Taisyklės

2019-2022 metais

FESTIVALIO „MĖNUO JUODARAGIS“ BILIETŲ
NAUDOJIMO TAISYKLĖS
IR NUOSTATOS 2019-2022 METAIS

Patvirtinta MJR Tarybos 2019-11-11. Atnaujintos 2021 m. pavasarį.

 

FESTIVALIS MJR XXII – nukeliamas į 2022 metus

PILNOS APIMTIES festivalis Mėnuo Juodaragis XXII perkeliamas dar vienerius metus ir numatomas 2022-ųjų metų paskutinįjį vasaros savaitgalį. Gal ir simboliška, kad dvidešimt antrasis MJR vyktų 2022 metais, labai norime tikėti, kad tuomet jau turėsime galimybę siausti ir bendrauti su visu pasauliu be baimių.

Į MJR XXII festivalį anksčiau įsigyti bilietai galios tuomet, kai festivalis jau galės vykti be pandeminių lankytojų apribojimų.  Todėl, primename, kad įsigijusieji XXII-ojo festivalio bilietus, gali juos grąžinti (susisiekite el. paštu bilietai@mjr.lt). Tie, kas norėtų sulaukti didelio būsimo festivalio ir jį paremti – galite bilietus pasilikti iki Mėnuo Juodaragis XXII pagaliau įvyks.

Dėmesio! 2020 m. vyko ir 2021 m. vyks atskiri MJR glausti renginiai, kuriuose įsigyti į Mėnuo Juodaragis XXII bilietai NEGALIOJA. Į šiuos renginius bilietai įsigyjami atskirai.

 

I. MJR XXII BILIETAI

 1. MJR XXII bilietas ir E-bilietas (toliau – bilietai) suteikia teisę į festivalio Mėnuo Juodaragis XXII renginius 2022 m. rugpjūčio 25-28 dienomis Dūburio ežero saloje, Zarasų raj.
 2. Festivalio lankytojai MJR XXII bilietus gali įsigyti tiek fizinius (spausdintus), tiek elektroninius (E-bilietus) – jų galiojimas yra vienodas.
 3. MJR bilieto kainą sudaro bilietas už renginio programą, infrastruktūros mokestis ir aptarnavimo išlaidos.
 4. Įsigytas MJR bilietas nekeičiamas jokiu kitu bilietu ir galioja tik tuo atveju, kai pateikiamas pats bilietas. T. y. bilieto negali atstoti pateikiami apmokėjimo ar asmens duomenys, kiti pirkimo įrodymai ar pasakojimai.
 5. MJR bilietas žymimas tik vieną kartą ir galioja tik vienam asmeniui (Šeimos bilietas – vienai šeimai). Prie renginio įėjimo kiekvienam bilieto turėtojui užsegama speciali MJR apyrankė, kuri kartu su bilietu tampa lankytojo leidimu visam festivalio laikui. Pastebėjus piktnaudžiavimą, nesąžiningi asmenys privalo palikti renginį be galimybės sugrįžti.
 6. Įsigytą bilietą, kartu su festivalyje gauta kontroline apyranke, būtina saugoti iki renginio pabaigos. Asmenys negalintys pateikti festivalio bilieto ir nepažeistos apyrankės, privalo nedelsiant palikti festivalio teritoriją.
 7. Įsigytus MJR bilietus draudžiama perleisti kitiems asmenims su tikslu pasipelnyti – t. y. MJR bilietas negali būti parduotas didesne kaina, nei sumokėta jį įsigyjant iš rengėjų. Nustačius nesąžiningo perpardavimo atvejį, MJR bilietas skelbiamas negaliojančiu.
 8. Įsigydamas MJR bilietą asmuo sutinka, kad jo pateiktu elektroninio pašto adresu rengėjai gali atsiųsti papildomą svarbią informaciją apie festivalį.
 9. Pagrindinės bilietų naudojimo taisyklės taip pat yra pateiktos ant pačių bilietų. Jos gali papildyti šias MJR bilietų nuostatas ir visais atvejais yra vienodai galiojančios.

 

II. ŠEIMOS BILIETAI

 1. MJR Šeimos bilietas skirtas paskatinti tas jaunas šeimas, kurios pasiryžusios į festivalį atvykti kartu su savo mažamečiais vaikais. Šeimos bilietu gali pasinaudoti viena šeima – abu tėvai, atvykę kartu su vienu arba keliais savo vaikais iki 12 (dvylikos) metų amžiaus (imtinai).
 2. MJR Šeimos bilietas neapima kitų galimų šeimos ryšių ar pavidalų, taip pat nepretenduoja į bendratinį šeimos sąvokos apibrėžimą.
 3. Kartu su Šeimos bilietu būtina pateikti tėvystę rodančius dokumentus – vaikų gimimo liudijimus (arba jų kopijas), arba globos dokumentus, bei abiejų tėvų (globėjų) asmens dokumentus.
 4. Pateikiant Šeimos bilietą prie festivalio įėjimo turi dalyvauti visi šeimos nariai kartu. Jeigu pateikiant bilietą neatvykęs vienas iš tėvų, sumokėta už bilietą suma nekeičiama, neskaidoma ir dalinai negrąžinama.
 5. Jeigu tėvystės (ar globos) dokumentai nepateikiami, arba dėl susiklosčiusių aplinkybių tėvai atvyksta į renginį be vaikų, Šeimos bilieto suteikta nuolaida tampa negaliojanti – tuomet taikoma priemoka, prilyginanti sumą įprastai dviejų asmenų bilietų kainai.
 6. Viso renginio metu tėvai yra pilnai atsakingi už savo vaikus, privalo juos dėmesingai prižiūrėti.

