:::: Apie FESTIVALĮ ::::

Mėnuo Juodaragis - unikalus, nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis pagoniškosios tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir post-moderniosios kūrybos avangardą. Novatoriškas renginio vyksmas kasmet įgauna vis daugiau išraiškos formų - tai gausūs Baltijos ir užsienio šalių kolektyvų koncertai, garso architektų pasirodymai, senosios apeigos, svarbių temų paskaitos ir filmai, parodos, tradiciniai amatai, ekologinės akcijos, interaktyvūs kūrybos projektai, vaidinimai, žaidimai, šokių vakarai ir kita. MJR yra nekomercinis renginys, kuris gimė ir gyvuoja iš gryno entuziazmo ir idėjinių paskatų. Visa festivalio veikla grindžiama asmeninėmis kūrėjų iniciatyvomis ir laisva valia, nesaistoma jokių žinybų ar politikos.

MJR buvo, yra ir lieka savitai kuriantis festivalis. Kol kiti kopijuoja, Mėnuo Juodaragis KURIA pats - savaip ir nebūtinai taip, kaip įprasta. Festivalio komanda daugelį dalykų stengiasi atlikti savo rankomis. MJR įgyvendino daugelį naujų sumanymų, kurie vėliau tampa tradicija ir kituose renginiuose. Priimti vis naujus iššūkius, puoselėti vis labiau įkvepiančias idėjas ir eiti savo keliu - tai esminis festivalio Kūrybos džiaugsmas.


 

Mėnuo Juodaragis prasidėjo 1995 m. - tuomet tai buvo gan spontaniškas keliolikos kuriančių jaunuolių ir jų bičiulių susibūrimas vieną žvaigždėtą naktį Verbiškių kaime netoli Molėtų. Dabar MJR yra vienas įdomiausių vasaros festivalių ir didžiausias alternatyvios kultūros renginys Lietuvoje. Kasmet jį aplanko vis daugiau kūrėjų ir žiūrovų.
 
Festivalis rengiamas vaizdingose gamtos vietose, tai glaudžiai siejasi su MJR idėja. Savaime nusistovėjo tradicija, kad augantis renginys kas 3 metus persikelia į naują vietą. Po Verbiškių, 2000-2002 metais MJR vyko Sudeikių miestelyje prie Alaušo ežero, netoli Utenos - ten festivalis rado vietinės valdžios pritarimą ir palaikymą. Būtent Sudeikiuose Mėnuo Juodaragis išaugo į solidų kasmetinį renginį. Nusistovėjo ir renginio laikas - paskutinis vasaros savaitgalis. 2003-2005 m. MJR vyko prie legendinės Kernavės. Užbaigus 9 metų ciklą, MJR stovykloje buvo paskelbta pertrauka ir 2006 m. festivalis nebuvo rengiamas. 2007 m. Juodaragis pradėjo naują įkvepiantį etapą pasakiškoje Zaraso saloje...
MJR tradiciškai vyksta tris dienas, įvairialypė programa plėtojama keletoje vietų vienu metu - taip, kad kiekvienas žiūrovas gali pasirinkti sau įdomiausius dalykus. Festivalio krypčių gausa tuo pačiu lemia publikos įvairovę - vargu ar kokiame kitame Lietuvos festivalyje išvysite tiek skirtingų subkultūrų atstovų, daugybę įvairaus amžiaus žmonių, jaunų šeimų. Jų nuoširdumas, geranoriškumas ir pagarba sukuria neprilygstamą vienijančią atmosferą - tikrą sielos šventę visiems, besidomintiems baltų kultūra ir jos atgimimu. Mėnuo Juodaragis sulaukia ir gausių užsienio svečių - pastaraisiais metais festivalį lanko žmonės iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Gudijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Olandijos, Šveicarijos, Čekijos, Austrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos, Kanados, JAV, Australijos, Indijos, Japonijos... 

Daugelis festivalio svečių pažymi, kad MJR yra nepakartojamas, aplinkinėse šalyse analogų neturintis renginys. Festivalis turi susiformavusį savitą modelį, kuris kaskart papildomas naujais akcentais, savitą atributiką ir heraldiką, bei išskirtinę aplinką. Tai ta vieta, kur gimsta naujos idėjos ir gili kūryba dera su siautulinga pramoga. Daugeliui dalyvių MJR tapo tam tikru atskaitos tašku metuose. O kai kurie nuolatiniai festivalio lankytojai teigia, jog laukia Juodaragio labiau nei savo gimtadienio :)

MJR organizatoriai - muzikos leidykla Dangus ir VŠĮ Baltijos Griaustinis. Nuo 2002 metų festivaliui dėmesį ir dalinę paramą skiria Lietuvos respublikos Kultūros ministerija, kitos kultūros institucijos, UNESCO kultūros vadybos katedra, įvairios įmonės, žinisklaidos priemonės ir privatūs asmenys.
 
O didžiausi MJR rėmėjai yra kūrėjai, kolektyvai, projektų autoriai bei kiekvienais metais tarsi viena gentis namo sugrįžtantys žiūrovai - jie yra tikroji šio vyksmo dvasia.

 

      


 

 

 

 

 

 

Pradžia MJR XVI BILIETAI VIETOVĖ Organizatoriai Tinklai
FESTIVALIS Naujienos Bilietų užs. Sala Savanoriai MJR Facebook
Mintis Festivalio tema Nuolaidos Zarasai   MJR Youtube
Istorija     10 įdomiausių Media MJR Twitter
Galerijos PROGRAMA STOVYKLA ir Žemėlapiai Rėmėjai  
  Muzikos grupės kitos sąlygos     Dangus
  Amatai   ATVYKIMAS Atributika Ragainė
  Paskaitos Už gamtą! Dviračių žygis MJR Atmintinė  
  Ekomenis     Fotografavimas  
  Kinas        
  Sportas        
  Vaikams        
  Kita...