MJR XXI PROGRAMA

Atmintinė

Vieta, atvykimas, sąlygos

Programos dalys pagal veiklas ir erdves

Rėmėjai

 

Vaikų kiemutis

Atsisveikink su vasara magiškiausiais nuotykiais!

Šių metų festivalyje vaikų kiemas bus pilnas ne tik vaikų bet ir stebuklų!
Mažiausi stebuklai čia galės ropinėti jiems skirtoje erdvėje, kol jų tėveliai mokinsis lopšines bei žaidinimus. O tu čia galėsi paliesti muzikinius burtus, susipažinti su senaisiais instrumentais ir net pats sukurti bendrą magišką skambesį. Galėsi išmokti užkalbėti akmenį ar susikurti talismaną, pasigaminti burtų lazdelę, kuri tikrai pildys visus tavo norus. Galėsi, sugalvojęs slapčiausią norą, surišti skudurinę lėlę ar padaryti paslaptėlę žemėje. Pripaišęs simbolių ant stebuklingų pupų galėsi pasodinti savo burtų medį ir jau kitą dieną skinti nuo jo vaisius! Jeigu mėgsti pamąstyti – tai užsuk pažaisti senovinių žaidimų. Jeigu esi tas kuris nenusėdi vietoje – išbandyk save gaudant balansą tarp kūno ir nesvarumo būsenų vaikščiojant lynu, žongliruojant, sukant lazdas bei patirtk tikrą stebuklą kartu su pokusininku išnykstančių ir atsirandančių daiktų iliuzijoje! Kad stebuklai ir magija plėvesuotų ore – kviesime pasigaminti aitvarą: gal tokį kuris sklando vėjo nešamas, o gal tokį, kuris nežinia iš kur atneša turtus… O vakarais prie ugnies ateiki klausytis istorijų apie neįtikėtinus nuotykius patirtus nepažintuose pasauliuose. Bei paklausyk pasakojimo apie keistus ir paslaptingus nakties paukščius ir susipažink su žvaigždininku, kuris padės tau atrasti lietuviškus Zodiako ženklus. Bei būtinai užsuk pasižiūrėti nuostabaus lėlių spektaklio apie tris seseris. Ir neužmiršk, kad aplinkui visur sklando burtai, o burtininkas esi… Tu!

Vaikų kiemo programa

 

:::: Penktadienis::::
16.00 – Norų lėlės rišimas – stebuklų šnabždėtoja Rasa Pavilionienė
17.00 – Pasigamink burtų lazdelę – iliustratorė Diana Remeikytė
17.30 – Muzikos burtai vaikams – LMTA etnomuzikologai
18:00 – Mediniai stalo žaidimai – Patyriminis muziejus Vikingų kaimas
18.30 – Senoviniai žaidimai – Lietuvos Jaunimo Ramuva
19.00 – FiDi Mokslo monai
19.30 – Pokusininko šou vaikams su iliuzionistu Mario Tarasini (Amatų kieme)
20.30 – Stebuklinės pasakos – pasakų ir sakmių vakaras su klajūnu Algirdu Breidoku (Amatų kieme)
 

::::  Šeštadienis::::
08.30 – Animaciniai filmukai vaikams (Kino ir paskaitų palapinėje)
09.30 – Judesio erdvė – Miško cirkas
10.00 – Dzirim dzirim o dza dza – žaidinimai ir lopšinės tipyje, Dr. Toma Grašytė-Jegelevičienė
10.30 – Kaip sukurti iliuziją – pamokymai vaikams, Mario Tarasini
11.00 – Muzikos burtai vaikams – LMTA etnomuzikologai
12.00 – Akmens užkalbėjimas – asmeninio talismano sukūrimas (N-13) – Rasa Pavilionienė
12.30 – Ką mums sako lietuviško Zodiako ženklai? – žvaigždininkas Jonas Vaiškūnas
13.30 – Mediniai stalo žaidimai – patyrimų muziejus Vikingų kaimas
14.00 – Tabalai tabalai – muzikinė pasaka, veda Ieva Kasperavičiūtė ir Aušrinė G. Stankutė
15.00 – Lėkim aitvarais – Lietuvos aitvarų judėjimas
16.00 – Pasigamink burtų lazdelę – iliustratorė Diana Remeikytė
16.30 – Judesio erdvė – Miško cirkas
17.00 – Nupiešk norą paslaptingą – užaugs medis stebuklingas! – Mackevičių šeima
18.00 – Norų lėlės rišimas – stebuklų šnabždėtoja Rasa Pavilionienė
18.30 – Senoviniai žaidimai – Lietuvos Jaunimo Ramuva
19.00 – FiDi Mokslo monai
21.30 – Spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris“ – Šeimos teatras Lino lėlės (Kino ir paskaitų palapinėje)