 

III. ELEKTRONINIAI BILIETAI (E-BILIETAI)

 1. E-bilieto turėtojas turi atspausdinti el. paštu gautą unikalų PDF failą ant A4 balto popieriaus lapo spalvotu arba nespalvotu spausdintuvu ir pateikti atvykęs į festivalį. Prie renginio įėjimo E-bilietas bus nuskaitomas ir jo turėtojui(-ams) užsegama unikali MJR apyrankė, kuri kartu su bilietu tampa lankytojo leidimu visam renginio laikui.
 2. Taip pat suteikiama galimybė MJR E-bilietus kontrolei pateikti telefonu ar kitu mobiliu įrenginiu. Šiuo atveju pirkėjui būtina telefone/įrenginyje išsaugoti originalų bilieto PDF failą. Už deramą E-bilieto atvaizdavimą ir prieinamumą tikrinimui bei telefono/įrenginio veikimą atsakingas bilieto pateikėjas.
 3. Kiekvienas MJR E-bilietas turi unikalų QR kodą, kuris neturi būti pažeistas.
 4. E-bilietą griežtai draudžiama kopijuoti. Bilieto (ir kodo) atvaizdai neturi būti viešinami. Tik bilieto turėtojas yra atsakingas už tai, kad juo nepasinaudotų kiti asmenys. E-bilieto dublikato ir bandymo pakartotinai panaudoti atveju, jis tampa negaliojantis.

 

IV. SPAUSDINTI (FIZINIAI) BILIETAI

 1. Spausdintus (fizinius) MJR XXII bilietus galima įsigyti festivalio rengėjų atstovybėje – parduotuvėje “Ragainė” Vilniuje, taip pat kitose festivalio bičiulių vietose, bei renginiuose.
 2. Įsigyjant spausdintus (fizinius) bilietus rengėjai pasilieka teisę taikyti nuolaidas, priklausomai nuo pirkėjų pasirinkto bilietų apmokėjimo būdo ir kitų aplinkybių.

 

V. MJR XXII BILIETŲ GRĄŽINIMAS

 1. Iki 2021 m. birželio 1 d. pirkti išankstiniai MJR XXII bilietai gali būti grąžinti iki 2021 m. rugpjūčio 3 d. (imtinai) atskaitant aptarnavimo išlaidas – 10% nuo sumokėtos sumos. Bilietai grąžinami tik jų pirkimo vietoje (arba pirkimo būdu). Vėliau įsigyti MJR bilietai gali būti grąžinti tik tuo atveju, jeigu renginys neįvyksta – pagal organizatoriaus numatytą tvarką ir Lietuvos respublikos įstatymus.

 

