Stovykla

FESTIVAL MJR XXII IS POSTPONED TO 2022

PILNOS APIMTIES festivalis Mėnuo Juodaragis XXII perkeliamas dar vienerius metus ir numatomas 2022-ųjų metų paskutinįjį vasaros savaitgalį. Gal ir simboliška, kad dvidešimt antrasis MJR vyktų 2022 metais, labai norime tikėti, kad tuomet jau turėsime galimybę siausti ir bendrauti su visu pasauliu be baimių.

 

Saloje būk kaip namie, bet nepamiršk, kad šie namai mūsų visų. Už tai Juodaragis Tave apdovanos gamtiška atgaiva, grožiu ir nuostabiais rytiniais gervių balsais!

Dūburio ežero sala yra gamtos draustinio teritorija. Visiems renginio dalyviams ir lankytojams privalu tausoti aplinką ir laikytis elementarių buvimo lauko renginyje taisyklių. Linkime įsikurti jaukiai ir patogiai, kad laikas, praleistas Juodaragio saloje, būtų malonus ir nepamirštamas.

Saugant salą, draustinį ir renginio erdvę, automobilių įvažiavimas, parkavimas ir eismas saloje apribotas. (Informacija bus papildyta.)

Į renginio teritoriją (salą) draudžiama įsinešti bet kokius alkoholinius gėrimus ir stiklinę tarą. Draudžiama turėti ginklus ir kitus aplinkiniams pavojingus daiktus. Agresyvūs ir girti asmenys bus įtaigiai paprašyti palikti festivalio teritoriją.
Visi atvykstantys žiūrovai, jų daiktai ir automobiliai patikrinami.

 

~~~~~~~ PALAPINIŲ MIESTELIS ~~~~~~~

 

Kempingas veiks nuo ketvirtadienio (rugpjūčio 26 d.)

Dūburio saloje Tavo palapinės laukia dideli pievų ir pamiškių plotai, kur kiekvienas sau išsirinks tinkamiausią vietą, tiek ramybės, tiek linksmybių mėgėjai. Kempingui skirta visa pietinė salos dalis – beveik pusė viso renginio ploto. Šeimos su vaikais galės įsikurti atskirai pažymėtuose Ramučiuose. Vietos tikrai užteks visiems.  Viskas, ko reikia – palapinė, kilimėlis, miegmaišis ir smagi draugija.

Stovyklaudami gerbkite aplinkinius.

Nepalikite palapinėse vertingų daiktų. Ypač tamsiu paros metu. 

 

Kitos nakvynės galimybės:

Nakvynę turizmo sodybose ar viešbučiuose galite rasti Zarasuose (20 km), Dusetose (12 km), apylinkėse. Artėjant festivaliui pasiūla greitai senka, rasti ir išsinuomoti nėra lengva. Su informacija ko gero gali padėti Zarasų turizmo informacijos centras, o labiausiai – internetas.

 

~~~~~~~ STOVYKLAVIMO SĄLYGOS ~~~~~~~

 

Stovyklavimo sąlygos Dūburio saloje pakankamai spartietiškos. Visi patogumai paprasti ir optimalūs. Pasiimk viską, ką imi į gerą kelių dienų žygį gamtoje, ir Tau nieko nepritrūks.

Saloje griežtai draudžiama laužyti ar kirsti medžius, kitaip žaloti ar teršti gamtą.

Neleisk šiukšlinti nei sau, nei kitiems. Nepalik nė šiukšlelės.

Prie Vartų ir Žinyčioje teiraukis šiukšlių maišų ir kapsulių nuorūkoms.

Šiukšlėms ir depozitinei tarai skirti atskiri konteineriai.

Išvykdami šią vietą palikime gražesnę ir švaresnę!

 

ŠVIESA — Nakties metu Dūburio salą apgaubia tiršta tamsa, todėl Tau tikrai pravers turėti žibintuvėlį, ar kitą saugų šviesos šaltinėlį.

UGNYS — ir laužai kuriami tik tam skirtose, rengėjų ir gamtosaugininkų nurodytose vietose.

VANDUO — Dūburio saloje teka du šaltiniai (Rytinis ir Vakarinis). Geriamas vanduo bus parduodamas. Dar geriau – atsivežti vandens su savimi.

MAUDYKLOS — Saloje yra net penkios. Su lieptais. Didžiausia ir mažiausiai užgožta augmenijos yra maudykla Šiaurės rytinėje pusėje. Maudydamiesi būkite atsargūs, blaivūs ir nepervertinkite savo jėgų! Gelbėtojai pažymėtose maudyklose budės tam tikru laiku, kuris bus paskelbtas vėliau.

DUŠAI ir PIRTYS — Pakrantėje veiks įrengti lauko dušai, vanduo iš ežero (gaivus ir geras! :). Taip pat galėsite išsikaitinti pirtyje (pirtininkams paaukoję kiek negaila). Prausiantis prašome neteršti ežero vandens cheminiais muilais ir šampūnais, naudokite ekologinius.

MEDICINA — Visą parą budintis pirmosios medicininės pagalbos punktas – organizatorių štabe.

PARDUOTUVĖ — artimiausia parduotuvė Antazavėje, 4-5 km nuo salos.

BANKOMATAI — Pasirūpinkite pakankamu grynų pinigų kiekiu prieš atvykdami. Bankomatai Zarasuose (20 km): Swedbank – Sėlių a. 20/2, Savanorių g. 18 (PC „Maxima“),  Luminor – Vytauto g. 28 (PC „Norfa XL“).

RYŠYS — Neblogas. Žinyčioje bus galimybė pasikrauti mobiliuosius, taip pat įsigyti nešiojamą kroviklį. Taip pat bus Wi-Fi stotelė (jos laidumas ribotas). Visgi, pasinaudokite galimybe paskutines vasaros dienas praleisti neprisirišus prie telefono, – vietoj internetinio, rask ryšį su Gamta!

AUGINTINIAI — Taip, galima, jeigu jie NEKELIA APLINKINIAMS grėsmės ar nepatogumų ir visą laiką yra atsakingai prižiūrimi! Keturkojų savininkai yra pilnai atsakingi už savo augintinių elgesį ir privalo susirinkti visas pasekmes. Šunys negali būti palaidi, privalo turėti antsnukius. Neleistinas jų maudymas bendrose maudyklose. Tad prieš kelionę darsyk pagalvokite, ar tikrai reiktų vežtis augintinius kartu. Prašome būtinai perskaityti reikalavimus taisyklėse. Šiemet numatytas papildomas mokestis.

FOTO — Festivalyje neribojamas fotografavimas ir filmavimas (išskyrus atskirai pažymėtas vietas ar programos dalis), tačiau prašome gerbti lankytojų privatumą. Žinotina: visi MJR festivalyje užfiksuoti ir viešai paskelbti vaizdai organizatorių gali būti naudojami nekomerciniais tikslais be atskiro derinimo su autoriais.

Prireikus bet kokios pagalbos, kreipkitės į apsaugos darbuotojus arba organizatorius – mielai Jums padėsime. Būsime dėkingi už Jūsų supratimą, geranoriškumą, pagarbą ir pagalbą vieni kitiems.