:::: MINAM JUODARAGIN 2013 ::::
Dviračiai ir kasmetinis žygis į festivalio vietą

Dviračiai festivalyje Mėnuo Juodaragis užima ypatingą vietą. Tai ne tik vienas genialiausių žmonijos išradimų, spindintis ekologišku principu, bet ir pravarti priemonė šventės metu saloje, nes du ratai, didelėje ir gražioje Zaraso saloje, tikrai pasitarnaus!

Kasmetine, vis gausesne ir atkaklesne tradicija tampa pasiryžusių MJR gentainių žygis į Zarasus dviračiais. Ne išimtis ir 2013 m. festivalis, kuris ištvermingiausius festivalininkus vėl kviečia "MINAM JUODARAGIN 2013" - keliauti nemokamu ir gamtai draugišku būdu, - vien savo jėgomis įveikti nuostabius Lietuvos kalnelius ir klonius iki pat Šiaurės Rytų pakraščio, ir taip išsemti pilną nepakartojamos MJR patirties kaušą.

Visiems, dviračiais įveikusiems virš 100 km ir atvykusiems į Zarasus, MJR organizatoriai suteiks nuolaidą bilietui (puse kainos) ir apdovanos išskirtine, dviratininkams skirta festivalio atributika. Taip pat visi dviratininkai antrąją festivalio dieną kviečiami į ekskursiją, kuri šiemet aplankys labai įdomias vietas palei Latvijos sieną.

Dviračių žygio dalyviams MJR organizatoriai suteikia pusės kainos nuolaidą festivalio bilietui (3 dienų). Kaina - 60 Lt. Tokį bilietą galės įsigyti kiekvienas dviračių žygio dalyvis, savo jėgomis atvykęs iki Zaraso salos, prie renginio Vartų. Nuolaida suteikiama ir dviratininkams, kurie iš anksto užsiregistravę vyks ne su žygio dalyviais iš Vilniaus ar Kauno, bet savarankiškai, iš kitų miestų. Tiems dviratininkams, kurie jau bilietus įsigiję, bus grąžinta atitinkama pinigų suma.

Atskirai nuo pagrindinės grupės minantys žygeiviai taip pat turės pasirūpinti savo kelionės įrodymais - tinka nuotraukos prie miestelių/kaimelių ženklų, čekiai iš kaimo krautuvėlių ir pan. Tikimės, jog poilsio valandėlės su fotoaparatu ar vaizdo kamera suteiks daug smagumo :)
 

 
 
:::: MINAM JUODARAGIN 2013 ::::
 
Tai nėra dviračių varžybos ar ekstremalių išbandymų maratonas, tad kviečiami važiuoti visi, kas turi dviratį ir moka juo naudotis. Jei abejojate, ar pajėgsite, tai tikrai nesijaudinkite ir junkitės mūsų būrin! Žygio metu draugija vieni kitiems padeda, vieni kitų palaukia, o atvažiavus į Zarasus lieka draugais amžiams :)
 
Trumpa esminė žygio informacija:
 • Visi, norintieji minti su grupe iš Vilniaus, užsiregistruoja ir pradeda kelionę rugpjūčio 21 dieną (trečiadienį) 10 h ryto prie Karaliaus Mindaugo paminklo Vilniuje (Nacionalinis muziejus).
 • Maršrutas: Vilnius - Molėtai - Labanoras (nakvynė prie ežero) – Ignalina - Dūkštas - Zarasai MJR. Nakvynė numatyta prie Labanoro ežero, tačiau maršrutas paprastesnis, nei praėjusiais metais.
 • Kiekvienas vežasi savo daiktus nakvynei, maistą ir pan.
 • Kiekvienas už savo saugumą atsako pats, todėl šalmas, ryškiaspalvė liemenė, mirksiukai, atšvaitai ar gera nuotaika bei mandagumas, atjauta ir pagalba kitam minančiajam yra stipriai rekomenduotini.
 • Registruotis bendram žygiui su grupe iš Vilniaus gali asmenys, sulaukę 18 metų, arba važiuojantys su kuriuo nors iš tėvų.
 • Zaraso salą pasieksime rugpjūčio 22 d. popiet.