VI. KITI MJR XXII BILIETAI IR NUOLAIDOS

 1. Vaikams iki 9 m. (imtinai) įėjimas į festivalį nemokamas.
 2. Rengėjai suteikia simbolinę (2 €) nuolaidą MJR XXII bilietus įsigyjantiems ištikimiausiems festivalio lankytojams, tebenešiojantiems medžiagines praėjusių MJR festivalių apyrankes. Apyrankė turi būti nė karto nenuimta nuo riešo. Bilietą festivalyje pateikiantis asmuo taip pat privalo būti su nešiojama MJR apyranke. Kitu atveju taikoma priemoka, prilyginanti sumą pilnai bilieto kainai, jo įsigijimo laikotarpiu. Šiuos bilietus galima įsigyti tik asmeniškai atvykus į MJR atstovybes.
 3. Nuo 2021 m. MJR festivalyje taikomas atskiras simbolinis mokestis lankytojų atsivežtiems augintiniams. Tai prevencinio pobūdžio bilietas, skirtas skatinti griežtesnę augintinių priežiūrą festivalio erdvėje ir jų šeimininkų sąmoningumą. Bilietas įsigyjamas prie festivalio įėjimo.
 4. Atskiri MJR bilietai su nuolaidomis skirti įvairioms amžiaus ir socialinėms žmonių grupėms. Šie bilietai galioja visas festivalio renginių dienas, jų kaina nepriklauso nuo asmens buvimo festivalyje laiko. Įsigyjant bilietus bei pateikiant juos patikrai būtini nuolaidas pagrindžiantys ir galiojantys asmens dokumentai.
  a) Jaunuomenei (iki 14 metų imtinai) – pateikiamas amžių rodantis asmens dokumentas. Įsigyjant bilietus ir festivalio metu jaunuolius iki 14 m. turi lydėti suaugę asmenys.
  Bilietai įsigyjami tik prie festivalio įėjimo.
  b) Senoliams – pateikiamas pensininko pažymėjimas.
  Bilietai įsigyjami tik prie festivalio įėjimo.
  c) Neįgaliesiems – pateikiamas neįgalumo pažymėjimas.
  Bilietai įsigyjami tik prie festivalio įėjimo.
  d) Zarasų rajono gyventojams – būtina pateikti dokumentą, rodantį dabarties gyvenamąją vietą Zarasų mieste ar rajone – pasą su gyvenamosios vietos registracijos įrašu, arba registracijos, darbuotojo ar mokymo įstaigos pažymą. Šių bilietų kiekis ribotas. Jie įsigyjami tik iš anksto (iki pirmosios festivalio dienos, rugpjūčio 27 d.) Turizmo informacijos centre (Sėlių a. 1) Zarasuose (taikomas aptarnavimo mokestis).
  e) Zarasų rajono moksleiviams – būtina pateikti galiojantį mokinio pažymėjimą, išduotą Zarasų rajono mokymo įstaigos einamaisiais metais. Bilietai įsigyjami tik prie festivalio įėjimo.
 5. Speciali MJR bilieto kaina taikoma Dviračių ir pėsčiųjų žygių dalyviams. Pasinaudoti nuolaida gali tik užsiregistravę MJR žygių dalyviai. Jeigu atvykęs žygio dalyvis jau įsigijęs išankstinį pilnos kainos festivalio bilietą, jam grąžinama nuolaidos skirtumą padengianti suma.
 6. Išsami informacija apie bilietų nuolaidas skelbiama festivalio interneto svetainėje. Nuolaidų kiekis ir sumos gali būti keičiamos.

 

VII. BENDROSIOS MJR FESTIVALIO TAISYKLĖS

 1. Įsigydamas MJR bilietą jo turėtojas įsipareigoja laikytis bendrųjų MJR festivalio nuostatų, bei lankymosi viešuose renginiuose taisyklių, vadovautis sąmoningumu ir gera valia.
 2. Į festivalio teritoriją DRAUDŽIAMA įsinešti bet kokius alkoholinius gėrimus, kvaišalus, taip pat ginklus ar kitus pavojų aplinkiniams keliančius daiktus. Akivaizdžiai girti, apkvaitę, piktavaliai ir agresyvūs asmenys yra nepageidaujami ir privalo palikti renginio teritoriją.
 3. Festivalyje negalima jokia politinė propaganda, agitacija ar simbolių demonstravimas, išskyrus atvejus, kai tai nesuderinta su rengėjais atskiru patvirtintu susitarimu.
 4. Festivalis vyksta gamtiškai jautrioje vietoje, kiekvienas festivalio lankytojas privalo būti apdairus ir ją atsakingai tausoti – neskinti ir nežaloti augalų, neteršti aplinkos, nepalikti numestos nė vienos šiukšlės, net mažiausios! Išvykdami pasiimkite viską, ką atsivežėte. Mylėkime Gamtą ir gerbkime vieni kitus!
 5. Festivalyje leidžiama turėti augintinius (šunis ir kitus naminius gyvūnus), tačiau jų šeimininkai privalo juos prižiūrėti labai griežtai ir atsakingai. Gyvūnai neturi kelti jokio pavojaus ar nepatogumų kitiems renginio lankytojams. Šunys negali būti palaidi, privalo turėti antsnukius, neleistinas jų maudymas bendrose maudyklose. Savininkai privalo pilnai surinkti visas gyvūnų paliekamas pasekmes. Nesilaikant šių taisyklių, gyvūnų agresijos ar festivalio lankytojų skundų atveju, šeimininkai privalės nedelsiant išvesdinti augintinius iš renginio teritorijos.
 6. Festivalyje fotografavimas ir filmavimas neribojamas (išskyrus atskirai pažymėtas vietas ar programos dalis), tačiau prašome gerbti lankytojų privatumą, netrikdyti programos dalyvių pasirodymų ir negadinti šventės akimirkų. SVARBU: visi MJR festivalyje užfiksuoti ir viešai prieinami vaizdai rengėjų gali būti naudojami nekomerciniais tikslais be atskiro suderinimo su nuotraukų autoriais.
 7. Rengėjai neatsako už galimus festivalio programos pasikeitimus, jeigu tai įvyktų dėl oro sąlygų ar kitų priežasčių, kurios nuo organizatorių nepriklauso.

Tikime MJR lankytojų sąmoningumu ir gera valia.

Visais papildomai iškylančiais bilietų klausimais, maloniai prašome kreiptis
paštu <bilietai@mjr.lt>, arba tel. +370 520 51727.

Festivalį MJR organizuoja ir jo bilietus administruoja VŠĮ „Baltijos griaustinis“ (į/k 124631480).

Rengėjų atstovybė ir fizinių bilietų įsigijimo vieta:

 

Festivalio svetainė – www.mjr.lt