MJR XXI PROGRAMA

Atmintinė

Vieta, atvykimas, sąlygos

Programos dalys pagal veiklas ir erdves

Rėmėjai

 

Stovykla

Stovyklavimo sąlygos ir taisyklės

Unikali Molavėnų piliavietė MJR lankytojams žada nepamirštamus įspūdžius ir naujas patirtis – jos didingas grožis puikiai dera su spartietiškomis stovyklavimo sąlygomis ir iššūkiais. Gyvenimas palapinėse ir žygio aplinka – neatimama festivalio žavesio dalis. O šiek tiek gamtiškų nepatogumų – tik malonumas Juodaragio genčiai.

Prašome susipažinti su glaustojo MJR aplinkybėmis.
Molavėnų piliakalnių kompleksas yra Pašešuvio kraštovaizdžio draustinyje.
Visiems renginio dalyviams ir lankytojams privalu tausoti aplinką ir laikytis elementarių žmogiškų taisyklių.

Daugiau apie vietovę >>

DĖMESIO!!! Į renginio teritoriją draudžiama įsinešti alkoholinius gėrimus, ginklus ar kitus aplinkiniams pavojingus daiktus. Agresyvūs ir girti asmenys neįleidžiami. Taisyklės >>

 

  Išvykdami šią vietą palikime gražesnę ir švaresnę:
> griežtai draudžiama laužyti ar kirsti medžius, kitaip žaloti ar teršti gamtą;
> neleisk šiukšlinti nei sau, nei kitiems. Nepalik nė šiukšlelės;
> prie Vartų ir Žinyčioje teiraukis šiukšlių maišų ir kapsulių nuorūkoms;
> šiukšlėms ir depozitinei tarai skirti atskiri konteineriai;
> išmetamą pakuotę ar plastikinį butelį – suspausk! Mažink atliekų tūrį ir kiekį!

 

Palapinių miestelis

Tavo palapinės laukia dideli pievų ir pamiškių plotai, – lankytojų kempingui skirta vakarinė piliakalnių komplekso dalis. Šeimos su vaikais galės įsikurti atskirai pažymėtuose Ramučiuose. Kitų apgyvendinimo galimybių pasiūla apylinkėse negausi ir jau pilnai išeikvota. Tad viskas, ko reikia – palapinė, kilimėlis, miegmaišis ir smagi draugija.

Ekologinis mokestis už palapinę – 1 Eur

Simbolinis mokestis pievų savininkams ir teritorijos sutvarkymui po renginio.
Kempingas lankytojams atidaromas nuo ketvirtadienio (rugpjūčio 23 d.) 17.00 val.
Stovyklaudami gerbkite aplinkinius.
Nepalikite palapinėse vertingų daiktų, ypač tamsiu paros metu.

Šlaitai ir takai

  Renginio erdvės įsikūrusios tarp stačių piliakalnių šlaitų, kuriuos įkopti prireiks jėgų.
Piliakalnius (ir pagrindines festivalio scenas) skiria apie 400 m slėnis. Per tūkstantmečius vingiuojantis Šešuvio upelis čia įrėžęs įspūdingas kilpas ir tarpeklius, jo krantai vietomis aukšti ir statūs – pasistenk neįkrist, sušlapsi. Teritorijoje įrengti laiptai, mediniai takai, tilteliai – šioje vietoje tiek žmonių dar nėra nebuvę, tad esant didesniam judėjimui tarp scenų, turėk kantrybės.
  Žmonėms su judėjimo negalia kai kurios renginio vietos gali būti neprieinamos.

Vanduo

  Didesnio vandens telkinio apylinkėse nėra, tik Šešuvio upelis, su nedidele maudyklėle (iki juosmens). Beje, visame Raseinių rajone yra tik du natūralūs ežerai. Artimiausios galimybės išsimaudyti – Viduklės tvenkinys už 10 km, arba puikus Sujainių paplūdimys už 15 km.

