Dangus.net
Gimtoji
English
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR facebook MJR myspace MJR youtube MJR twitter
MJR forumas
MJR 2011
MJR festivalis MJR 2011 MJR XIV MJR MJR programa MJR vietovė MJR atvykimas MJR bilietai MJR parama MJR media MJR org. MJR MJR

MJR 2011

 

 

MJR XIV programa - KITA VEIKLA

:::: UGNINĖ SUTARTINĖ ::::

Šeštadienio naktį baltasmiltę Zaraso salą nušvies ugnies, šokio ir sutartinių misterija. Bendras jėgas sutelks įvairių grupių sutartinių giedotojai ir jaunas menų kolektyvas "Ugnies ženklai", papuošiantis salos slėnius ir šlaitus šviesos mandalomis. Ugnis, judesys, daina ir būgno ritmas suburs visus į bendrą darnos ratą idant kartu palydėtume dar vieną vasarą.

 

:::: SUTARTINIŲ MOKYKLA ::::

Sutartinės - ypatinga muzika, kurios neužtenka vien klausytis iš šono, stebėti žiūrovo žvilgsniu. Norint pajusti gilų, persmelkiantį sutartinės skambesį reikia klausytis jos iš vidaus, atlikėjų sūkury, kur įsipina ir tavo balsas. Festivalio metu prie Ąžuolo susiburti kviečianti "Sutartinių mokykla" visus norinčius mokins šių nepaprastų dainų, kurių grožis iš tiesų slypi paprastume ir nuoširdume. O vėliau, jau sutemus, "Sutartinių mokyklos" giedotojai galės prisijungti prie jungtinės "Ugninės sutartinės" programos degančių ugnies ženklų apsupty. Sutartinių mokyklos vadovė - Vėtra Trinkūnaitė ir ansamblio KŪLGRINDA.
Daugiau apie sutartines ir festivalio temą - SUTARTINIŲ TAKU

 

:::: MĖNESĖLIS JUODARAGIS ::: Vaikų programa


Džiugu, kad mažųjų žiūrovų su tėveliais į festivalį kasmet atvyksta vis daugiau. Šiems be galo brangiems, smalsiems ir aktyviems jauniesiems festivalio lankytojams skiriame specialią "Mėnesėlio Juodaragio" programą šeštadienį ir sekmadienį:

9.00 ir 21.00 val. Didžiojoje palapinėje – filmukai
Po pasakėlių mažųjų nenuoramų dar lauks meniški animaciniai filmukai – o kaip gi be jų! Ryte ir vakare mažiuosius nudžiugins rinktiniai nuotaikingi filmukai, kurią kruopščiai paruošė dėdė McKaras :) Šiose programose dažnai išvysime nuostabiosios latvių animacijos kūrinius, kokių lietuviai deja dar nėra sukūrę...

11.00 val. prie Amatų kiemo – Spektaklis "Pagrandukas" (vaidina teatras "Avilys")
Tai istorija, pasakojanti apie malūnininkų šeimos suritintą tešlinį vaikelį. Jis labai žingeidus, norintis viską pamatyti ir suprasti, tačiau jam augant, auga ir jo egoizmas, savanaudiškumas. Prireikia nepaprasto nutikimo, kad vaikelis suprastų, jog pasaulio nereikia nei nugalėti, nei užkariauti – tereikia mylėti ne tik save, bet ir kitus. Spektaklio metu mažieji žiūrovai kartu su aktoriais vertins Pagranduko poelgius ir auklės herojų. Tuo pat metu vaikai susipažins ir su duonos atsiradimo procesu – grūdų malimu, tešlos užminkymu, duonos kepimu, dekoracijose atpažins girnas ir kitus senosios buities rakandus.


Scenarijaus autorius ir režisierius – Arūnas Pakulevičius
Dailininkė – scenografė Elvyra Nemanytė
Vaidina – Rita Kiškūnaitė, Arūnas Pakulevičius

12.00 val. prie amatų kiemo ir pievoje – Aitvarų gamyba ir skraidinimas
Festivalio žiūrovams Aitvaras – jau pažįstamas bičiulis, apsukrus ir gan aikštingas dievaitis, lietuviškas slibinas ir didelis pokštininkas. Tie patys būdo bruožai būdingi ir dangumi sklandantiems vėjo aitvarams, kuriuos čia pat bus galima pasidaryti, išdailinti ir išmokinti skristi. Aitvarų dirbtuves surengs meninių aitvarų meistrai.

