:::: MĖNUO JUODARAGIS XV ::::

Penkioliktasis MJR festivalis iš kosminio kiaušinio išsiris, kaip lemta, paskutinį vasaros savaitgalį, sukviesdamas visus gentainius kerinčiam muzikos ir kultūros pokyliui į jaukiais namais tapusią pasakišką Zaraso salą. Rugpjūčio 24-26 dienomis kasmetinis vyksmas įtrauks savičiausius meno kolektyvus iš viso pasaulio ir kūrybiškai pravers baltų kultūros žinių lobyną. Tris dienas ir naktis miškingi Salos kloniai aidės šventės balsais, o gaivus ežero vanduo vilnimis glostys priešpilnio atspindį...

Skrisk su paukščiais, dainuok su vėju - tai geriausios Tavo vasaros dienos ir naktys!

Teminiame Juodaragio vainike šiemet nutūps paukščiai, - margaplunksniai sakmių pranašai, virtę šimtais totemų ir folkloro simbolių, užburiantys pačiais įvairiausiais balsais ir spalvomis. Skrydžiui įkvepianti žada būti ir kita festivalio tema - Lietuvos aviacijos istorija, kurią atskleis žinovai iš Kauno aerodromo ir Lietuvos aviacijos muziejaus. 

Plačioje padangėje virš salos skraidys ne tik svajos, sapnai ir mintys, bet ir oreiviai. Jungtinėmis festivalio rengėjų ir Vilniaus oreivių asociacijos pastangomis virš Zarasų vyks pirmosios karšto oro balionų varžybos - taurė "Tarp dangaus ir ežerų". Oro balionų pilotai renginio publikai žada surengti efektingą naktinį muzikos ir šviesos spektaklį! Oro stichija bus tyrinėjama ir įvairiais kitais skraidančiais įrengimais, parasparniais, lėktuvėliais ir kt. - kiek pasistengę, Jūs taip pat galėsite pasibalnoti debesis ir pakilti į paukščio skrydį.

MJR XV programoje, žinoma, netrūks įspūdingų sceninių pasirodymų, o muzika skambės net 7 skirtingose erdvėse!

Susipažinkite su patvirtintais MJR XV kolektyvais ir atlikėjais:

Dakha Bakha
Dakha Brakha
Ukraina
Ataraxia
Italija
Cruachan
Airija
Theodor Bastard
Theodor Bastard
Rusija
TROUM
Troum
Vokietija
SVJATA VATRA
Svjata Vatra
Estija-Ukraina
Tharaphita
Estija
Larrnakh
Vengrija
Andrius Mamontovas
Andrius Mamontovas
Lietuva
Veronika Povilionienė
Veronika Povilionienė
Lietuva
V.V. Landsbergis
V.V. Landsbergis
Lietuva
Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė
Lietuva
 
Šiuolaikinė baltų kultūra atsivers įvairiausiais gyvybingais ir nuoširdžiai kūrybiškais pavidalais - amatų kieme nagingi meistrai demonstruos savo sugebėjimus, senovės kovotojai žvangins ginklus ir smailins strėles, ekomenio entuziastai puoš salą žaviomis idėjomis, kultūros tyrinėtojai perduos savo žinias ir įžvalgas paskaitų lankytojams. Lietuvos ornitologų draugija kvies į pokalbius, konkursus ir parodas, ves į ekskursijas stebėti paukščių. Pirmąsyk festivalyje vyks poezijos skaitymai, itin gausi progarma parengta ir mažiesiems Juodaragio žiūrovams. O kaip gi be sporto turnyrų, vakaronių ir DJ šokių iki ryto ar gaivaus gurkšnio tikro alaus?

Žinoma, bus ir netikėtumų, - juk genys margas, o Mėnuo Juodaragis - dar margesnis...! :)
Apie visa tai  ir pasakoja ši svetainė.