Mēs ejam Lokus… Tālāk, vēl tālāk... Aiz deviņiem ūdeņiem. Uz Pirmsākumu.

Dzīvs ir tas, kas mainās... Vasaras jau atvēstošās elpas atblāzmās, ar basu rasu un ūdeņos atmirdzošu uguns krāsainību caur sapņiem un ozolu šalkoņu – uz zvaigznēm… Rats griežas, savu vārdu teic Liktenis, un Debesīs ierakstās MJR zīmes un datumi.

Trīs gadus festivāls noritēja naksnīgajās Verbišķēs, trīs gadus, Ālauša ūdeņu ieskauts, auga Sudeiķos, vēl trīs gadus tiecās izzināt vēsturi un maģiju leģendārajā Kernavē.

Deviņu buramvārdu skaļajos čukstos dzima jauns laikposms. "Mėnuo Juodaragis" varēšana iedūca, iešalca aizvien spēcīgākā laika ciklā, un karogi plīvoja, aicinādami rast jaunu savas savdabības un esības brīnumu. Iedvesmojoša došanās tālāk, uz Pasaules malu Ziemeļaustrumos… kur neskaitāmo ezeru bezgalīgajos plašumos skaidrās vienkāršības dzīles palīdz atgūt Baltās izjūtas…

Trīs plašas telpas gadi Zarasos, un pēc XII jubilejas MJR sāka griezties jaunā lokā, ik ceturto gadu savu vasaru veltīdams sakļautākai norisei aizvien citā tik skaistās Lietuvas vietā. Tā trīspadsmitais Juodaragis nokāpa pašā Velna dobē Aukštadvarē, bet 2011. gadā svētki atgriezās Zarasu Lielajā salā, uzsākot jaunu trīs gadu ceļojumu, kuru iezīmēja Sutartīnes, Putni, kā arī lietuviešu un latviešu baltiskā brālība. Tad atkal sakļautais Juodaragis zem Viduslietuvas koku karaļvalsts lapotnēm ļāvās sapņu vērpetēm Skinderišķu parkā. Zarasos tas atgriezās, sev līdzi atnesdams bišu sanoņu un medu, par ko viesmīlīgais novads festivālam dāvāja Ozolus un jaunas, maģijas caurvītas Mājas – kopš 2016. gada festivāls norisinās pasakainas dabas ielokā – Dūbura ezera salā pie Antazaves.

Aukuru uguns dūmos plūst laiks, un "Menuo Juodaragis" jeb "Mēness Melnradža" loku vijums turpinās…

 

Mėnuo Juodaragis XIX – 2016.08.25-28 – Dūburio sala

 

Tēmas pavediens: Mājas.

Grupas un projekti: Alio Die (Italija), Gas of Latvia (Latvija), Hexvessel (Suomija), Keltika Hispanna (Ispanija), Laibach (Slovėnija), Piarevaracien (Gudija), Puuluup (Estija), Romowe Rikoito (Prūsija), Saucējas (Latvija), Theodor Bastard (Rusija); Lietuva: Adas ir Viltė, Aidi ataidi, Afrikos būgnai, M.Briedis ir Grupė, Dambras, Esatis, Fume, Garbanotas Bosistas, Gilė, Girių Dvasios, I.V.T.K.Y.G.Y.G., Juodvarnis, A.Kirvelevičius, Korys, Kūlgrinda, Lakiūtė, Liberte, Luctus, McKaras, Nulis:S:S:S, Obšrr, N.Pečiūra ir Fantomai, Pievos, Poringė, Ramtatūris, Rana, Sedula, Sen Svaja, Sheep Got Waxed, Siela, Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė, Solo Ansamblis, Sraigės Efektas, Tatato projektas, Tiese, Ugniavijas, Ūkanose, Vada-patha-sammelana, Vėtra Trinkūnaitė, Vėlių Namai, Vilkduja, Vilko Pupos, Virsmai, Vyčinai, Žalvarinis, Žemyna // DJs: Saga, Patricia Kokett.

