Šviežias post-folko gūsis iš Latvijos!

Pirmieji Žolės (Zāle) daigai sužėlė maždaug prieš metus Rygoje – tuomet projektą sudarė du žmonės: Marta Kreituse ir Pēteris Draguns. Marta yra didžiosios dalies dainų bei tekstų autorė, kurią papildo unikalaus skambesio Pēterio (grojančio fisharmonija ir gitara) kūryba. Zāle nepamiršta ir tradicinių liaudies dainų, kurias subtiliai įpina į savo muziką. Dabar gi projektas išaugo ir tapo pilna instrumentine grupe. Kasandra Kanepe puošia muziką vokalu bei elektrinės gitaros sąskambiais, Aivis Gailītis gilina lyrišką nuotaiką violončelės skambesiu, Dace Zarina suteikia tvarumo bosinės gitaros skambesiu, o visą tai papildo Kiros Maijos Kirsanovos obojaus ir Taras Kuzmenko cajon bei būgnų garsai.

Zāle muziką galima vadinti meditatyvia, dvasinga ir neįprasta. Vokalų harmonija čia skleidžiasi podraug su instrumentų aranžuotėmis, dažnai nuspalvintomis nestandartinių skambesių.

Neseniai pasirodė ir pirmasis Žolės albumas “Vina” (“Jos”). Jame slypi ištisa nuotaikų paletė, svyruojanti nuo melancholiškų, liūdesio kupinų horizontų iki žaismingų, optimiškų natų vėrinių. Ir visur justi tradicinės latvių muzikos burtai, perpinti su muzikantų asmeniniais potyriais, vaikystės atsiminimais ir etnine dvasia.

 

::facebook::

 

MJR XVIII Bičiuliai