Žygiai

Pėsčiomis su gamtos mylėtojais
19 d. 22:00 – Naktinis žygis su ornitologe, Labanoro girios dukra – dr. Gintare Grašyte

19 d. 22:00 – Naktinis žygis su ornitologe, Labanoro girios dukra – dr. Gintare Grašyte

Naktis – tamsos, baimių, paslapčių laikas. Taip dažnai atrodo mums – žmonėms. O gamtoje naktį gyvenimas nesustoja. Tik jam pažinti ir patirti reikia ypatingo pasiruošimo. Išjungsime prožektorius, telefonus ir eisime – į naktį!
20 d. 10 val. – Miško maudynės su Vaidotu Kiršiu

20 d. 10 val. – Miško maudynės su Vaidotu Kiršiu

Shinrin Yoku – miško maudynės, tai iš Japonijos kilusi sveikatingumo praktika. Maudytis tiesiogine to žodžio prasme nereikės – šio meditacinio potyrio metu gamtoje “išsimaudys” mūsų juslės: klausa, rega, uoslė, prisilietimas ir skonis. Užsiėmimas lėtas, atpalaiduojantis, čia trumpam galėsite paleisti visus tikslus, rūpesčius ir leisti sau būti tėkmėje su gamta/savimi.

*N-14. Tik 20 vietų. Būtina registracija Žinyčioje. Pasirūpinkite priemonėmis nuo uodų ir erkių.

21 d. 10 val. – Žygis po apylinkes su Gediminu Umbrasu

21 d. 10 val. – Žygis po apylinkes su Gediminu Umbrasu

Į žygį pėsčiomis pakvies gamtos gerbėjas ir vietinių slaptaviečių žinovas Gediminas Umbrasas. Žygio trukmė 3-4 val.

Žygio metu keliautojai aplankys Grybų dvaro gigantams nenusileidžiančius Laužėnų kaimo medžius – ąžuolą ir liepą. Vėliau kelias ves į Dvarčiškius, dar vadinamus Romuvos kaimu, kuris garsėja įspūdingu akmenų parku. Dvarčiškiuose žygeiviai taip pat turės unikalią galimybę aplankyti Romuvos krivės sodybą, kurioje pasitiks pati šeimininkė, supažindins su senovės baltų tikėjimu bei papasakos apie čia vykstančias Romuvos stovyklas. Toliau žygeiviai patrauks link įdomiausio ir paslaptingiausio vietovės objekto – akmenų eilės, dar vadinamos vėlių taku. Pakeliui žygeiviai aplankys pilkapius, juos džiugins tipinę vietovės gamtą atspindintys seni pušynai, palinguoti ant pelkės liūno ir atsigaivinti vilios pelkėti ežeriukai.

Rinktis prie Žinyčios.