Prie kempingo veiks lauko dušai (vanduo vėsus), prausykla, vandens tiekimas. Šie ištekliai riboti, todėl labai rekomenduojame 5 ar 10 l vandens atsivežti su savimi. Geriamo vandens taip pat galima įsigyti Žinyčioje.

 

Antagonistai: bebrai

Taip jau klostosi, kad kiekvienas glaustas MJR turi savo teritorinį antagonistą. Prieš 8 metus prie Velnio duobės saugojome varles kūmutes, prieš 4 Skinderiškyje kovojome su sosnovskiais, o Molavėnų iššūkis – gausiai paplitę ir Šešuvės tėkmę tvenkiantys bebrai.

Maistas ir gėrimai

  Gaiviuosiu gėrimus siūlys „Dundulis“, „Alaus namai“, „Stakliškių midus“, „Akivarai“. Būtinai paragaukite ypatingojo kadaginio „Juodaragio“ alaus, kurį kasmet specialiai festivaliui pagamina „Dundulio“ meistrai!

  Gausus ir įvairus lauko kavinių ruošiamo maisto pasirinkimas visą parą, vegetariško taip pat!  Maisto kieme rasite daugelį MJR lankytojų pamėgtų prekybininkų, siūlančių tikrai gerą maistą.
Netoliese esantis Viduklės miestelis garsus savo koldūnais, tačiau vietinių jų gamintojų nepavyko prikalbinti juos pateikti festivalyje. Paragauti koldūnų ir įvertinti, ar jie tikrai kažkuo ypatingi, galite pakeliui Viduklės koldūninėse, arba užeigoje „Nikola“ prie autostrados.

Artimiausios parduotuvės yra Viduklėje (10 km) arba Nemakščiuose (10 km).

Kitos sąlygos

 

  ŠVIESA — Nors festivaliui švies Pilnatis, nakties metu Tau tikrai pravers turėti žibintuvėlį, ar kitą saugų šviesos šaltinėlį. Nepamiršk įsidėti.

  UGNYS — Laužai kuriami tik tam skirtose laužavietėse, kur paruoštos malkos.

APSAUGA — Renginio teritorija saugoma visą parą.

  MEDICINA — Visą parą budintis pirmosios medicininės pagalbos punktas – Didžiosios festivalio scenos.

  BANKOMATAI — Artimiausias bankomatas yra Raseiniuose (25 km), tad pasirūpinkite pakankamu grynų pinigų kiekiu prieš atvykdami.

  AUGINTINIAI — Jūsų augintiniai festivalyje laukiami tik tuo atveju, jeigu jie NEKELIA APLINKINIAMS grėsmės ar nepatogumų ir visą laiką yra atsakingai prižiūrimi. Keturkojų savininkai yra pilnai atsakingi už savo augintinius ir privalo susirinkti visas pasekmes. Visi šunys festivalio teritorijoje privalo turėti antsnukį ir negali būti palaidi. Prieš kelionę prašome atsakingai pagalvoti, ar tikrai reiktų vežtis augintinius kartu. Skaitykite daugiau apie sąlygas augintiniams – festivalio taisyklėse.

  FOTO — Festivalyje neribojamas fotografavimas ir filmavimas (išskyrus atskirai pažymėtas vietas ar programos dalis), tačiau prašome gerbti lankytojų privatumą.
Žinotina: visi MJR festivalyje užfiksuoti ir viešai paskelbti vaizdai organizatorių gali būti naudojami nekomerciniais tikslais be atskiro derinimo su autoriais.

——————

Prireikus bet kokios pagalbos, kreipkitės į apsaugos darbuotojus arba organizatorius – mielai Jums padėsime. Būsime dėkingi už Jūsų supratimą, geranoriškumą, pagarbą ir pagalbą vieni kitiems. SusiBurkim!

… Ir dar vienas svarbus dalykas – kai dėsitės daiktus, nepamirškite pasiimti Juodaragio bilieto! Be jo – burtų nebus.

Festivalio žemėlapis (paspauskite ant jo dukart norėdami matyti detaliau):