Dangus.net
Gimtoji
English
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR 2011
MJR facebook MJR myspace MJR youtube MJR twitter
MJR forumas
MJR 2011
MJR festivalis MJR 2011 MJR XIV MJR MJR programa MJR vietovė MJR atvykimas MJR bilietai MJR parama MJR media MJR org. MJR MJR

MJR 2011

 


:::: MĖNUO JUODARAGIS XIV ::::


XIV nepriklausomas tarptautins post-folkloro ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis.
Vyks 2011 rugpjūčio 26-28 d. Didžiojoje Zaraso saloje, Zarasai, Lietuva.

Keturioliktasis MJR žada tris nepamirštamas dienas - kaip visad paskutinį vasaros savaitgalį, su geriausiomis ir savičiausiomis muzikos grupėmis iš Lietuvos ir daugeiio užsienio šalių, įspūdingais meno sumanymais ir dar gausesne kultūrine programa. Festivalis vėl grįžta namo - į pasiilgtąją Zaraso salą, kuri yra idealiausia vieta visam margai raštuotam MJR vyksmui. Šių metų šventės pagrindinė tema - SUTARTINĖS - šiemet mus vienys unikali ir itin archaiška jungtis, šią tradiciją pristatys žymiausi tyrinėtojai ir atlikėjai.

Nuostabioji Sala Šiaurės Rytuose laukia gilaus ir galingo Juodaragio ritualo - prisijunk!
Kur sutartinės pina pasaulius - TAVO GENTIS TAVE ŠAUKIA...Mėnuo Juodaragis kvies palydėti vasarą plačiais muzikos, meno ir amatų akiračiais. Rengiame kaip niekad turtingą programą, kurios muzikinę dalį trejose scenose šiemet išpildys beveik 50 kolektyvų ir meno projektų, tarp kurių - svečiai net iš dešimties užsienio kraštų. Taip pat itin džiugu, kad kartu su žymiais scenos veidais, šiemet šventėje sulauksime kaip niekad daug naujų, gausių, baltiškos jėgos kupinų jaunimo kolektyvų!

Pernai Mėnuo Juodaragis buvo teminis ir glaustas, po kelionės į Aukštadvarį renginys vėl grįš į vaizdingąją Zaraso salą, kur yra puiki galimybė įrengti keletą skirtingų scenų. Dėl to šiemet nusprendėme sau leisti šiek tiek daugiau ir siūlome išvysti ir išgirsti tokias grupes, kaip:

MJR 2011 dalyviai:

BLOOD AXIS
BLOOD AXIS
JAV
[www]

DAZKARIEH
DAZKARIEH
Portugalija [www]
SONNE HAGAL
SONNE HAGAL
Vokietija [www]
ARNICA
ARNICA
Ispanija [www]
RAPOON
RAPOON
D.Britanija [www]
TROLL BENDS FIR
TROLL BENDS FIR
Rusija [www]
TARUTA
TARUTA
Ukraina [www]
POLUDNICA
POLUDNICA
Lenkija [www]
ATALYJA
ATALYJA
Lietuva [www]
PIEVOS
PIEVOS
Lietuva [www]
Aistė ir SKYLĖ
Aistė ir SKYLĖ
Lietuva [www]
BIX
BIX (trečias kartas nemeluoja?:) Lietuva [www]
DONIS
DONIS
Lietuva [www]
GOLDEN PARAZYTH
GOLDEN PARAZYTH
Lietuva [www]
Ukmergės ir Pasvalio
Ukmergės ir Pasvalio
dambrelininkai [www]
TESTAMENTUM TERRAE
TESTAMENTUM TERRAE Gudija [www]
KŪLGRINDA
KŪLGRINDA
Lietuva [www]

LYGAUDĖ
LYGAUDĖ
Lietuva
[www]

ByTikZyz
ByTikZyz
Lietuva
[www]

TRYS KETURIOSE
TRYS KETURIOSE
Lietuva [www]
UGNIAVIJAS
UGNIAVIJAS
Lietuva [www]

Marga Muzika
MARGA MUZIKA
Lietuva
[www]

VILKDUJA
VILKDUJA
Lietuva [www]
  SPANXTI
SPANXTI
Lietuva [www]
OBšRR
OBšRR
Lietuva [www]
LUCTUS
LUCTUS
Lietuva [www]
KUKUMBALIS
KUKUMBALIS
Lietuva [www]
ALE VA
ALE VA
Lietuva [www]
MINDRAUJA
MINDRAUJA
Lietuva [www]
GYVATA
GYVATA
Lietuva [www]
d.n.s
d.n.s
Lietuva [www]
PB8
PB8
Lietuva [www]
LUUMM
LUUMM
Lietuva [www]
JUODVARNIS
JUODVARNIS
Lietuva [www]
NEFES
NEFES
Lietuva
RITINGO
RITINGO
Lietuva
DEVYNI
DEVYNI
Lietuva [www]
Kamanių šilelis
Kamanių šilelis
Lietuva [www]


LAIMAS MUZYKANTI
/ Latvija
VYNGRIA

RAMTATŪRIS
SELUONA
GIRIŲ DVASIOS

DJ Olivers / Latvija
DJ Dijūta
DJs Smetona
DJs Nuokalnės
DJs Žalios rūtos
DJ Plentas
DJ Dambrass
DJ Diletantas 

