Karpinių paroda "Aukštaitiškai Dzūkiškas"

Juodaragio Kino ir paskaitų palapinės vaizdinių įvairovę papildys trijų tautodailininkių - Dianos Lukošiūnaitės, Linos Kubelkaitės ir Gitos Kolosovienės itin kruopšti karpinių paroda "Aukštaitiškai Dzūkiškas".

 

Spektaklis „Molinis sapnas“

Spektaklis „Molinis sapnas“ - tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas.
Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija turėtų sudominti mažuosius smalsuolius ir jų tėvelius.
„Norime į dažnai sakralizuojamą Lietuvos istoriją pažvelgti netikėtu rakursu, netradiciškai, šmaikščiai, šiek tiek ironiškai, -“ teigia kūrėjai.

Režisierius Andrius Žiurauskas
Vaidina Kauno valstyvinio lėlių teatro aktoriai

 

 

Pojūčių teatro spektaklis „Akmuo vanduo geluonis“

Reikia liautis matyti, kad pradėtum regėti. Šiame spektaklyje tikrasis veiksmas prasideda tada, kai vaizdai išnyksta.

Senosios lietuvių mitologijos elementai, pasitarnavę kaip spektaklio įkvėpimo šaltinis, pojūčių teatro technika priartinami prie įsivaizduojančio žiūrovo fiziologijos. Aktoriai scenoje nesistengia pasakoti istorijos, imituoti personažų ar kurti charakterių. Gimimo ir mirties, virsmo ir gamtos, kosmoso ir namų, išvykimo ir sugrįžimo archetipai atsiranda be paaiškinimo, kaip jusliškai išgyvenamos situacijos ar iš naujo pabudusio sąmonės pasaulio potyriai, kuriame apakimas ir praregėjimas susikeičia vietomis.

Režisierė Karolina Žernytė
Vaidina Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai


Žvaigždūnų stovykla

Dieną dairysimės po Saulę, bandysime aptikti pasaulių dėsningumus kosmose ir savyje. Naktį kviesime kopinėti dangaus korių medų ir dalinsimės žvaigždadulkėm. Keletą valandų po saulėlydžio stebėsime dangų teleskopu, ieškosime krintančių žvaigždžių ir keliausime dangaus legendų takais.

 

ŽVEJONĖ


MJR Žvejonė – ryto meditacija bundančiai saulei pasveikinti ir, drauge, azartiškas žvejybos įgūdžių pasitikrinimas šiemetiniame MJR.
Turnyre galės dalyvauti kiekvienas norą pareiškęs vyturys, atsivežęs dugninę arba plūdinę meškerę bei minkšto pluošto tinklo sietelį ir nusiteikęs laikytis MŽT (mėgėjiškos žūklės taisyklių).
Registracija į Žvejonę (penktadienį infocentre ir  nuo 4:30 iki 5:00 prie informacijos centro).ŽVEJONĖS TAISYKLĖS


1. Turnyro pradžia 05:30, pabaiga 09:30. Dalyviai renkasi nuo 4:30 iki 5:00.
2. Kiekvienam žvejui burtų keliu priskiriamas sektorius. Pasirengimui skiriamas pusvalandis.
3. Turnyro metu galima naudoti vieną plūdinę arba dugninę meškerę su dviem kabliukais. Atsarginė meškerė gali būti parengta žvejybai ir padėta žvejui patogioje vietoje jo sektoriaus ribose.
4. Žvejonės dalyvis privalo laikytis MŽT (mėgėjiškos žūklės taisyklių) bei turėti žvejo bilietą.
5. Žuvys laikomos sieteliuose iš minkšto pluošto tinklo. Pats žvejys yra moraliai atsakingas už laimikio gerovę ir gyvybę. MŽT reikalavimų neatitinkančios žuvys turi būti paleidžiamos.
6. Pasibaigus turnyro laikui, žuvys nebeįskaitomos.
7. Žuvų svėrimas vykdomas kiekviename sektoriuje, o žvejys privalo jame likti iki jo laimikį įvertins žvejonės organizatoriai.
8. Turnyro nugalėtojai – didžiausią bendrą laimikį (pagal svorį) pagavę žvejai.

 

 

Specialiųjų projektų bus daugiau. Pranešime apie juos netrukus.

 

MJR XVIII Bičiuliai