MJR XXI PROGRAMA

Atmintinė

Vieta, atvykimas, sąlygos

Programos dalys pagal veiklas ir erdves

Rėmėjai

 

Vietovė

Šiemet susiBursime Molavėnų piliakalnių komplekse, Raseinių rajone

XXI-asis glaustas festivalis „Mėnuo Juodaragis“ vieniems metams atsivers naujoje ypatingoje vietoje – šiemet jis keliaus į Vakarų Lietuvą, Žemaitijos prieigas, Raseinių kraštą – trijų dienų šventė vyks įspūdingame Molavėnų piliakalnių komplekse.

Molavėnai © R. Bardauskas

Molavėnai yra Pašešuvio kraštovaizdžio draustinyje, netoli Viduklės ir Kryžkalnio. Dviejų piliakalnių, kuriuos skiria 400 metrų, slėnis apsupas miškingų šlaitų ir vaizdingų Šešuvio upelio kilpų. Šis galingų šlaitų, ąžuolų ir akmenų gamtovaizdis išties pakeri ir žada labai įkvepiančias erdves Juodaragio vyksmams! Vieno piliakalnių papėdėje esančią pagrindinę sceną žiūrovai matys per upelį, prie kito įsikurs antroji scena, taip pat Kino ir paskaitų palapinė, Amatų kiemas, lauko kavinės ir kitos festivalio veiklų vietos.

Seniausi žmonių gyvenimo pėdsakai šioje vietovėje siekia geležies amžių (IV-V a.). Molavėnų vietovė tiek įspūdinga, kad kai kurių istorikų nuomone čia galėjo būti garsieji Pilėnai. Šios idėjos autorius – žymus krašto istorikas, kraštotyrininkas, muziejaus įkūrėjas ir aktyvus Lietuvos sąjūdžio dalyvis Antanas Girčys (g. 1929 m.), kuris 1987 m. ir atrado antrąjį Molavėnų piliakalnį. Taip pat draustinyje yra valstybės saugomas šimtametis Molavėnų ąžuolas ir mitologinis Skirtino akmuo.

Savo pėdsaką prie Molavėnų paliko ir partizanų kovos, netoliese esantis paminklas byloja čia žuvus Kęstučio apygardos Gintaro rinktinės kovotojai.

Garsindama savo krašto paveldą, Raseinių savivaldybė paruošė įspūdingą piliakalnių teritoriją renginiams, čia kasmet vyksta koncertai ir surengiamas Lietuvos nacionalinio dramo teatro spektaklis „Mindaugas“.

MJR svečiavimasis Raseinių krašte turėtų praturtinti margą festivalio programą žemaitiškais akcentais, apylinkių baltiški kultūriniai klodai įspūdingi, tad tikimės tai bus proga pažinti šios žemės šviesuolius, jų storijas ir protėvių palikimo ženklus. Kūrėjus, amatininkus, tyrinėtojus, menininkus, kurie norėtų prisidėti prie pažintinės renginio programos, tradiciškai mielai kviečiame bendrauti.