Ifriqiyya Électrique (Tunisas)

Ifriqiyya Électrique (Tunisas)

Glaustasis Juodaragis šiemet pateiks ne vieną stulbinančią staigmeną – pirmą kartą MJR festivalio scenoje projektas iš Afrikos! Tuniso pietuose gimusi fenomenali grupė Ifriqiyya Électrique, meistriškai derina sunkaus gitarinio triukšmo, post-industrial ir techno estetiką su šimtamečiais Šiaurės Afrikos sufijų ritualais. Sacharos smėlynuose tokios alinančios religinės praktikos gali trukti paromis, jų metu iškviestų dvasių užvaldyti dalyviai šoka iki visiško užsimiršimo. Ifriqiyya Elecrique šiuos tradicinius gydymo ritualus, transą ir pašėlusią energiją perkelia į pogrindinių klubų ir festivalių scenas.
Šią grupę sukūrė žymūs alternatyviosios scenos muzikantai – prancūzas François R. Cambuzat ir italė Gianna Greco, bendradarbiaudami su daugeliu įvairių talentingų atlikėjų iš Tuniso, Maroko, Alžyro ir kitų vietų. Senųjų ir naujųjų tikėjimų transcendenciją jie negailestingai įelektrino gitarų bei kompiuterių jėga – unikalų šio žanrinio derinio paveikumą grupė jau įrodė įvairiausiose ir keisčiausiose pasaulio vietose.
Ifriqiyya Élecrique pasirodymas – ne įprastas koncertas, tai galinga anapusybės ceremonija, šventumo ir avangardo sąlytis, kuris neišvengiamai paveiks kiekvieną, atsidūrusį prie Juodaragio scenos.