:::: MJR XV - VAIKŲ PROGRAMA ::::
2012.08.03

Šiais metais jauniausius festivalio lankytojus džiugins labai gausi vaikų programa, kurioje čiulbės margų paukštelių būriai - su jais kiekvienas galės susipažinti tam skirtose pamokėlėse, paskaitėlėse, nuspalvinti ar pasigaminti savo paukštuką meno dirbtuvėlėse. Pristatome “Mėnesėlio Juodaragio” programą, kurioje daugybę smagumų ras tiek mažieji žvirbleliai, tiek jų tėveliai.
 

::: PENKTADIENIS ::::

18.00 val. – Amatų kiemas. 
Pasidirbink sau paukštelį. Kiekvienas atvykęs į salą jau penktadienį galės pradėti sukti, rišti savo paukštelį, kuris skraidys XV–ojo Mėnuo Juodaragio padangėje viso festivalio metu. Visus mažuosius kviečiame į Amatų kiemo "Šieno palapinę" kur rišime, suksime ir gaminsime įvairius paukštelius iš šieno, šiaudų, žolės ir kitų gamtos dovanų.

21.00 val. – Amatų kiemas. 
Pasakų ir sakmių vakaras prie laužo su etnologe Gražina Kadžyte "Kitados paukščiai nemokėjo skraidyti". Ką kukuoja gegutė? Kada paukščiai išmoko skraidyti? Kas juos taip gražiai nuspalvino? Kodėl gandras toks, o kregždė kitokia? Tai – vaiko, pradedančio mokytis gyvenimo, klausimai. Į juos atsakyta tautosakos tekstuose, o visa tai mažiems ir dideliems papasakos etnologė.

 

:::: ŠEŠTADIENIS ::::

9.00 val. – Kino ir paskaitų palapinė. 
Rytmetis su etnologe Gražina Kadžyte "Paukščių balsų pažadinti". Paukščiai pabunda labai anksti, prieš Saulei patekant ir linksmais balsais ragina žmones nepramiegoti gražiausių vasaros rytmečių, klausytis ir suprasti, žvalgytis ir matyti, pamėgdžioti ir mokytis. Tad ir mokysimės –  paukščių balsų vertimo į žmonių kalbą, gamtos pažinimo per mįsles ir mankštinsimės žaidimais.

10.00 val. – Amatų kiemas. 
Genelis margas, bet Mėnuo Juodaragis da margesnis :) Šeštadienio rytą mažuosius vėl sukvies dirbtuvėlės "Šieno palapinėje", kur paukštyčiai bus ne tik pinami iš šieno, žolės bei šiaudų, bet ir marginami įvairiausiomis spalvomis ir dailiausiais ornamentais. 

12.00 val. – Gamtininkų kiemas. 
Inkilų gamyba mažiems ir dideliems. Lietuvos ornitologų draugija festivalio lankytojus supažindins kaip gaminami inkilai, kokia jų paskirtis ir kaip jei turi atrodyti, kad juose apsigyventų paukšteliai ir išperėtų paukščiukus.  Kartu su draugijos nariais pagamintus inkilus kelsime į medžius sekmadienį.

14.00 val. – Pieva prie Amatų kiemo. 
Drobės tapymas ir meno dirbtuvėlės. Šiais metais su “Dailu studija” amatų ir kūrybos kieme bus galima išbandyti savo jėgas, kuriant bendrą, milžinišką, paukščių sparnų plazdėjimo, čiulbesio ir laisvės jausmo kupiną paveikslą. Juk smagu bus turėti nuotrauką šalia tokio įkvėpiančio savo kūrinio iš renginio, tiesa?

O jei bedirbant apims polėkis ir kils dar daugiau minčių, susirimuos poezijos posmai, o aplink skambanti muzika ir gamta įkvėps naujai melodijai – čia pat visa tai galėsite užsirašyti, nusipiešti, pasižymėti puikiuose ir patogiuose eskizų sąsiuviniuose.

Tai dar ne viskas, nes su Dailu komanda galėsite atnaujinti savo mėgstamus marškinėlius, piešdami juos patys ar patikėdami tai Dailu dailininkui. Užrašai, baltiški ornamentai, mėgstami simboliai – viskas įmanoma. Tik nepamirškite marškinėlių!

15.00 val. – Gamtininkų kiemas.
Pažintis su "Lutute" ir dažniausiai sutinkamais paukščiais. Mažųjų gamtininkų klubo "Lutučiukai" ir žurnalo vaikams "Lututė" pristatymas. Gamtininkė Vilma susirinkusiems pasakos apie dažniausiai sutinkamų skrajūnų rūšis Lietuvoje. Besiklausydami paskaitėlės mažieji galės vartyti knygeles, jas spalvinti ir smagiai leisti laiką kartu.

21.00 val. – Kino ir paskaitų palapinė.
Vakaras su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu. "Vaikų literatūra yra didžiausias džiaugsmas – kvailiodamas gali kalbėti apie tai, kas kalbant rimtu veidu būtų jau panašu į mokymus ar pamokslus", - teigia žymus rašytojas, poetas ir muzikantas Vytautas V. Landsbergis. Tad ir šio vakaro metu bus daug žaidimų, šmaikščių pasakojimų ir kitokių linksmybių. Didžiojoje Kino ir paskaitų palapinėje bus kalbama apie naujas knygas, skaitomos ištraukos iš dar tik rašomos istorijos “Anupro kupros“, dainuojamos dainos, atsakinėjama į klausimus, o gal net kuriamos Juodaragio pasakos... Sklinda gandai, kad geriausių klausytojų ir dainininkų laukia apdovanojimai!

 

:::: SEKMADIENIS ::::

09.00 val. – Kino ir paskaitų palapinė. 
Animaciniai filmukai. Sekmadienio rytmetį mažylius nudžiugins nuotaikinga lietuviškos, latviškos ir kitų šalių animacijos programa, kurią surinko dėdė McKaras. Žiūrovų laukia įdomūs, meniški ir turiningi filmukai, kurių tikriausiai dar nematėte youtub'ėje ar pan. :)

12.00 val. – Amatų kiemas.
Pažintis su liaudies instrumentais. Saulė ir Aistis MJR vaikus kviečia susitikti ir kartu pagroti, pažaisti bei pašokti. Apie liaudies instrumentus vaikučiams pasakos jų tėveliai Daiva ir Donatas Bielkauskai. Instrumentus ne tik pamatysime ir išgirsime, bet ir išmėginsime patys. Jei turite savo instrumentus ir jau esate pramokę groti - būtinai atsivežkite. Linksmai pabendrausim ir daug sužinosim.

12.30 val. – Pieva prie Amatų kiemo. 
Lankininkų konkursas vaikams ir jaunimui. Klubas "Strėlė" surengs jau tradicija tampantį šaudymo iš lanko turnyrą paaugliams, kur patys taikliausieji, išradingiausieji ir šauniausieji galės laimėti ypatingą Juodaragio strėlę!

13.00 val. – Amatų kiemas. 
Juodaragio paukščių supintuvės. Pakviesime visus sunešti savo pagamintus paukštelius ir juos parodyti. Patys įmantriausi mažųjų meninykų parodos raibuonėliai bus palesinti saldumynais ir ne tik. :)


 

Bielkauskų šeimyna