Dangus.net
Gimtoji
English
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR facebook MJR myspace MJR youtube MJR twitter
MJR forumas
MJR 2011
MJR festivalis MJR 2011 MJR XIV MJR MJR programa MJR vietovė MJR atvykimas MJR bilietai MJR parama MJR media MJR org. MJR MJR

MJR 2011

 

:::: Didžioji Zaraso SALA ::::

Didžioji Zaraso sala užima 44 ha. Nuo vieno jos galo iki kito - beveik kilometras. Tai unikali renginių ir poilsio vieta, Zarasų miestelio lopšys, kurio archeologinė istorija dar laukia savo tyrėjų. Į salą veda vienintelis įvažiavimas - asfaltuotas keliukas per tiltą, kuris taps MJR vartais. Labai tikimės, kad į festivalį atvykę žiūrovai tausos vieną gražiausių Lietuvos vietų ir patirs joje daug laimės :) Ir kad festivalis šioje vietoje bus laukiamas kitais ir dar kitais metais...

Atidarymo apeigos vyks prie seno galingo ąžuolo Šiauriniame iškyšulyje, kur suliepsnos dar pernai įkurtas aukuras. Salos slėniuose įrengtos dvi estrados, - didžioji ir mažoji. Jose išdygs ir dvi festivalio scenos, kurios nuostabios gamtos apsuptyje kiekviena savaip įprasmins įvairią MJR grupių kūrybą. Trečioji scena, skirta elektroninei penktadienio nakčiai ir šeštadienio sutartinėms, kartu su kino/paskaitų palapine įsikurs atokiau nuo triukšmo ir šurmulio - miško aikštelėje Šiauriniame rato gale. Renginio metu saloje taip pat bus skirta vieta palapinių kaimeliams, automobiliams, įsikurs amatininkų kiemas, laužavietės, lauko kavinės ir kt.

Vaizdai iš Zaraso salos - 2011 pavasarį

ZARASAI

ZARASO SALA - Atvykstant

TAKAS Zaraso saloje

DIDŽIOJI ESTRADA. Zaraso sala

DIDŽIOJI ESTRADA laukia... Zaraso sala

MAŽOJI ESTRADA. Zaraso sala

DIDYSIS ĄŽUOLAS

ZARASO SALA - Aukuras

ZARASO SALA. Kosmodromas

ZARASO SALA

ZARASO SALA. Pušynas

TILTAS į Zasaro salą

ZARASO SALOJE

 

Dėl savo formos Didžioji sala anksčiau dar turėjusi Anglijos pavadinimą. Dar ji vadinta Draugystės sala. Kitos Zaraso salos, į kurias galima nuplaukti valtimis - Italijos, Putinų ir Liepų. Zaraso ežeras užima 313 ha plotą, yra pratakinis, turi labai sudėtingą dugną, gausus seklumų ir įvairių daubų.

Saloje gausu plačiašakių tvirtų ąžuolų, pušų ir liepų, vaizdingų kalvų ir pievų. Viduryje esančią pelkę supa kelio žiedas (jame vykdavo žirgų lenktynės, dabar rengiami raliai). Beje, čia zarasiškiai renka ne tik spanguoles ir grybus, bet net ir žvejoja vidury esančiose, sunkiai prieinamose pelkės akyse.

Aplink salą yra keletas paplūdimių, iš kurių ypatingai maloniu krantu ir dugnu išsiskiria Auksinis. Tuo pačiu verta pažymėti, kad Zaraso ežeras gilus, tad maudytis derėtų atsargiai.

left
Salos planas - MJR 2008

Zaraso salos orografija
Zaraso salos orografija

 


.

 

 


[c] Mėnuo Juodaragis [c] Dangus 2011

.