Lekcijas: G.Gruzdas, D.Snarskienė, dr. A.Andriušytė, dr. D.Vaitkevičienė, dr.Vykintas Vaitkevičius, dr. G.Šmitienė, dr. A.Žičkienė, dr. J.Sadauskienė - Prigimtinės kultūros institutas -, dr. D.Razauskas, dr. V.Tumėnas, doc.dr. D.Brandišauskas, A.Škudienė, dr. R.Bertašiūtė, A.Petrauskienė, Fizinės gerovės meistrai, T.Šidiškis, M.Dž.Ubartienė, V.Sniečkuvienė, I.Juodkūnė, S.Sakalas, E.Babenskas, I.Logins, G.Kadžytė, A.Dabkevičius, A.Karalius, S.Lovčikas (Molėtų observatorija). // *MJR meditacijų namelio statyba* P.Devižis, A.Malinauskas // Amatniecība: R.Aranauskas, G.Mackevičius - klubas Pajauta, P.Rukas, Angis Tatoo, Ramūno vaistažolės, Breidokų šeimyna, Tradicinės statybos meistrų gildija, Ūta, Z.Striška, Vajasiškio kaimas, R.Vitaitė, Spalvota Saulė, A.Pūškorius, D.Grigonienė, Muilo ūkis, E.Hincas, V.Lapėnaitė, Juostė, klubas Leitgiris, klubas Strėlė, R.Čižas, E.Čypas, V.Butvilas. // Menai: Pabusk tipis, M.Maziliauskas, Balti, G.Bardauskaitė, J.Brukštutė, J.Liugaila, R.Ivaškevičiūtė, R.Udraitė. // Teātris: "Pasaka" (Teatriukas). // Kino pristatymai: "Namai" (Š.Bartas), "Šaltos ausys" (L.Mikuta), "Aš esi tu" (K.Vildžiūnas), "Aukso žirgas" (V.Aškinis, R.Kalnaellis).

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2016/

 

Mėnuo Juodaragis XVIII – 2015.08.28-30 – Zarasai

Tēmas pavediens: Bites.

Grupas un projekti: Asea Sool (Gruzija), Atmasfera (Ukraina), Gods Tower (Gudija), Kirlian Camera (Italija), La Chiva Gantiva (Belgija/Kolumbija), Sangre De Muerdago (Ispanija), Shadow Biosphere (Didžioji Britanija), Sol Invictus (Didžioji Britanija), The Devil & The Universe (Austrija), Troitsa (Gudija), Vassvik (Norvegija), Zāle (Latvija); Lietuva: Andaja, Angis, Atalyja, Baltos Varnos, ByTikZyz, Briedis Mindaugas, Čiulbutė, Daina Dieva, Driezhas, Esatis, Girių dvasios, Gys, I.V.T.K.Y.G.Y.G., Jonas ir Ieva, Kamanių šilelis, Antano Kirvelevičiaus trio Lankesa, Kūlgrinda, Marga Muzika, McKaras, Mindrė, Ne_, Nojus /ex-Airija, Nulis:S:S:S, Obelija, Obšrr, Alina Orlova, Sauliaus Petreikio Orkestras, Raguvos, Ramtatūris, Domantas Razauskas ir grupė, Rugiaveidė ir šeima, Sala, Seluona, Sen Svaja, Skeldos, Sraunus, Thundertale, Tykiai, Ugniavijas, Undan, Veronika Povilionienė ir Robertas Semeniukas, Vėjopatis, Vilkduja, Zarasų Čir Vir Vyrai. // DJs: Baltic Balkan, Aerobica, Žuvininkas.

