:::: MĖNUO JUODARAGIS XVI ::::

Šešioliktasis Mėnuo Juodaragis vėl gaudžia ragais, kviesdamas prie liepsnojančio aukuro į Zaraso salą - tradiciškai paskutinėmis vasaros dienomis - rugpjūčio 23–25. Užbaigdamas dar vieną trijų metų ciklą ežeringoje Sėlos šiaurėje, šiemet MJR bus kaip niekad baltiškas. Baltiškas visa savo esme! Tris dienas ir naktis amžius persmelkiantys kerėjimai, sujungti keturiais Laimės kryžiais, skleisis rinktine post-folkloro ir alternatyvia muzika, senaisiais amatais, žinių lobynais, filmais, ekomenio įkvėpimais ir begale turiningų, kūrybiškų pramogų... Susitikę su broliais mes dalinsimės savo tautų istorija ir ateities žvaigždynais, nuliedami pirmuosius alaus lašus amžiniesiems šios žemės dievams!... Keturiskartketuri - čia susitinka visos gentys!
 

MJR XVI tema: BROLIAI LATVIAI

Pagrindine festivalio tema tapo Latvių kultūra, mitologija, ženklai ir mūsų baltiškos šaknys. Mėnuo Juodaragis šiemet užsidegė mintimi prisidėti stiprinant ir gaivinant lietuvių ir latvių brolystę, o kur gi rastum geresnę vietą, nei Zarasų sala? Prie pat Latvijos ir Lietuvos sienos kviečiame abi tautas į šventinį susitikimą! Švęsime tol, kol mūs brolybė bus užgrūdinta stipriu menu, Gamtos kalba ir karštu širdžių plakimu!

Latvių kultūra žymi itin gausiu ir turtingu folkloro palikimu, o muzikinė post-folkloro kryptis, kuria audžiama didžioji Mėnesio Juodaragio programos dalis, prasidėjo taip pat Latvijoje. Renginio scenose išvysime pačias talentingiausias ir įdomiausias Latvijos muzikos grupes, jų skaičius festivalyje bus kaip niekad gausus, latviškų gaidų išgirsime ir ne vienos lietuvių grupės pasirodyme. Taip pat stengaimės pakviesti nagingus latvių amatininkus, įvairius klubus, istorijos ir kultūros žinovus, meno kūrėjus bei entuziastus, kuriems artima baltiškos brolybės tema.

Muzikinė MJR XVI programa ko gero bus gausiausia festivalio istorijoje, pasirodymai vyks trejose scenose, bei dar keturiose salos erdvėse. Išvysime ir patirsime penkiasdešimt įvairių kolektyvų pasirodymus, daugiausia iš Lietuvos ir Latvijos, taip pat ir kitų šalių - Didžiosios Britanijos, JAV, Ukrainos, Čekijos, Liuksemburgo, bei Rusijos.

Susipažinkite su patvirtintais MJR XVI kolektyvais ir atlikėjais:

ROME
ROME
Liuksemburgas
SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Čekijos Respublika
FIRE+ICE
Didžioji Britanija
FOLKNERY
Ukraina
CHANGES
CHANGES
JAV
OTAVA YO
OTAVA YO
Rusija
Ilgi
IĻĢI
Latvija
SKYFORGER
Latvija
DZELZS VILKS
DZELZS VILKS
Latvija
AULI
Latvija
VILKI
Latvija
Miglas Asni
MIGLAS ASNI
Latvija
 
Festivalio dalyviai koncertuos 3 pagrindinėse muzikos scenose, bei dar 4 erdvėse visoje saloje!
 
Kultūrinė MJR programa bus tradiciškai gausi ir pagražinta teminiais latviškais akcentais, bei reginiais. Salos erdves papuoš gamtiškojo meno darbai ir skulptūros, Kino ir paskaitų palapinėje tris dienas savo žiniomis dalinsis garsūs kultūros tyrinėtojai, bus rodomi dokumentiniai, meniniai ir animaciniai filmai, sielos mitologija skleisis dailininkų parodose. Senųjų amatų kiemas lankytojus kvies atsinaujinęs ir kupinas išmonės, šalia įsikūrusi karių stovykla rodys istorinę ginkluotę, taikliausi lankininkai susirinks į Europos turnyrą, o festivalio lankytojai turės progos parungtyniauti įvairiuose sporto turnyruose. Atskira programa skiriama ir mažiesiems Juodaragio lankytojams, kurių su šeimomis kasmet atvyksta vis daugiau. Programoje taip pat vyks pažintiniai pėsčiųjų ir dviračių žygiai, ugnies spektakliai, poezijos skaitymai, kūrybinės dirbtuvės ir daugelis kitų sumanymų, bei pramogų. 
 
Ir žinoma, Jums švelniai oš Zaraso salos pušys bei ąžuolai, plaukus kedens saulėlydžio vėjai, paslaptimi spindės Pilnatis, šildys aukurų Ugnis, o kūną ir sielą gaivins ežero vilnys...!
 
Tad lauksime Jūsų Zarasų saloje paskutinįjį vasaros savaitgalį. Metas broliams susitikti! 
 
-------------------------------------------------
MJR XVI bilietų skaičius neribotas, bet su kiekviena diena festivaliui artėjant jie linkę brangti, todėl kviečiame pasirūpinti bilietais iš anksto. Juos įsigyti galite internetu iš šios svetainės, taip pat bendrovės "Tiketa" portale bei kasose, bei tiesiai iš rengėjų (bare "Akivarai" Vilniuje, Jakšto g.5 - kol neveikia mūsų krautuvėlė "Ragainė"). > Daugiau apie festivalio bilietus
 
 

 

 

 

Pradžia MJR XVI BILIETAI VIETOVĖ Organizatoriai Tinklai
FESTIVALIS Naujienos Bilietų užs. Sala Savanoriai MJR Facebook
Mintis Festivalio tema Nuolaidos Zarasai   MJR Youtube
Istorija     10 įdomiausių Media MJR Twitter
Galerijos PROGRAMA STOVYKLA ir Žemėlapiai Rėmėjai  
  Muzikos grupės kitos sąlygos     Dangus
  Amatai   ATVYKIMAS Atributika Ragainė
  Paskaitos Už gamtą! Dviračių žygis MJR Atmintinė  
  Ekomenis     Fotografavimas  
  Kinas        
  Sportas        
  Vaikams        
  Kita...