13.00 val. prie amatų kiemo – Senoviniai žaidimai vaikams (veda teatras "Avilys")
Vaikai žaidė išradingus žaidimus visais laikais, o pačių smagiausių neverta pamiršti ir šiandien. "Avilio" aktoriai parodys ne vieną smagią gudrybę:
- Žaidimai "ant oro". Žaltelį pavyniosim, žuveles pažvejosim, dar ir kokią raganą padaužysim… Padūksim – pailsėsim, nematytą “krepšinį” pažaisim, virvę patampysim – bus smagu iki devynių prakaitų!
- Vaikų ir tėvelių teatrinės kūrybinės dirbtuvėlės. Keliausime į Fantazijos šalį ir kursime pasakas. Iš ko? Iš visko – iš popieriaus ir molio, iš žolių ir gėlių, ir aplink pabirusių kankoriežių. O tuomet improvizuosime ir vaidinsime, kad sugalvota pasaka čia pat atgytų!

20.30 val. Didžiojoje palapinėje – Vakaro pasakas seka etnologė Gražina Kadžytė
Kartu praversime tautosakos lobių skrynelę, kur į pasakų nepaprastus nutikimus sudėta protėvių išmintis, mitologija ir išradinga kūryba. Daug mokslininkų bando narplioti pasakų paslaptis, bet geriausiai jas supranta patys nuoširdžiausi ir išradingiausi klausytojai – vaikai.

O sekmadienį mažylių ir tėvelių laukia rytinis filmas visai šeimai, apie žymiojo Tučkaus ir jo viršininko nuotykius, bei lankininkų klubo "Strėlė" turnyras vaikams.

 

:::: ŽYGIAI ir EKSKURSIJOS ::::

Šiemet Juodaragis savo lankytojus pakvies net į tris pažintinius žygius, kuriuo puikiai galima pasirinkti pagl savo galimybes ir interesus. Visi žygiai vyks šeštadienį, kuomet Zaraso sala ruošis vakaro koncertams, tad dienos metu kaip tik gera proga pamatyti legendines Zarasų apylinkes, bei šauniai praleisti laiką!

Su dviračiu po Gražutės regioninį parką
Išskirtinis, nuotaikingas, šiek tiek ekstremalus festivalio dalyvių žygis su dviračiais! Kartu keliausiantis gamtos gidas atskleis Gražutės regioninio parko gamtos paslaptis, pristatys unikalų ledyno suformuotą Zarasų apylinkių kraštovaizdį, pasiūlys aplankyti dar niekam nematytus objektus. Žygio metu ieškosime fenologinių rudens požymių, todėl teks sušlapti kojas pelkėje, atlikti kūrybines ir komandines užduotis. Žygio maršrutas (~25 km) driekiasi vaizdingais Gražutės girios takais. Žygio metu galėsime atsikvėpti prie Ilžikio ežero todėl prašome dalyvių pasiimti užkandžių ir gėrimų. Žygio trukmė 3 val.
10.30 val. Vieta: nuo festivalio vartų.


Pažintinis žygis pėsčiomis su Tadu Šidiškiu
Šeštadienio rytą visi kviečiami į pažintinį žygį pėsčiomis su vienu žymiausių Lietuvos žygeiviu - legendiniu Tadu Šidiškiu! Keliausime Zarasaičio ir Balto ežerų pakrantėmis. Aplankysime aukščiausią Zarasų miesto kalvą – 170 metrų virš jūros lygio iškilusi Skautų kalną, kur atsiveria graži apylinkių panorama. Pakeliui užsuksime į Šaltupio mūrinę koplytėlę, Šaulių namus, sentikių kapines ir daugelį kitų įsimintinų Zarasų krašto vietų. O žygio pabaigoje smalsiausių lauks Zarasų miesto muziejus. Maršruto ilgis – 5 km. - 11.00 val. Vieta: nuo MJR infopunkto.


Ekskursija autobusu į Salaką
2 val. ekskursija po Zarasų apylinkes, į Salaką.
Ekskursijos metu aplankysime įdomiausias Salako vietas ir grožėsimės puikiu Zarsų apylinkių kraštovaizdžiu. Aplankysime Gražūtės regioninio parko lankytojų centrą, Jūrų muziejų, unikalią akmeninę Salako bažnyčią, nuvyksime prie Antalieptės marių ir Šventosios upės. Ekskursiją veda Zarasų TIC vadovė Gražina Ragauskaitė.
11.30 val. Vieta: nuo festivalio vartų.
Kaina (už degalus) - 5 Lt.


 

 

 

 [c] Mėnuo Juodaragis [c] Dangus 2011

.