Lekcijas: V.Kibirkštis, dr. D.Vaitkevičienė, dr.Vykintas Vaitkevičius, A.Petrauskienė, T.Šidiškis, dr. D.Stasaitytė-Bunevičienė, dr. D.Razauskas, dr. D.Steponavičienė, dr. A.Beinorius, R.Zemkauskas, I.Kirchuk, A.Rugys, V.Jankauskas ir E.Brasas, S.Mudinienė, B.Kazlas, Stripeikių bitininkystės muziejus, S.Lovčikas (Molėtų observatorija). // Amatniecība: R.Norkūnas, Dzūkijos nacionalinis parkas, R.Balsevičiūtė, E.Augustinavičius, R.Aranauskas, V.Sinkevičiūtė, G.Kadžytė, klubas Pajauta, R.Bilinskas, A. ir L.Janoniai, dr. A.Amšiejus, Kupa, Bičių korys, Breidokų šeimyna, M.Petkevičienė, A.Balčiūnas, R.Čižas, V.Motuza, M.Dž.Ubartienė, P.Rukas, V.Rukša, T.Pocaitis, Pelenė, E.Babenskas, klubas Leitgiris, klubas Strėlė. // Menai: Ž.Danys ir G.Kuliešius *Ugnies korys*, Balti, MJR gentis, karpinių paroda "Aukštaitiškai dzūkiškas", Tabalai // Teātris: "Molinis sapnas" (A.Žiurauskas, A.Sinkevičius), "Akmuo vanduo geluonis" (Pojūčių teatras). // Kino pristatymai: "Atrak par straumi" (R.Vulfs, Latvija), "Dainų šalis" (A.Watts), "Stebuklų laukas" (M.Survila), "Miškas" (I.Meilūnas).

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2015/

 

 

Mėnuo Juodaragis XVII – 2014.08.22-24 – Skinderiškis

Tēmas pavediens: Sapņi.

Grupas un projekti: And Also The Trees (Didžioji Britanija), Essa (Gudija), Frailty (Latvija), Krauka (Danija), Merope (EU), O Paradis (Ispanija), Sieben (Didžioji Britanija); Lietuva: Auštaras, Budrūs, Daina Dieva, Donis, Driezhas, Gilė, Girių Dvasios, Gyvata, Juodvarnis, KFG-Pulkelis, Korys, Kūlgrinda, Lela Menelia, Lygaudė, Lys, Mano Juodoji Sesuo, McKaras, Miglaukas, Nyksta, Obšrr, Oorchach, Pievos, Rana, Sala, Shnare.sys, Sielvartas, Skeldos, Smilgelė, Somnambula, Spanxti, Tegu Teka, Trys Keturiose, Ugniavijas, Virsmai, Vytautas V.V.Landsbergis, Wejdas, Žiedupė. // DJs: Eirimas Velička, Plix, Paulius Ilius, Do, Shn (minimal.lt).

Lekcijas: J.Vaiškūnas, V.Banys, R.Žirgulis (Kėdainių muziejus), R.Banienė, V.Šatkauskienė, J.Michailinaitė, E.Valskis, parko įkūrėjas K.Kaltenis, T.Šidiškis, dr. E.Velička, dr. D.Razauskas, dr. E.Aleknaitė, dr. E.Ilguvienė, R.Sinkevičius, R.Širouchovas, S.Lovčikas (Molėtų observatorija), Aukštadvario žolininkės - R.Balsevičiūtė, M.Dž.Ubartienė, R.Petkevičius, J.Mileškaitė. // Burtai: Breidokų šeimyna, Lietis, Arbatos magija, klubas Strėlė, Atviros alaus dirbtuvės – S.Gutautas ir G.Navickas. // Menai: "Kaulinės sapnų valtys" Arce A. Rožkovas, "Sapnų mašina", Balti, Taurima, Tibeto įkvėpti, Gongų meditacija, barščiai... kruša ir vaivorykštė. // Teātris: "Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams", Čiutyta.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2014/

 

Mėnuo Juodaragis XVI – 2013.08.23-25 – Zarasai

Tēmas pavediens: Brāļi latvieši.

Grupas un projekti: Changes (JAV), Fire+Ice (Didžioji Britanija), Folknery (Ukraina), Otava Yo (Rusija), Rome (Liuksemburgas), Silent Stream of Godless Elegy (Čekija) / Latvija: Auļi, Bēdu Vēstnesis, Dzelzs Vilks, Ēnu Kaleidoskops, Green Novice, Grodi, Iļģi, Miglas Asni, Rikši, Skyforger, STandART, Vilki / Lietuva: Baltos Varnos, Bruzgynai, Domantas Razauskas ir Grupė, Donis, Čiūtyta, Garsinė Izoliacija, Gilė, Girnų Giesmės, J.Mileškaitė, choras Liepaitės, Kabg Čiutyta, Kūjeliai, Kūlgrinda, Laukis, Marga Muzika, Midula, Obšrr, Obtest, Pievos, Ratilai, Sen Svaja, Siela, A.Smilgevičiūtė ir Skylė, Skeldos, Spanxti, Sraigės Efektas, Ugniavijas, Vėjopatis, Vėlių Namai, Vilkduja. // DJs: Oliver, Smetona vs. Dambis, Tokiku.

