Dangus.net
Gimtoji
English
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR facebook MJR myspace MJR youtube MJR twitter
MJR forumas
MJR 2011
MJR festivalis MJR 2011 MJR XIV MJR MJR programa MJR vietovė MJR atvykimas MJR bilietai MJR parama MJR media MJR org. MJR MJR

MJR 2011

 

 

MJR XIV programa
:::: AMATŲ KIEMAS ::::Festivalyje Mėnuo Juodaragis tradiciškai netrūks įspūdžių smalsuoliams, kuriuos traukia senieji amatai ir žvangantys ginklai. Festivalio žiūrovų lauks kaip niekad didelis ir spalvingas senųjų amatų kiemas, ne tik alsuojantis gyva istorija, skambantis dainomis, mirgantis autentiškais raštais, bet žavintis ir šiuolaikinėmis idėjomis.

Kasmet stengiamės parodyti žiūrovams ką nors naujo, o šiemet dalyvių išradingumu turėtų nustebinti amatų kiemo programa – senovė, naujovės ir išbandymai. Dar viena staigmena – visą dieną užpildanti programa labiausiai nenustygstantiems žiūrovams – vaikams: nuo spektaklių, žaidimų, dirbtuvėlių iki filmukų ir pasakėlių, kurios neprailgs net mažuosius ganantiems tėveliams.
Apie vaikų programą plačiau


Šiemet lietuviškoms sutartinėms paskirtas festivalis neįsivaizduojamas be šioms daugiabalsėms dainoms taip artimo audimo, pynimo. Amatų kiemo viduryje, po magišku ratu, ant kurio suksis ir lyg žalčiai vysis juostos, įsikurs audėjos. Šia ypatinga proga bus audžiamas ir bendras visų MJR gentainių kilimas, tad kiekvienas atvykęs galės palikti bent mažą savo pėdsaką festivalio istorijoje, įausti laiko giją, prisiminimų siūlą, marškos gabalėlį – dalį savo minčių.

Šalia audinių puoduose kunkuliuos vaivorykštės spalvos – bus demonstruojama ir mokoma batikos bei tapymo ant drobės meno. Norintys dažyti, tapyti raginami nepamiršti įsidėti drabužių ar medžiagų, o išsiblaškę visko galės įsigyti vietoje ir susikrauti tikrą Mėnesio Juodaragio lobyną.

Kiek tolėliau nuo moteriškų drobių velniškas žiežirbas skels kalvis. Per kelias festivalio dienas žiūrovų akyse "Tarailos kalvės" meistras nukaldins tikrą senovinį baltų kalaviją, pasakodamas ir rodydamas kiekvieną šio ypatingo ginklo virsmo etapą. "Karionių" stovykloje stiklo karoliukų liejimo meną rodys kalvio žmona.

Pailsusius žiūrovus magiškais antpilais ir patarimais vaišins žolininkės, senosios medicinos žinovės, kvapais vilios ir gydys natūralūs, gilias tradicijas menantys lietuviški žolelių smilkalai, o prie ežero įsikurs baltiška pirtis, kur paklausius edukacinios pasakojimo, bus proga čia pat pajusti ne vieną amžių puoselėtų pirties procedūrų galią.

Amatų kiemo šurmulyje taip pat bus galima pamatyti odinių dirbinių gamybą, titnago, rago ir kaulo apdorojimą, o senovės ornamentų ir simbolių reikšmes atskleis nagingiausi juvelyrai. O kad rankdarbių kraitė būtų pilna, bus galima nusikaldinti ir proginę MJR monetą.

Kadangi šiemet festivalyje alaus tema pastebimai artima tradicijoms - bus pilsomas daugelio įvairų rūšių gyvas ir kaimiškas alus, pagamintas mažųjų šalies gamintojų - savo jau keturias kartas siekiantį amatą pristatys legendinis Zarasų krašto aludaris Ramūnas Čižas. Amatų kiemo gilumoje įsikūrusioje nedidelėje alaus virykloje bus galima patirti ir paragauti senolių alaus gamybos paslaptis bei išvysti dalį pačios gamybos, sužinoti kaip saugomi aludarių receptai, paragauti misos ir žinoma jau subrandinto nuostabau Čižo alaus!

Ginklų tvirtumą ir vyrų miklumą bus proga įvertinti ir čia pat įsikūriusių senovės karybos klubų "Karionys" ir "Varingis" žaidimuose bei susirėmimuose. Rankos taiklumą kvies išmėginti lankininkų klubas "Strėlė", pristatysiantis įvairias lankų rūšis – nuo archainių iki dabartinių.
Apie lankininkus

Kiekvienas festivalio žiūrovas taps dalyviu ir iš gausos užsiėmimų pats kurs sau programą, skirtą išgirsti, paliesti ir patirti senąją mūsų kultūrą, įvairiose gyvenimo kertėse, kūryboje ir širdyse gyvą iki pat šių dienų. Džiaukitės, domėkitės, bandykite, mokykitės - kurkite kartu, savo rankomis!
Dayvaujantys gyvosios istorijos klubai:

:::: Karionys ::::

Senovės baltų draugovė Karionys, susikūrė 2004 metų vėlyvą rudenį. Draugovės vėliava užgimė pavasarį ir draugovės įkūrėjas po Ja pradėjo rinkti vyrus. Galiausiai 2007 metų pradžioje likimas lėmė, jog susidėjo draugovės pagrindas. Taigi, esam tvirti savo darbuose ir savo kelio pasirinkime.
Mūsų siekis, atkurti mūsų protėvių gyvenseną, pagal kurią galima būtų pasiekti Jų išgyventą pajautimą - santykį su Dievais ir bendruomenės nariais, kovos įsiūtį ir pergalės virpinantį džiaugsmą, ilgas keliones ir grasančias negandas, gamybos rūpestingą triūsą ir vaisingą viso to pabaigą.
Plėtojamas laikotarpis V-XIVa., Baltų žemės.
Būstinė: www.karionys.lt
El. p.: draugovė@karionys.lt


Tarailos kalvė. Lietuvos tautinio paveldo sertifikuotų kalviškų dirbinių gamyba.
El.p.: tarailoskalve@gmail.com
Stiklo karolių dirbtuvėlė

 

:::: Varingis ::::

Varingis – gyvosios istorijos klubas, vienijantis žmones, besidominčius X-XIII amžiaus baltų genčių karyba ir gyvensena, vienu iš įdomiausių mūsų Tėvynės istorijos etapų – valstybės susikūrimo priešaušriu.
Svetainė: www.varingis.lt
MJR programoje klubas pristatys įvairius senovės gyvenimo ir buities pavyzdžius, bei surengs karybos demosntravimą, smarkuolius pakvies į kovos turnyrą, pažaisti senovinius vyriškus žadimus.

 

 

 [c] Mėnuo Juodaragis [c] Dangus 2011

.