Septynioliktasis glaustas Juodaragio festivalis vyks itin jautrioje vietoje – ilgus metus puoselėtame dendrologiniame (t.y. medžių) parke, kuriame dideli renginiai nevyksta. Todėl visus renginio lankytojus prašysime būti labai supratingais ir atsakingais. 20 km spinduliu aplink parką praktiškai nėra nuomojamų sodybų nakvynei, todėl visi kartu gyvensime palapinėse. Skinderiškio parke stovyklavimo patogumai optimalūs, nedideli, tačiau Gamtos grožis kerintis. Pasiimkite viską, ką imate į gerą kelių dienų žygį gamtoje ir Jums nieko nepritrūks.

Atidžiai perskaitykite šį skyrių iki galo – tai padės puikiai įsikurti festivalio vietoje ir išvengti nemalonių netikėtumų .


PAGRINDINIAI DALYKAI:

• Skinderiškio parko augalijos gausa ir įvairovė – tai ilgametis kruopštus atsidavusio žmogaus darbas, kurį privalome ypatingai saugoti ir gerbti. Parke svarbi kiekviena šakelė, kiekvienas krūmas! GINKDIE neskinkite JOKIŲ augalų, kad ir kokie gražūs ar gausūs jie Jums beatrodytų!!!

• Skinderiškio parko teritorija didelė, gausiai apaugusi ir sutemus klaidi. Festivalio metu panirsime į gilią delčią, bus daug tamsos, todėl Jums labai pravers ŽIBINTUVĖLIAI, žvakės ar kitos švieselės – pasirūpinkite tuo!

• Parko tankmėse yra nemažai paslaptingų TVENKINIŲ. Tamsoje jie gali būti pavojingi – pasistenkite į juos neįgriūti ir išvengti nelaimių!

• Parke, deja, pastebėta didelė sosnovskio BARŠČIŲ invazija. Šiuos pavojingus augalus per vasarą stengiamės išpjauti didelėmis ir atkakliomis pajėgomis. Bet kai kuriose vietose jų gali būti likę. Saugokitės ir nelieskite jų, nebraidykite po barščius basomis. Jie ypač pavojingai nudegina šviečiant saulei! Jei kartais nusideginote, tuoj pat kreipkitės į festivalio med. punktą.

• Tėvai, atvykstantys SU VAIKAIS, turės labai atsakingai prižiūrėti savo atžalas – ir dėl tvenkinių, ir dėl s-barščių, ir dėl kitų augalų.

• Saugodami augalus nuo išrausų, šiemet rekomenduojame nesivežti ŠUNŲ ir kitų augintinių. Tačiau, jeigu visgi juos pasiimsite, primygtinai prašysime keturkojus laikyti ant pavadžio!

• Į renginio teritoriją draudžiama įsinešti bet kokius alkoholinius gėrimus! Žiūrovai, jų daiktai ir automobiliai tikrinami prie Vartų. Taip pat draudžiama turėti ginklus ir kitus aplinkiniams pavojingus daiktus.

• Kiekvienas festivalio lankytojas yra asmeniškai atsakingas už savo veiksmus ir turtą.

PALAPINĖS ir AUTOMOBILIAI:

Ekologiniai mokesčiai:
–          Vieta palapinei – simboliniai 2 Lt

–          Automobilių parkavimas prie parko – nemokamas
–          Automobilių / motociklų parkavimas vidinėje dalyje – 30 Lt
–          Kemperiai (vidinėje parko dalyje) – 35 Lt

• Palapinėms skirta graži pieva yra tikrai didelė. Todėl Jums nebūtina skubėti užsiimti “geresnę” vietą kempinge :)) Festivalio Vartais atsidaro 08.22 penktadienį nuo 9.00 val. Būsime dėkingi, jei nesibelsite į parko teritoriją anksčiau ir netrukdysite pasirengimui.