Lekcijas: dr. D.Brandišauskas, dr. V.Tumėnas, T.Šidiškis, prof.dr. V.Muktupāvels, dr. R.Muktupavela, Robert N. Taylor, dr. D.Razauskas, dr. V.Akmenytė-Ruzgienė, V.Povilionis, dr. Dalia Urbanavičienė, D.Pancerovas (Lietuvos kariuomenė), I.Pigozne, E.Koršunovas, A.Noreikaitė. // Amatniecība: Kuršu vikingi, Pajauta, Vitolds, Ūta, Daugpilio molio meno centras, Breidokų šeimyna, Sūduvos Tauras, Pelenė, Tarailos kalvė, A.Simanovska, Baltic Crossroads, Aukštadvario žolininkės, E.Babenskas, Skalmantas, M.Dž.Ubartienė, Vilkatlakai, S.Lampickas, klubas Strėlė. // Menai: "Širdies grafika" N.Zirnite, "Ugnies ženklas" K.Venclovas, Ugnis ir Kaukė, Balti, Altaja. // Teātris: Lino lėlės.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2013/

 

Mėnuo Juodaragis XV – 2012.08.24-26 – Zarasai

Tēmas pavediens: Putni, Lietuvas aviācijas vēsture.

Grupas un projekti: Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė, Alina Orlova, Andrius Mamontovas, Ataraxia (Italija), ByTikZyz , Blezdinga, Cruachan (Airija), Čir vir vyrai, Daina Dieva, Dakha Brakha (Ukraina), Donis, Driezhas, Flesh Flash, Gastauta, Gediminas Žilys, Girnų Giesmės, Gyvata, Hati (Lenkija), Juodvarnis, Kamanių Šilelis, Kreizas, Kūlgrinda, Lapot, Larrnakh (Vengrija), Linago, Mindrauja, Obelija, Oorchach, Ramtatūris, Rumunija, Sala, Sen Svaja, Svjata Vatra (Estija-Ukraina), Tharaphita (Estija), Theodor Bastard (Rusija), Troum (Vokietija), Ugniavijas, Vejam Kabata (Latvija), Veronika Povilionienė ir Lietuvos Karinis Orkestras, Vietah (Gudija), Visi, Vydraga, Vytautas V. Landsbergis ir R.Rašpoliauskas, Žalvarinis. // DJs: Shahs (Lv), Montgomer, Nematomi, Teta Birutė ir kt.

Amatniecība: Didysis Juostų pynimo ratas, klubas Karionys, klubas Strėlė, klubas Varingis, Pajauta, Pernakta, Plangi, Ramūnas Čižas, Tarailos kalvė ir kt. // Speciālie projekti: Benas Šarka "Kiaurai", MJR sąšvilpa, EkoMenis, Lietuvos ornitologų draugija, Oro balionų paradas, Aviacijos programa, Švytinyts sodai (Vilniaus etnocentras), Poezijos skaitymai, Rytinė mankšta ir kt. // Parodos: "Šių dienų šamanai" (Mihaly Hoppalo fotografija, Vengrija), "Lietuvos laukinės gamtos fotografija" (Lututė), "Lietuvos aeroklubo istorija" (Aviacijos muziejus). // Lekcijas: G.Kadžytė, D.Vyčinienė, plk. ltn. E.Raubickas, M.Dž.Ubartienė, V.Povilionis, A.Klova, J.Miškinis, prof. habil. dr. A.Beinorius, R.Patapavičius, dr. D.Razauskas, J.Čepas, V.Gudynienė, S.Kavaliauskas, dr. V.Vaitkevičius, "Liaudies kultūros" red. diskusija.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2012/

 

 

Mėnuo Juodaragis XIV – 2011.08.26-28 – Zarasai

Tēmas pavediens: Sutartīnes. Lietuviešu valodas atdzimšana.

