl rengiamas unikalus tarptautinis post-folkloro festivalis šįmet bus jau dešimtasis. Tai vienas didžiausių ir seniausių nepriklausomų renginių Baltijos šalyse. Pirmą kartą Mėnuo Juodaragis vyks Zarasuose, Didžiojoje Zaraso ežero saloje.

Zaraso sala yra pasakiško grožio vieta, kur turėsime puikią galimybę įgyvendinti vis gausesnę Mėnuo Juodaragis 2007 programą, – tyro ežero vandens ir gausių ąžuolų apsuptyje baltiškos kultūros ir ekologijos idėjos atsispindės dar ryškiau. Didžiojoje saloje festivalio dienomis įsikurs palapinių miestelis, automobilių stovėjimo aikštelė, veiks kelios scenos, šokių, filmų, paskaitų palapinės, amatininkų kiemas ir kt.

Dešimtasis Mėnuo Juodaragis, kaip ir ankstesni festivaliai, pasižymės stilių įvairove – čia skambės autentiškas folkloras, post-folkloras, rokas, elektroninė, akustinė, darkwave, tribal ir kita kūryba, kurioje susitinka etninės tradicijos ir šiuolaikinė muzika.

Tris dienas truksiančiame renginyje dalyvaus per tris dešimtis įvairių kolektyvų ir projektų, net dešimt iš jų atvyks iš užsienio. Mėnuo Juodaragis 2007 pažibomis taps žymus Anglijos smuikininkas Matt Howden ir jo pasirodymas su klasikinio neo-folk projektu SIEBEN, garsus Rusijos duetas MOON FAR AWAY, atkeliausiantis net iš tolimojo Archangelsko bei festivalio publikai jau pažįstama fenomenali Austrijos folk-industrial grupė ALLERSEELEN.

Originalios muzikos mėgėjus turėtų nustebinti Balkanų ethno bangos atstovai SVARROGH iš Bulgarijos ir romantiško folk-darkwave atlikėjai THE MOON AND THE NIGHTSPIRIT iš Vengrijos. Taip pat scenose pasirodys grupės iš Gudijos, Latvijos, bei daugelis žinomų Lietuvos kolektyvai - ATALYJA, DONIS, ŽALVARINIS, PIEVOS, KŪLGRINDA, GIRNŲ GIESMĖS, ANDAJA, LAUXNA LAUKSNA ir kiti.

Rengdami dešimtojo Mėnuo Juodaragis programą organizatoriai pakvietė ne tik naujus kolektyvus, bet ir tuos, kurių pasirodymai pastaraisiais metais festivalyje paliko didelį įspūdį. Taip pat renginyje lankytojų lauks rinktiniai filmai, originalios paskaitos, specialūs projektai, meno parodos, vakaronės, amatų būreliai, futbolo turnyras, programa vaikams, kariški žaidimai ir kt.

Manome, kad septynerių ežerų supami Zarasai ir Stelmužės stiprybe alsuojanti sėlių krašto dvasia taps nauju atradimu daugeliui nuolatinių festivalio lankytojų.

"Mėnuo Juodaragis 2007" bilietus jau platina "
Tiketa", juos taip pat galima įsigyti festivalio internetinėje svetainėje http://www.mjr.lt. Išankstiniai trijų dienų bilietai kainuoja 60 Lt, o nuo rugpjūčio 1-osios jų kaina bus 70 Lt. Atvykstantiems su šeimomis numatytos nuolaidos. Nuo Vilniaus iki Zarasų yra 150 km, nuo Kauno - 180 km.MJR puslapis MySpace:
http://www.myspace.com/menuojuodaragis