 

:::: Sekmadienis::::
08.30 – Ne tik vaikams: „Vabzdžių dresuotojas“(2008, pristato „Era Film“(Kino ir paskaitų palapinėje)
10.00 – Dzirim dzirim o dza dza – žaidimai ir lopšinės tipyje – etnologė Dr. Toma Grašytė-Jegelevičienė
10.30 – Judesio erdvė – Miško cirkas
11.00 – Muzikos burtai vaikams – LMTA etnomuzikologai
11.30 – Paslaptėlės: norų slėptuvės žemėje – Sandra Zubielaitė
12.00 – Kas spokso iš uokso? – paslaptingų pasakų knyga – pelėdų draugė Dr. Gintarė Grašytė
12.30 – Pasigamink burtų lazdelę – iliustratorė Diana Remeikytė
13.00 – Mediniai stalo žaidimai – patyrimų muziejus Vikingų kaimas
13:30 – Senoviniai žaidimai – Lietuvos Jaunimo Ramuva
14.00 – FiDi Mokslo monai
14.30 – Miklusis žaidimas Perkūnas šaudo, Lazdona gaudo – laimėk bilietusį MJR XXII sau ir tėveliams!

 


Norų lėlės rišimas
– užsiėmimą ves stebuklų šnabždėtoja Rasa Pavilionienė, kuri padės kiekvienam susirišti lėlę, kur sulig kiekvienu užrištu mazgu turės sugalvoti norą!

Pasigamink burtų lazdelę – iliustratorė Diana Remeikytė padės pasigaminti kiekvienam norinčiam burtų lazdelę ir dekoruoti ją įvairiausiais stebuklingais raštais. Juk kiekvienas gali sukurti stebuklą!

Muzikos burtai ir LMTA etnomuzikologai, įtrauks vaikus į muzikos garsų jūrą, pirmapradžius vandenis iš kurių iškilo žemė ir atsirado visa kūrinija. Bandysime kartu įminti pasaulio atsiradimo mįslę ir garsų pagalba atkurti pačią pasaulio pradžią.

Senoviniai žaidimai – Lietuvos Jaunimo Ramuva kvies mažuosius pasinerti į magišką pasakų pasaulį, žaisti aktyvius komandinius žaidimus bei supažindins su baltų ženklais ir jų reikšmėmis, o kiekvienas norintis galės pasidaryti po suvenyrą.

FiDi Mokslo monai – tai pasirodymas kuriame netrūks elektros, mechanikos bei termodinamikos stebuklų.
Pajausite mistines jėgas, suteikiančias giroskopui įprastai nesuvokiamą judėjimą. Galėsite paliesti „gyvus“ laidus, kurie vėliau iki raudonumo kaitins ar net išlydys vinis, verdančio azoto unikalias galias.

Mediniai stalo žaidimai – Patyriminis muziejus Vikingų kaimas mokins žaisti senovinius medinius ir molinius, loginio mąstymo reikalaujančius žaidimus: senovines šaškes – „Kvirkatą“, vikingų sugalvotą „Lapę ir žąsis“, „Tvirtovę“, „Laimės namą“ ir kt. Smalsiems žaidėjams Korsakų šeimyna papasakos kiekvieno stalo žaidimo atsiradimo  istoriją, o galvočiausieji galės susirungti „Kvirkato“ turnyre su savęs vertais priešininkais.

Judesio erdvė – Miško cirkas kvies visus smagiai pajudėti, vaikščioti lynu, sukti lazdas, balansuoti ant virvių, žaisti įvairiausius judrius ir aktyvius žaidimus.