Grupas un projekti: Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė, Ale Va, Arnica (Ispanija), Atalyja, BIX, ByTikZyz, Blood Axis (JAV), Dazkarieh (Portugalija), Devyni, Donis, d.n.s, Girių Dvasios, Gyvata, Golden Parazyth, Juodvarnis, Kamanių Šilelis, Kukumbalis, Kūlgrinda, Laimas Muzykanti (Latvija), Lygaudė, Luctus, Luumm, Marga Muzika, Mindrauja, Nefes, Obšrr, PB8 (Andrius Rugys), Pievos, Poludnica (Lenkija), Ramtatūris, Rapoon (D.Britanija), Ritingo, Seluona, Sonne Hagal (Vokietija), Spanxti, Taruta (Ukraina), Testamentum Terrae (Gudija), Trys Keturiose, Troll Bends Fir (Rusija), Ugniavijas, Ukmergės ir Pasvalio dambrelininkai, Vilkduja, Vyngria. // DJs: Olivers (Lv), Nuokalnės, Smetona, Žalios rūtos, Diletantas, Dambrass.

Amatniecība: Didysis Juostų pynimo ratas, klubas Karionys, klubas Strėlė, klubas Varingis, Pajauta, Pernakta, Plangi, Ramūnas Čižas, Tarailos kalvė ir kt. // Speciālie projekti: "Ugninė sutartinė" ("Ugnies ženklai" ir kt.), EkoMenis (Andrius Erminas ir ko.), Sutartinių mokykla, teātris "Avilys", G.Kadžytė ir kt. // Lekcijas: dr. D.Razauskas, dr. V.Tumėnas, S.Kavaliauskas, dr. V.Vaitkevičius, G.Petrauskas, šb. srž. E.Kuckailis, A.Čepulytė, dr. G.Kirdienė, dr. D.Vyčinienė, dr. V.Rinkevičius, dr. D.Vaitkevičienė, dr. D.Urbonavičienė, M.Vingrys, R.Petkevičius, M.Dž.Ubartienė.

Kur sutartinės pina pasaulius... Tavo gentis Tave šaukia!

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2011/

 

 

Mėnuo Juodaragis XIII – 2010.08.27-29 – Aukštadvaris

Tēmas pavediens: Velna baltiskā mitoloģija. Dr. Jons Basanavičus.

Glaustas festivalis, ypatingai laukinis. Prie Velnio duobės.

Grupas un projekti: Aistvara, Ataka, Atalyja, Auli (Latvija), Delchia, Donis su Rasa Serra, Enu Kaleidoskops (Latvija), Gyvata, Goštauta, Karužė, Katedra, Kūlgrinda, Liberte Lipk ant sienų, Lys, Marga Muzika, Oorchach, Pergalė, Pievos, Poccolus, Sedula, SkyForger (Latvija), Sol Invictus (D.Britanija), Tabor Radosti (Čekija), Ugniavijas, Ukmergės ir Pasvalio dambrelininkai, Verknė, Viy (Ukraina), Vydraga, Wejdas su Driezhas, Zywiolak (Lenkija). // DJs: Neofolk, Vilkas, Frau Cass, Diletantas, Bala nemate...

Amatniecība: Plangi, Aukštadvario žolininkės, klubas Varingis, velniški užsiėmimai ir kt. // Speciālie projekti: Pažintiniai žygiai po Aukštadvario regioninį parką, "Ugnies sutartinė" (Čiutyta), Ugnies skulptūra (Marius Grušas). // Lekcijas: dr. D.Razauskas, J.Vaiškūnas, G.Kadžytė, dr. S.Laurenčikaitė, V.Baltrūnas, dr.P.Ivinskis, T.Špiliauskas, R.Balsevičiūrė, V.Plegevičius, T.Šidiškis, V.Rutkūnas, R.Užubalis, R.Petkevičius, M.Švedas.

Ne toks velnias juodas, kaip jį maliavoja.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2010/

 

 

Mėnuo Juodaragis XII – 2009.08.28-30 - Zarasai

Tēmas pavediens: Zirgi. Vītis! Lietuvas vēsture – senāka par 1000 gadiem.

