Juodaragiui švytės oro balionų paradas
2012.08.23

 

Penkioliktojo MJR metu, plėtojant skrydžio ir oro temą, į padanges virš Zaraso salos pakvietėme spalvingą karšto oro balionų eskadrilę. Penkiolika oreivių komandų katurias dienas varžysis pirmojoje oro balionų taurėje Zarasuose "Tarp dangaus ir ežerų". Kasdien vyks po du balionų skrydžius, o vienas iš turnyro taikinių bus ištiestas festivalio teritorijoje, tad žiūrovai galės iš arti įvertinti aukštąjį balionų važnyčiotojų pilotažą.

 

Maža to, šeštadienio naktį oreiviai MJR programoje žada labai ypatingą renginį - naktinį oro balionų paradą! Reiktų iškart pasakyti, kad jo metu balionai neskraidys (sutemus tai draudžia oreivystės taisyklės), o visa savo kupolų dydybe išsipūs nutūpę. Švytinti balionų rikiuotė Zaraso saloje pamėgins atlikti liepsnos šviesos kompoziciją su muzika, kurią specialiai šiai progai sukūrė alternatyvios muzikos kūrėjai Donis ir McKaras. Kai kuriose šalyse tokie šou rengiami kaip atskiri festivaliai ir sulaukia didžiulio susidomėjimo. Lietuvoje bandymų meno projektus susieti su balionų irgi pasitaiko, tačiau Juodaragio eksperimentas šiuo atveju yra labiau teminis, platesnio užmojo ir intriguojantis.

 

Keletas laimingųjų galės pakilti balionais iš MJR Oro uosto, tačiau jo keleivinis grafikas nebus intensyvus, todėl kelionės bilietą bus galima laimėti tik futbolo, orientacinio sporto varžybose ar kituose konkursuose festivalyje.

 

Sumanymas įgyvendinamas bendromis MJR rengėjų ir Vilniaus oreivių asociacijos pastangomis, talkinant Zarasų savivaldybei. Tačiau kokios tos pastangos bebūtų smarkios, galiausiai viskas priklausys nuo oro sąlygų... Todėl pasimelskime Atmosferos valdovams! :)