Stovykla

Keli paraginimai jaukiai įsikurti!

Gyvenimas palapinėse ir žygio aplinka – neatimama festivalio žavesio dalis. O šiek tiek gamtiškų nepatogumų – tik malonumas Juodaragio genčiai. Prašome susipažinti su glaustojo MJR aplinkybėmis.

 • MIEGAS – Įsikurti galima tam skirtose, pažymėtose vietose savo atsivežtose palapinėse (taip pat kemperiuose (prisijungti prie patogumų galimybės nebus)). Nepamirškite kilimėlių, miegmaišių, šiltesnių sausų kojinių. Šeimos su vaikais galės įsikurti atskirai pažymėtuose Ramučiuose. Tai vieta skirta ramiam poilsiui. Visų prašome gerbti aplinkinius, o ypač artimiausius savo kaimynus. Geras miegas – gera visų nuotaika!
 • APRANGA – pasiruoškite tinkamą aprangą nuo karštos saulės ar šalto lietaus. Nepamirškite maudymosi priemonių, papildomų kojinių, guminių batų ir apsaugos nuo uodų, erkių.
 • VANDUO – Rekomenduojame 5 ar 10 l vandens atsivežti su savimi. Geriamo vandens taip pat galima įsigyti Žinyčioje.
 • HIGIENA, MAUDYNĖS, DUŠAI ir PIRTYS informacija bus vėliau.
 • MAISTAS IR GĖRIMAI – Būtinai paragaukite ypatingojo kadaginio „Juodaragio“ alaus, kurį kasmet specialiai festivaliui pagamina „Dundulio“ meistrai! Gausus ir įvairus lauko kavinių ruošiamo maisto pasirinkimas bus Maisto kieme. Artimiausios parduotuvės yra Švenčionėliuose.
 • BANKOMATAI — Artimiausias bankomatas yra Švenčionėliuose, tad pasirūpinkite pakankamu grynų pinigų kiekiu prieš atvykdami.
 • ŠVIESA — Nakties metu Tau tikrai pravers turėti žibintuvėlį, ar kitą saugų šviesos šaltinėlį. Nepamiršk įsidėti.
 • UGNYS — Laužai kuriami tik tam skirtose laužavietėse, kur paruoštos malkos. Draudžiama degti ugnį tam neskirtose vietose.
 • APSAUGA — Renginio teritorija saugoma visą parą. Stovyklaudami gerbkite aplinkinius. Nepalikite palapinėse vertingų daiktų, ypač tamsiu paros metu.
 • SAUGI APLINKA – Į renginio teritoriją DRAUDŽIAMA įsinešti bet kokius alkoholinius gėrimus, kvaišalus, taip pat ginklus ar kitus pavojų aplinkiniams keliančius daiktus. Akivaizdžiai girti, apkvaitę, piktavaliai ir agresyvūs asmenys yra nepageidaujami ir privalo palikti renginio teritoriją.
 • MEDICINA — Visą parą budintis pirmosios medicininės pagalbos punktas.
 • COVID-19 – lankymąsį renginyje sąlygoja tuo metu galiojantys oficialūs Lietuvos Vyriausybės nustatyti epidemiologinio saugumo reikalavimai.
 • AUGINTINIAI — festivalyje leidžiama turėti augintinius (šunis), tačiau tik su sąlyga, kad šeimininkai juos prižiūri labai griežtai ir atsakingai visą renginio laiką. Gyvūnai neturi kelti jokio pavojaus ar nepatogumų kitiems renginio lankytojams. Šunys negali būti palaidi, privalo turėti antsnukius, neleistinas jų maudymas bendrose maudyklose. Savininkai privalo pilnai surinkti visas gyvūnų paliekamas pasekmes. Nesilaikant šių taisyklių, gyvūnų agresijos ar lankytojų skundų atveju, šeimininkai privalo nedelsiant išvesdinti augintinius iš renginio teritorijos.
 • FOTO — Renginyje fotografavimas ir filmavimas neribojamas (išskyrus atskirai pažymėtas vietas ar programos dalis), tačiau prašome gerbti lankytojų privatumą ir negadinti magiškų šventės akimirkų. SVARBU: visi MJR festivaliuose užfiksuoti ir viešai prieinami vaizdai rengėjų gali būti naudojami nekomerciniais tikslais be atskiro suderinimo su jų autoriais.
 • UŽ GAMTĄ – Išvykdami festivalio vietą palikime gražesnę ir švaresnę:
  > griežtai draudžiama laužyti ar kirsti medžius, kitaip žaloti ar teršti gamtą;
  > neleisk šiukšlinti nei sau, nei kitiems. Nepalik nė šiukšlelės;
  > prie Vartų ir Žinyčioje teiraukis šiukšlių maišų ir kapsulių nuorūkoms;
  > šiukšlėms ir depozitinei tarai skirti atskiri konteineriai;
  > išmetamą pakuotę ar plastikinį butelį – suspausk! Mažink atliekų tūrį ir kiekį!

 

Kaip niekad neįprastomis laikmečio sąlygomis, naujų iššūkių akivaizdoje rengėjai linkę pasitikėti Mėnesio Juodaragio lankytojų sąmoningumu ir gera valia. 2021-ųjų metų Mėnuo Juodaragis rengiamas pirmiausia vardan bendruomeninio solidarumo, kurio tikimės iš kiekvieno renginio dalyvio. Prireikus bet kokios pagalbos, kreipkitės į apsaugos darbuotojus arba organizatorius – mielai Jums padėsime. Būsime dėkingi už Jūsų supratimą, geranoriškumą, pagarbą ir pagalbą vieni kitiems.