Grupas un projekti: Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė, Ale Va, Andaja, Baobabs (Latvija), Bisclaveret (Lenkija), Brėkšta, Dandelion Wine (Australija), Delchia, Donis su Rasa Serra, d.n.s, Driezhas, Girnų Giesmės, Goštauta, Inkubus Sukkubus (Jungtinė Karalystė), Irfan (Bulgarija), Karas, Karužė, Katedra, Kolektyvas, Kūlgrinda, Liepaitės, Litvintroll (Gudija), Mckaras, Mindrauja, Nüm Nüm, Of The Wand And The Moon (Danija), Oorchach, Patris, Ramtatūris, Rasa Basom (Lt/Norvegija), Roma Amor (Italija), Sadūnai, Shnaresys, Spanxti, Tylos Labanoro su Veronika Povilioniene, Trokšnu iela (Latvija), Ugniavijas, Vilkduja, Virre+ (Estija), Wejdas, Žemės Garsas (Gruzija/Lt). Dalībnieki: Irakli Koiava (Gruzija). // DJs: Audio Head Cleaner (Lt/Fr), Daimon (Techstylism), Diletantas, Frau Cass, Dapšys, Magazine, Naginės, Smetona, Two Grand Bastards.

Speciālie projekti: Lietuviško ritinio (ripkos) parodomosios varžybos, EkoMenio pleneras (A.Karalius ir sėbrai), jodinėjimas žirgais, ugnies šokio spektaklis "Gabijos burtai" (Čiutyta), MJR knygynas. // Lekcijas: dr. V.Tumėnas, dr. A.Nakienė, dr. D.Razauskas, A.Dziermant (Gudija), G.Šukytė, G.Kadžytė, G.Andrijauskas, prof. A.Tyla, A.Simanovska (Latvija), A.Norkūnas. Parodos: a.a. Martynas Meškauskas (In memoriam), Rimvydas Daužvardis, Virginijus Kašinskas.

Arti žirgas žvengia, toli kamanos skamba.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2009/

 

 

Mėnuo Juodaragis XI – 2008.08.22-24 – Zarasai

Tēmas pavediens: Pūķi. Lietuvas armijai – 90.

Grupas un projekti: Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė, Andaja, Andrius Mamontovas, Atalyja, Auli (Latvija), Brėkšta, Donis, Driezhas, Essa (Gudija), Gąstauta, Girnų Giesmės, Kūlgrinda, Lipk Ant Sienų, Lys, Loits (Estija), Obšrr, Obtest, Pievos, Ramtatūris, Rose Rovine E Amanti (Italija), Sieben (D.Britanija), Spanxti, Spiritual Front (Italija), Theodor Bastard (Rusija), Vihr (Rusija/Lietuva), Vilkduja, Vydraga, Vytis, Viksva, Von Thronstahl (Vokietija), Wejdas, Žolynas, Žvaigždumėnija. Dalībnieki: K.Maksimavičius, M.Liakas ir G.Liakaitė, R.Masiulytė, Senis (Algimantas Samulionis), Damiano Mercury (Italija). // DJs: Auslinda, Infarktas, Hematogenas, Smetona, Neofolk, Frau Cass, 666V & s313na (Pl).

Speciālie projekti: "Iš naminio audimo dainos" (A.Klova, V.Braziūnas), "Piromachas" (ugnies šokio spektaklis), Lietuvos karių defilė. // Lekcijas: dr. D.Razauskas, dr. V.Vaitkevičius, dr. D.Urbonavičienė, A.Dručkus, A.Dziermant (Gudija), T.Kaškurevič (Gudija), R.Užubalis, J.Vaiškūnas, M.Liugienė, G.Andrijauskas, G.Valiukevičius. // Parodos: A.Niauronytė, A.Mažylytė, Gita, Karolina.

Visa gyva kinta.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2008/

 

 

Mėnuo Juodaragis X – 2007.08.24-26 – Zarasai.

Tēmas pavediens: Sēļu cilts. Mēness.

Grupas un projekti: Allerseelen (Austrija), Moon Far Away (Rusija), Svarrogh (Bulgarija), The Moon And The Nightspirit (Vengrija), Atalyja, Donis, Kūlgrinda, Vilki (Latvija), Žalvarinis, Pievos, Lauxna Lauksna, Girnų Giesmės, Wejdas, Mckaras, Andaja, Thundertale, Alina Orlova, Driezhas, Svefn-G-Englar, Spookshow Inc., Vilkduja, Enu Kaleidoskops (Latvija), Dvi Mudvi, Lipk Ant Sienų, Brėkšta, Seluona, Liberte. // DJs: Ruta (Lv), Metalmanik (UK), Infarktas, Android, Leibstandarte, Smetona, Hematogenas, Neofolk, Alex, Frau Cass.