Dzirim dzirim o dza dza – tai užsiėmimas, kur kūdikėliai, vaikai, jų mamos ir tėčiai galės drauge žaisti ir išmokti lietuvių tradicinių lopšinių ir žaidinimų. Juk taip reikalinga pakiloti ir pačiūčiuoti pačius mūsų mažiausiuosius! Ves etnomuzikologė, etnologė Dr. Toma Grašytė-Jegelevičienė drauge su 6 mėn. sūneliu. Trukmė – 30 min. Paimkite ir kilimėlį ar paklotėlį kur galėsite pasodinti ar paguldyti savo mažylį.

Akmens užkalbėjimas – asmeninio talismano sukūrimas ( N-13 ) – edukatorė Rasa Pavilionienė padės per baltų simbolius susidėlioti ant akmens savo laimės formulę. Užsiėmimas skirtas pažvelgti į savo pasąmonę. Pažinti save. Išlaisvinti kūrybines galias.

Tabalai tabalai – muzikinę pasaką, kurioje aktyviai dalyvaus ir patys žiūrovai veda Ieva Kasperavičiūtė ir Aušrinė G. Stankutė. Čia jūs ne tik sužinosite kas par burtai tie tabalai, bet galėsite juos ir paliesti!

Nupiešk norą paslaptingą – užaugs medis stebuklingas! Mackevičių šeima bei mažiausieji, mažieji ir didesni pieš, raižys ir rašys slapčiausius savo norus ir užkalbėjimus magiškais ženklais ant stebuklų medžio sėklų. O tam medžiui  per naktį sužydus – visi norai ir užkalbėjimai išsipildys!

Šeimos teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris“  (Kino ir paskaitų palapinėje) – subtilus, rafinuotas, elegantiškas lėlių vaidinimas vaikams ir visai šeimai, kuriuo kviečia apmąstyti proto ir kvailumo, nuoširdaus kuklumo ir pikto pavydo kategorijas, gyvenimo suteikiamą galimybę rinktis ir per kančią, per pasmerkimą gauti atlygį – daug vertingesnį nei materialieji turtai. Kiekvienas mūsų mažumėlę esame trečiasis brolis ar trečioji sesuo, tik savo kitoniškumą kaip įmanydami slepiame. Kodėl?..

Paslaptėlės – norų slėptuvės žemėje, Sandra Zubielaitė primins vyresniems ir pamokys mažuosius pasidaryti „sekretą“ žemėje, tai mūsų pamiršti stebuklai, pildantys vaikystės norus.

Kas spokso iš uokso? – kokiais burtais pelėdos nuo seno kerėjo žmones, kuo paslaptingos jos išliko šiais laikais, kaip prisišaukti pelėdą ir kur jas sutikti papasakos ir knygą vaikams pristatyts pelėdų draugė ir „motina“ dr. Gintarė Grašytė.

Burtai ir stebuklai vaikams su burtininku Mario Tarasini (Amatų kieme). Čia matysite magijos pasirodymą,
kurio metu ore skraidys dideli ir maži objektai, iš niekur atsiras ir vėl į niekur pradings įvairūs daiktai. Tai tikri ore skraidantys burtai! Kokį burtažodį ištarti ir kaip juos padaryti jus pamokys tas pats burtininkas šeštadienį užsiėmime Kaip sukurti tikrą burtą?

„Ką mums sako lietuviško Zodiako ženklai?“  Gyva pažintis su senovės lietuvių Zodiako ženklais. Kokią žinią jie neša kiekvienam mūsų iš tolimos praeities? Ar jie gali tapti mūsų gyvenimo kelio ženklais galinčiais nulemti mūsų likimą? Visa tai papasakos etnoastronomas, fizikas ir vaidila Jonas Vaiškūnas.

Lėkim aitvarais! – gaminsime aitvarus ir sklęsime ore kartu su jais bei su „Lietuvos aitvarų judėjimu“.

Kūdikių tipis – tai vieta kur tėvai ir jų patys mažiausieji stebuklai galės paropinėti, pagulinėti ir pasidžiaugti smagiomis festivalio akimirkomis.