Bėgant laikui supratome, jog Juodaragio žmonių smalsumui Sala yra per maža ir kad festivalis tampa vis geresne proga pažinti vaizdingas Zarasų apylinkes. Kaip ir kasmet šiemet siūlysime žvalgytis keliais judėjimo būdais: autobusu, dviračiais ir pėsčiomis.

Kadangi festivalio temoje šiemet dūzgia bitės, tai ir žygių bei ekskursijų metu rengiamasi aplankyti bitininkus ir pačias pilkąsias.

 

PENKTADIENIS

Žygis dviračiais pas bitininkę Janiną į Turmantą
14.00 val. Nuo Žinyčios
Festivalio bendražygis Evaldas su visu dviratininkų spiečiumi važiuos vaizdingais Gražutės regioninio parko takais, Pagrundų kaimo link. Aplankant ežerus ir miškingus lankytinus objektus, galiausiai bus apsistota pas 64 bičių šeimas ekologiškame ūkyje laikančią Janiną Milašienę, kurios sodybos pavėsis pakvies pasivaišinti arbata, paragauti medaus ir daugiau sužinoti apie bitininkystę.
Ekskursijos trukmė 2.5-3 val. Visos kelionės ilgis - apie 30 km, su patogiais sustojimais.

ŠEŠTADIENIS

Ekskursija autobusu į Antalieptę
09.30 val. Nuo festivalio vartų.
Antalieptė yra nepaprasto grožio miestelis Zarasų rajone. Pasak ekskursijos dalyvius pasitiksiančio bitininko Vinco Kibirkšties, ji yra įdomi tarsi nebaigta knyga. Buvusio vienuolyno teritorijoje įsikūrusi, gražias idėjas įgyvendinti iniciatyvių žmonių grupė, puoselėja bendruomenės namus „Bitė žmogui“. Juose bus galima patirti ne tik nuostabią gamtą, bet ir pamatyti 4 tipų avilius, išgirsti pasakojimą apie skirtingas bičių rases, žvilgtelėti į tikrą vasaros medonešį.
Ekskursijos trukmė 2-2.5 val.

Žygis pėsčiomis su Tadu Šidiškiu
10.30 val. Nuo Žinyčios (infopunkto).
Zarasų apylinkes pažinti kviečiame keliaujant pėsčiomis su vienu žymiausių Lietuvos žygeivių – Tadu Šidiškiu. Zaraso ežero pakrante keliausime per tiltelius, grožėsimės upeliais, ežerais ir miškais. Pekeliui aplankysime du akmenis su dubenimis. Apžiūrėję juos, norintys galės grįžti į Zaraso ežero salą arba lengvu žingsneliu kelionę pratęsti iki neseniai pastatyto apžvalgos bokšto. Priklausomai nuo galimybių ir nusiteikimo bus galima rinktis 4 arba 7 kilometrų maršrutą.
Ekskursijos trukmė – apie 2 val.

 

MJR XVIII Bičiuliai