Lekcijas: dr. Andra Simniškytė-Strimaitienė, D.Vaitkevičienė, G.Kadžytė, R.Vitaitė, E.Aleknaitė, D.Kaminskienė, L.Kurila, M.Liugienė, V.Mikailionis, J.Trinkūnas, G.Valiukevičius, K.Repečkaitė, A.Juršytė. // Parodos: Ingula, A. ir R.Rožkovai, Alina Orlova, M.Griniouk.

Stelmužės stiprybė pasaulio krašte.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2007/

 

 

Mėnuo Juodaragis IX – 2005.08.26-28 – Kernavė

Tēmas pavediens: Vīdūns. Baltu ekoloģija.

Grupas un projekti: Hybryds (Belgium), Romowe Rikoito (Prussia), Kratong (Prussia), Älymystö (Finland), Neverdice (Finland), Aistė & grupė Skylė, Kūlgrinda, Šova, Donis, Wejdas, Girnų Giesmės, Sala, Sovijus, Lauxna Lauksna, Goetheanum, Ensemble SP, GyS, Drama, Andaja, Driezhas, Pievos, The Fungal Kingdom (Usa), Linoja, Dvi Mudvi. // DJs: Android, Daimon, Hematogenas, Smetona, Neofolk, Plix.

Lekcijas: Dr. V.Bagdonavičius, Vydūno draugija, Dr. A.Martišiūtė, R.Palijanskaitė, J.Trinkūnas, R.Užubalis, G.Valiukevičius, V.Mikailionis, I.Kleinaitė, M.Žalėnas.

Trys kart trys. Sovijaus žygį prisimenant.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2005/

 

 

Mėnuo Juodaragis VIII – 2004.08.27-29 – Kernavė.

Tēmas pavediens: Kernaves noslēpumi, senās baltu zīmes.

Grupas un projekti: Agyria, Allerseelen (Austria), Angis, Antigonė, Atalyja, A20D, Cawatana (Hungary), Donis, Gintas K, Girnų Giesmės, iTi, Job Karma (Poland), Kūlgrinda, Lahka Muza (Sk), Lauxna Lauksna, Liberte, Mano Juodoji Sesuo, McKaras, SkyForger (Latvia), Sui Generis Umbra (Poland), Šova, Trys Keturiose, Verdingis, D. ir E. Vyčinai, Wejdas, Žvaigždumėnija. // DJs: Audio Head Cleaner (Fr), De'Ath (UK), Sinusoida Squad (Pl), Lil & Em (Pl), Olivers (Lv), Android (Lt), Plaksa, Chimera, No.Thing, Neofolk, Arlequin.

Lekcijas: J.Vitkūnas, dr. Daiva Vyčinienė, E.Vyčinas, dr.T.Mekas, dr. D.Urbonavičienė, M.Galinis, J.Trinkūnas, G.Valiukevičius, V.Mikailionis, I.Stankevičiūtė, R.Užubalis, P.Statulevičius. // Parodos/video: Pelenė, 'Mirnabalis', G.Lučiūnaitė, Ingulė, A.Raila, Trollhut studio, Sky-Piastowskie, Lt video artists.

In Memoriam Algirdas Alekna.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2004/index.html

 

 

Mėnuo Juodaragis VII – 2003.08.22-24 – Kernavė.

Tēmas pavediens: Lietuvas partizāni.

Grupas un projekti: Agyria, Andaja, Ataka, Auli (Latvia), Deathcamp Project (Poland), Dijūta, Donis, Driezhas, Forgotten Sunrise (Estonia), Girnų Giesmės, Goštauta, Indie, Kūlgrinda, Lumotree, McKaras, Migloje, Notanga, Obtest, Osimira (Belarus), Planet Dogbone, Shnaresys, Siela, Skon (Poland), Šova, Temple Of Tiermes (Finland), Trolis & The Giberlingers, Veronika Povilionienė ir Valija, Verdingis, Vilkduja, Visi Veji (Latvia), Xess, Žvaigždumėnija. // DJs: 4-got-10 (Est), Android, Arlequin, Astralas, Audio Head Cleaner (Fr), Bongirl (Est), Chimera, Daimon, De'Ath (UK), Elektra, Eteris, Leszek (Pl), Maliboo, Markuch (Pl), Ment (Lv), Neofolk, No.Thing, Olivers (Lv), Pagalve, Velnaruna (Lv).