 
Papildoma informacija ir atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:
 • Dviratinė nuolaida bilietui (kaina 60 Lt) galioja tik užsiregistravusiems asmenims, atmynusiems į MJR savarankiškai (pavieniui ar su grupe).
 • Registracija baigiasi rugpjūčio 21 dieną 06:00 h ryte. Dviratininkams, iki to laiko neužsiregistravusiems dviračių žygiui į MJR, nuolaida nebus suteikiama.
 • Renkamės trečiadienį (21 dieną) 10:00 h ryte prie Karaliaus Mindaugo paminklo Vilniuje (Nacionalinis muziejus, Arsenalo g.1)
 • Dauguma kauniečių (kurie nori važiuoti su pagrindine grupe) trečiadienio rytą vešis dviračius traukiniu (jis pajuda iš Kauno į Vilnių ryte 6:20 ir 6:57) ir vėliau iš Vilniaus geležinkelio stoties atriedės iki oficialios pagrindinės grupės starto vietos prie Karaliaus Mindaugo paminklo (nuo stoties atvažiuoti užtruks apie 10 minučių nuokalne :).
 • Šiais metais pasirinktas paprastesnis, vien asfaltu grįstas kelias dėl daugumos poreikio ir paprastumo.
 • Kadangi ši kelionė yra kaip nedidelis turistinis žygis, tai ir ekipuotė turėtų atitikti minančiojo/-iosios poreikius: šiltesnis rūbas, palapinė (jei joje miegate), maistas kelionei (pakeliui bus parduotuvių, nakvynei galime mestis visi kartu), jei kas susigalvos puodą virimui pasiimti, tai irgi šaunu. Žodžiu, imkite tai, ką manote esant kelionėje reikalinga ir išradinga.
 • Iš techninės pusės rekomenduojama pasitikrinti savo dviratį: pažiūrėti, ar padangos nėra visiškai susidėvėjusios, sėdynė yra pakankamai patogi, o sėdynės vamzdžio aukštis yra patogiai sureguliuotas minančio/-ios sudėjimui ir sėdėsenai. Svarbiausia, kad važiuotų :)
 • Žygio vadovas turės keletą raktų taisyti dviračiams, bet jei yra galimybė minantiesiems pasiimti po atsarginę kamerą, tai irgi sveikintinas dalykas!
 • Jei vežatės itin daug daiktų, dalį jų geriau duokite nuvežti draugui (kuris važiuoja su mašina ar pan.)
 • Dviratininkai gaus specialias MJR vėliavėles ir kitų festivalio suvenyrų atminimui apie smagią kelionę. Šeštadienį ryte (10:00 h) visi dviratininkai kviečiami į unikalią ekskursiją - pasivažinėsime po įdomias ir gražias vietas tarp Lietuvos ir Latvijos!
 • Dėl grįžimo atgal: grįžti galima traukiniu iš Turmanto geležinkelio stoties (17 km nuo Zarasų). Taip pat galima organizuotis bendrą grįžimą į Vilnių dviračiais (jei bus norinčių).
 
Iki greito susiminimo Juodaragyje 2013!
 
 

REGISTRACIJA:

Registracija vykta iki 08.21 (trečiadienio) 06:00 h! Parašykite e-laišką su savo vardu, pavarde, tel. numerio ir paminėkite miestą, iš kurio važiuosite dviračiu.
e-adresu: saraslove80s(eta)yahoo.com
arba telefonu: 8614 76282

 

 

 

Pradžia MJR XVI BILIETAI VIETOVĖ Organizatoriai Tinklai
FESTIVALIS Naujienos Bilietų užs. Sala Savanoriai MJR Facebook
Mintis Festivalio tema Nuolaidos Zarasai   MJR Youtube
Istorija     10 įdomiausių Media MJR Twitter
Galerijos PROGRAMA STOVYKLA ir Žemėlapiai Rėmėjai  
  Muzikos grupės kitos sąlygos     Dangus
  Amatai   ATVYKIMAS Atributika Ragainė
  Paskaitos Už gamtą! Dviračių žygis MJR Atmintinė  
  Ekomenis     Fotografavimas  
  Kinas        
  Sportas        
  Vaikams        
  Kita...