Mėnuo Juodaragis yra vienas seniausių Baltijos šalyse vykstančių festivalių po atviru dangumi ir didžiausias kasmetinis prigimtinės kultūros bei alternatyvios muzikos renginys Lietuvoje. MJR garsina Lietuvą unikalia idėja sujungti ikikrikščionišką paveldą su šiuolaikine kūryba. Senosios baltų kultūros gyvybingumą festivalyje atskleidžia gausi programa, kurioje šįmet daug dėmesio bus skirta lietuviškoms sutartinėms - apie jas pasakos žymiausi šalies paveldo tyrinėtojai, o scenose atliks garsūs folkloro atlikėjai. Kiekvienas šventės dalyvis galės ne tik pažinti gilius unikaliųjų sutartinių poetikos, istorijos ir mitologijos klodus, bet ir pats išmokti sutartines giedoti, groti ar šokti.

Tačiau sutartinės - tik viena iš daugelio persipinančių festivalio programos gijų. Keturiose festivalio scenose pasirodys dar daugiau nei kasmet originalių užsienio kolektyvų ir Lietuvos grupių - viso apie 50 pačių įvairiausių atlikėjų! Greta post-folkloro, roko, alternatyvios ar pasaulio muzikos specialios scenos bus skirtos gyvojo folkloro kolektyvams bei elektroninės ir eksperimentinės kūrybos gerbėjams. Baltiškos kultūros apsuptyje savo šalių palikimu ir įkvėpimu dalinsis svečiai iš kitų kraštų.

Festivalyje, kur iš gausybės veiklų žiūrovas pats renkasi savo įspūdžių kraitę, vyks ne tik įvairių muzikos žanrų koncertai, paskaitos, vakaronės, etnografinės apeigos, meninių, dokumentinių ir animacinių filmų seansai, bet ir meno parodos, vaidinimai, ekologinės akcijos, pažintiniai žygiai po apylinkes, tautinio sporto varžybos, žaidimai. Ypatinga programa numatyta ir mažiesiems festivalio lankytojams, kurių su tėveliais į festivalį atkeliauja vis daugiau.

Magiško sutartinių skambesio apgaubtas, keturioliktasis Mėnuo Juodaragis į margą juostą pins skirtingus pasaulius ir atsikartojančio laiko tėkmę - palydėti spalvingą vasarą čia kviečiamos visos gentys!

----------------
Facebook: www.facebook.com/MJRfest
Myspace: www.myspace.com/menuojuodaragis
Twitter: www.twitter.com/MJRfest
Youtube: www.youtube.com/MJRfest

 
NAUJIENOS :


Latviai atrodo rimtai nusiteikę šturmuoti Juodaragį :) - apie MJR pasakoja Leta TV reportažas. (jų kalba vis tiek skamba taip įdomiai ir pasakiškai ;) > Žiūrėkite


KAMANIŲ ŠILELIS ir jų "Lygumos" -
Nežinia, kodėl nepastebėjome anksčiau šio nuostabaus klipo. Bet sutikite, ši grupė užkabinatikrai nuoširdžia muzika, kuri taip puikaii dera su šiuo puikiu video!
Studentiškas (?) darbas, kuris nuneša daugelį profesionalų!
> Žiūrėkite

• Pristatomas naujas grupės PIEVOS vaizdo klipas "Dūno Upė". > Žiūrėkite
Video klipo pristatymas. > Skaitykite


• Džiugu pranešti apie dar vieną nuostabią grupę MJR XIV festivalyje - pagaliau tai įvyks! Festivalyje pasirodys žymus Latgalos post-folk kolektyvas LAIMAS MUZYKANTI. Jų galingas konertas taps finaliniu MJR programos akcentu sekmadienį.


• MJR nakties dvelksme išgirsime elektroninės muzikos projektą GIRIŲ DVASIOS. Gamtiškų idėjų ir šiuolaikinės dub techno / ambient muzikos jungtis yra kažkas gaiviai naujo scenoje. Salos Pušyne gaubiantis Girių Dvasių garsas trauks į gilų, ramų, skaidrų, samanotą sapną. Siūlome paklausyti neseniai išleistą projekto albumą: > Klausyti

• Šiemet dėl nenumatytų aplinkybių folkloro grupė GASTAUTA negalės atvykti į festivalį. Tačiau MJR scenoje išvysime ansamblį RAMTATŪRIS iš Antazavės.

Kitos naujienosDangaus krautuvėlė Vilniaus senamiestyje - čia galima įsigyti MJR bilietus ir atributiką, taip pat geriausios baltiškos muzikos, amatininkų dirbinių, literatūros ir kt. / www.ragaine.org

::: MJR ATRIBUTIKA 2011 :::

Kaip kasmet, MJR lankytojai galės įsigyti ypatingų, originalių, specialiai sukurtų ir pagamintų dalykų su festivalio simbolika. Dizaineris Raimundas Pečiulis pristatys specialią MJR kolekciją:Visos nuotraukos:

> MJR merchandise oxpd.societe

 


 [c] Mėnuo Juodaragis [c] Dangus 2011

.