MĖNUO JUODARAGIS XVII

Vasaros pabaigoje mus pasitiks keturis metus ratu apkeliavęs Mėnesio Juodaragio ciklas – laikas surengti kitokį, glaustą, ypatingai magišką festivalio epizodą. Septynioliktasis MJR numatytas 2014 m. rugpjūčio 22-24 dienomis – vieneriems metams šventės vyksmas nukeliaus į Vidurio Lietuvą ir šiemet išsiskleis naujoje vietoje – užburiančios augalijos parke Kėdainių rajone. “Mažasis” MJR XVII apgaubs savo programą nepaprasta tema ir naujais pavidalais – renginys savo pobūdžiu skirsis nuo tradicinio festivalio formato, būdingo Juodaragiui pastaraisiais metais.

Dėl gamtiškai jautrios vietos ir glaustumo, MJR XVII lankytojų ir bilietų skaičius yra ribotas. Vienok, tikime, kad visi nuolatiniai Juodaragio bičiuliai ir gentainiai tikrai turės galimybę apsilankyti ir įvertinti nepaprastą festivalio epizodą.

Glaustoji Juodaragio versija rengiama kas 4 metus – pastarąjį kartą tai buvo 2010 m. Aukštadvaryje, o kita tokia proga numatyta 2018 m. “Mažasis” MJR – tai savotiška festivalio pertrauka, perkrovimas ir galimybė naujoms, didelėms ir jaukioms svajonėms.

sapnas-karolina-pran

MJR XVII tema: MIEGAS IR SAPNAI

Glaustoji Mėnesio Juodaragio versija – tai galimybė ypatingoms ir neįprastoms temoms. Šįkart festivalis žengs į neišmatuojamą ir paslaptingą teritoriją už miego uždangos – į sapnų pasaulį. Skirtingai nei daugelis festivalių, skelbiančių progas triukšmingai pasiausti, MJR šios vasaros pabaigoje kviečia nugrimzti į gilią užburiančią ramybę.

Sapnuosime atmerktomis akimis, žaisime paslapčių archetipais, keliausime vidiniu kosmosu su lemtingais, pranašingais sapnais ir būdravimais, mokslo žiniomis ir mitiniais simboliais. Konstruosime sapnų mašinas, žvejosime aiškiaregystes ir spęsime sapnų gaudykles. Per savo tikroves, nemigas, košmarus ir šviesius vasarvydžius, lydimi protėvių paliktų ženklų ir apeiginių ritmų, susitiksime kitoje erdvėje – nusiėmę kasdienes kaukes grįšime namo tokie, kokie esame…

Septynioliktojo Juodaragio programa taip pat prisilies prie senosios astronomijos ir etnobotanikos. Sapnų pasaulio atmosferą kurs ir neįprastai nuostabūs Skinderiškio parko augalai. Tuo tarpu dvejose scenose skambės įvairiausi originalios muzikos pavidalai – nuo postfolkloro ir roko, iki ambient ir akustinių transcendencijų. Ir ta magija, žinoma, nebus vien rami.

Didieji sapnai visuomet turi ypatingą žinią. Bet ją suprantame tik įvykus. MJR XVII žada būti mažesnis apimtimi ir išore, bet galingas vidumi – nes kartais mažiau yra daugiau!

Juodaragio omenyje supasi nuojauta – tai bus magiškas nuotykis!