Šis etno trio - nepakartojamas reiškinys kaimyninės Gudijos muzikos kultūroje. Pulsuojanti, svajinga ir potamsė folk-psichodelika perteikainti kai ką tyro, pirmykščio, tikro.

Grupės siela ir įkūrėjas - aistringas etnomuzikologas ir dainininkas, įspūdingo stoto barzdočius Ivan Kirchuk, kadaise iš Baltarusijos provincijos glūdumų ištraukęs kilometrus mirštančios tradicijos įrašų. Su juo kartu penkiomis dešimtimis įvairių instrumentų groja Jurijus Dzmitrijevas ir Jurijus Pavlovskis. Per savo gyvavimo laiką nuo 1980-ųjų Troitsa pasiekė perversmą baltarusių sąmonėje, parodydama, kad etninė muzika yra ne tik elitinės kultūros dalis, bet ir esti bendražmogiškai artima bei suprantama tiek manieringam intelektualui, tiek folklorą tiriančiam akademikui, tiek roko mėgėjui, tiek paprastam kaimiečiui.

Troitsa muzikoje yra kai kas magiško, šamaniško, atveriančio gebėjimą suprasti ir pajusti dainą, nežinant jos žodžių, perskaityti tūkstantmečių senumo išmintį, perduodamą iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą. Tai vienas nedaugelio kolektyvų, folklore bylojantis savo pasakojimą, savą sakmę, kuri kiek beprotiška, tačiau visiškai tikra, nes mes visi - jos herojai. Galime neatsiminti šios pasakos žodžių, tačiau neišvengiamai ją kartu išgyvename iš visos širdies. Sakoma, kad grupės gerbėjai gyvena ten, kur gal būt neauga šimtamečiai ąžuolai, nešvenčiamos senosios šventės, prie namų nedūzgia bitelės ar nekreksi antys, bet ten žmonės liūdi ir džiaugiasi ta pačia kalba - Gamtos ir Gyvenimo kalba. Ją išgirsti kviečiame prie Didžiosios Juodaragio scenos šeštadienį.

www.troitsa.net
::facebook::

MJR XVIII Bičiuliai