• Kadangi MJR pobūdis šiemet itin RAMUS, tai visas kempingas lyg Ramučiai. Triukšmas šioje miego ir sapnų zonoje nepageidaujamas. Elkitės pagarbiai kaimynų atžvilgiu, nežviekite… Linkime pagaliau gerai išsimiegoti.. :)

• AUTOMOBILIUS galima nemokamai parkuoti didelėje aikštelėje prie parko įvažiavimo (apie 200-300 metrų iki palapinių). Vidinėje teritorijos dalyje atskirta riboto dydžio, dalinai apšviesta ir prižiūrima parkavimo vieta prie kempingo – įvažiavimas 30 Lt. Lankytojų prašome nevažinėti pirmyn-atgal, todėl kiekvienas išvykimas-sugrįžimas autopriemone papildomai apmokestinamas 10 Lt.

mjr2014_planas3

MJR XVII planas – Skinderiškis

STOVYKLAVIMO SĄLYGOS:

• Šalia palapinių miestelio bus nedidelė prausykla. Šalia teka Šušvės upė, MJR savanoriai jos krante įrengė maudyklą (nuo palapinių apie 500 m). Šiemet organizatoriai net sukonstravo keletą dušų (su upės vandeniu :)! Veiks kelios pirtys (tradicinė ir indėniška). Tačiau, bet kuriuo atveju, turėkite su savimi GERIAMO VANDENS, bei vandens higienos reikmėms.

• Parke yra įrengtos supynės ir žaidimų vieta vaikams.

• Parke bus kelios laužavietės, aprūpintos malkomis. Savavališkai kurti laužus kitose vietose, naudoti parko augalus malkoms – griežtai draudžiama!

• Renginio teritorijoje visą parą budės apsaugos darbuotojai. Pastebėję lankytojų chuliganizmą ar kitus draudžiamus, piktavališkus veiksmus, prašome iškart pranešti asaugininkams arba organizatoriams. Agresyvūs, piktavaliai ir neadekvačiai apsvaigę asmenys bus įtikinamai išprašyti iš renginio. Pastebėjus piktnaudžiavimo, sukčiavimo atvejus ar bandymą patekti į renginį nelegaliai, pažeidėjai bus išprašyti lauk, be galimybės sugrįžti.

• Renginyje bus pirmosios medicininės pagalbos punktas – jį rasite centinėje parko dalyje, prie Žinyčios.

KITOS SĄLYGOS:

• MAISTAS ir GĖRIMAI. Festivalyje maistu prekiaus kelios lauko kavinės, blyninė, vegetarišką maistą gamins vietinė krišnaitų bendruomenė. Tikro gyvo alaus ir giros paskanauti kvies “Alaus namai”, “Dundulis” ir “Akivarai”. Tradiciškai mažame Panevėžio bravorėlyje šventei pagamintas ypatingas, sezoninis “Juodaragio alus” – tamsus kadaginis elis.

• PARDUOTUVĖS. Artimiausia kaimo parduotuvė – už 2 km (Pajieslys). Taip pat apsipirkti galite Krakėse (15 km), Josvainiuose (10 km) arba Kėdainiuose (25 km).

• BANKOMATAI. Kėdainiuose. Labai patariame pasirūpinti grynais pinigais prieš atvykstant.

• ELEKTRA. Skinderiškio parkas nėra elektrifikuotas, festivalio reikmėms naudojami elektros generatoriai, todėl energijos resursus teks taupyti. Pasistenkite, kad Jums neprireiktų ieškoti galimybės pasikrauti telefonus ir kitus įrenginius. Kita vertus, MJR atributikos palapinėje bus galimybė įsigyti suvenyrinius nešiojamus įkroviklius (apie 15 Lt).

• RYŠYS. INTERNETAS. Mobilus ryšys parke gan silpnas. Telefonas gali pagauti 3G, tačiau už poros žingsnių ryšio gali nebūti išvis :) O kai bandysime prisijungit visi kartu, tai tuo pačiu kartu galėsime ir pailsėti nuo telefono ir socialinių tinklų…

—————–

Prireikus bet kokios pagalbos, kreipkitės į Žinyčią – mielai Jums padėsime.
Būsime dėkingi už Jūsų supratingumą, geranoriškumą, pagarbą ir pagalbą vieni kitiems.

Iki malonaus susitikimo ten, kur medžiai sapnuoja…