Lekcijas: V.Alekna, R.Račėnaitė, D.Giedraitienė, S.Lovčikas, dr.T.Mekas, dr.Br.Kerbelytė, V.Striužas, D.Urbonavičienė, M.Galinis, J.Trinkūnas, V.Mikailionis, U.Liogė. // Parodos/video: A.Raila, R.Sakalauskas, V.Grainytė, L.Peleniūtė, Anapilis, Genocido aukų ir rezistencijos muziejus.

Mes einam ratu...

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2003/index.html

 

 

Mėnuo Juodaragis VI – 2002.08.23-25 – Sudeikiai, Utenos rajonas.

Grupas un projekti: Antigonė, Donis, Driezhas, Dumaz, Eva (Poland), Goštauta, Iti, Kūlgrinda, Nata, Risa Zvejnieki (Latvia), Romowe Rikoito (Prussia), Rugiaveidė, Sedu, Shnaresys, Spanxti, Sugyvulinos Latakams, Trolis & The Giberlingers, Vilkduja, Xess, Žalvarinis, Žvaigždumėnija. // DJs: Android, Maliboo, Neofolk, Oysterova, Shock, Vuguls (Lv), Olivers (Lv).

Lekcijas: doc. R.Batūra, Sv.Udrys, D.Urbonavičienė, Alix, R.Užubalis, M.Galinis, J.Trinkūnas, V.Mikailionis, E.Velička, I.Trinkūnienė, D.Steponavičienė. // Parodos/video: I.Zonytė, R.P.Vedmak, T.Pabedinskas, Camouflage, 'Kenaluca', Donis ir Ernas.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2002/index.html

 

 

Mėnuo Juodaragis V – 2001.08.24-26 – Sudeikiai, Utenos raj.

Grupas un projekti: 4got10 (Estonia), Accident, Anapilis, Artek, Donis, Forgotten Sunrise (Estonia), Girnų Giesmės, IKA-e, I.V.T.K.Y.G.Y.G., K984theFungalKingdom (USA), Klova Algirdas, Kopa, Kūlgrinda, McKaras, Notanga, Sedu, Shnaresys, Siela, SkyForger (Latvia), CCA, Tiermes (Finland), Trolis and the Giberlingers, Ugnėlakis, Dj Android.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2001/menuojuodaragis.htm

 

 

Mėnuo Juodaragis IV – 2000.08.25-27 – Sudeikiai, Utenos raj.

Grupas un projekti: Donis, Girnų Giesmės, Zpoan Vtenz, Ugnėlakis, Kūlgrinda, Peorth, Sala, Nahash, McKaras, Griausmo Viešpačiai, IKA-e, Endiche vis.sat, Die In Trance, Evaldas ir Daiva Vyčinai, Gluodenas, Shnaresys, Sedu, Eudine Seythe.

Svetainė: http://www.mjr.lt/arc/mjr2000/juodaragis.htm

 

 

Mėnuo Juodaragis III – 1999.05.01 – Verbiškės, Molėtų raj.

Grupas un projekti: Donis, Ugnėlakis, Memoria, Girnų Giesmės, Šalikapalikau, Zpoan Vtenz, Laumė, Sala, Peorth, Sedu, Gdae.

 

 

Mėnuo Juodaragis II – 1997.05.02 – Verbiškės, Molėtų raj.

Grupas un projekti: Sala, King Lear's Convulsions (Latvia), Ha Lela, Angis, Sovijus, Pievos, Laumė, Akys, Wejdas.

 

 

Mėnuo Juodaragis I – 1995.11.10 – Verbiškės, Molėtų raj.

Grupas un projekti: Wejdas, Solus, Akys, Sovijus, Sala.

 

MJR XX Bičiuliai