::::::
STOVYKLA ::::::

Gyvenimo ir pramogavimo sąlygos MJR vietovėje prie Škilietų ežerų. Atidžiai perskaitykite šį skyrių - tai atsakys į daugelį Jūsų klausimų ir padės išvengti nesusipratimų.

Šiemet festivalis vyks išskirtinėje vietoje gamtos draustinyje, ji nėra pritaikyta masiniams renginiams ar stovyklavimui, todėl festivalio lankytojams teks būti labai apdairiems ir susitaikyti su kai kuriais nepatogumais. Čia nerasite asfaltuotų keliukų ar dobilų pievelės - Jus pasitiks laukinių pievų kupstai, pelkėtos paežerės, duobėti ir akmenuoti vieškeliai, bei stulbinančio grožio Natūra.

MJR komanda įdėjo begalę pastangų, kad padarytų šią vietą tinkamą festivaliui ir apsaugotų gamtos vertybes. Dar prieš mėnesį Škilietų ežerų pakrantės ir natūrinės pievos buvo užaugę nepraeinamais bruzgynais ir sąžalynais. Titaniškų pastangų dėka per mėnesį nušienautos "džiunglės" 5,5 ha plote, išvežtos kelios tonos invazinių žolių, surinktos metų metais ajerynuose slypėjusios šiukšlės, pataisytas nepravažiuojamas kelias, kiek leido jėgos ir įstatymai, aptvarkytos maudyklos ir t.t. - tikimės festivalio lankytojai tai įvertins ir išvykdami šią vietą paliks tokią pat gražią, kokią rado.

Festivalio metu prie pirmojo Škilietų ežero, iš abiejų pušyno pusių bus įrengtas palapinių miestelis. Automobilių aikštelė bus atokiau - už 600 m. nuo palapinių. Ekologinis mokestis už kempingą ir automobilius:
- vieta palapinei - 5 Lt
- įvažiavimas į teritoriją auto priemone - 15 Lt


Tai simbolinė suma už aplinkos tvarkymą po renginio, gadinamą veją, šiukšlių išvežimą, teritorijos priežiūrą ir aikštelės saugojimą. Siekiant kiek įmanoma sumažinti automobilių judėjimą pro stovyklą, apmokestinamas KIEKVIENAS įvažiavimas!

Festivalio dalyviams Škilietų pašonėje linkime įsikurti jaukiai ir patogiai. Norintys apsistoti kitur, gali rasti nakvynę kaimo turizmo sodybose Aukštadvaryje ir apylinkėse - čia šių paslaugų gausu, tik reikia kuo anksčiau užsisakyti. www.aukstadvaris.lt

DĖMESIO!!! Į RENGINĮ DRAUDŽIAMA ĮSINEŠTI BET KOKIUS ALKOHOLINIUS GĖRIMUS! Žiūrovai, jų daiktai ir automobiliai bus tikrinami prie Vartų • Taip pat draudžiama turėti ginklus ir kitus aplinkiniams pavojingus daiktus. Agresyvūs ir girti asmenys bus įtaigiai paprašyti palikti festivalio teritoriją.

:::: Auto-moto priemonės ::::
• Autotransportas yra didžiausias MJR organizatorių galvos skausmas šiemet. Pagal įstatymus Parko teritorijoje automobilius statyti galima tik tam skirtose aikštelėse arba pakelėse. MJR vietoje parkuotis pakelėse DRAUDŽIAMA dėl intensyvaus abiejų krypčių eismo siauruose keliukuose. Autopriemonių parkavimui yra šios galimybės:

- 1. Aukštadvaryje, kartodromo aikštelėje prie posūkio į Velnio duobę. Nemokamai. 3 km iki renginio vietos.
- 2. Pakeliui Barišavoje, privačios sodybos ganykloje. 5 Lt (duokite šeimininkei). 2 km iki renginio vietos.
- 3. Įvažiavus į MJR teritoriją, už jos 600 m. (prie Pamiškės piliakalnio) - sodyboje įrengtoje parkavimo aikštelėje. Kaina 15 Lt (už KIEKVIENĄ įvažiavimą).
Parkavimo vietos žemėlapyje

• Automobilių savininkai prašomi mašinas statyti tvarkingai, kompaktiškai ir netrukdyti kitiems, nekelti triukšmo. • Stovėjimo aikštelės bus prižiūrimos, tačiau nebus saugomos ištisą parą. Nepalikite automobiliuose vertingų daiktų. Jūsų automobilis - Jūsų atsakomybė. • Renginio teritorijoje nėra galimybės apsistoti su kemperiais (namukais nat ratų) - suderinti šiuo dalykus kreipkitės į MJR org. komitetą mažiausiai 5 dienas iki renginio!

• Patogiausias būdas išvengti automobilinių nepatogumą - rasti kas Jus atgabentų iki renginio vietos ir vėliau pasiimtų. Aikštelėse prie Aukštadvario automobilius paliekantys vairuotojai gali atvežti bendrakeleivius su daiktais iki MJR Vartų, juos "iškrovę" nuvažiuoti pastatyti automobilį ir grįžti.

:::: Palapinės ::::
• Kempingas saloje veiks nuo ketvirtadienio (rugpjūčio 26 d.) 19.00 val. iki sekmadienio (rugpjūčio 30 d.) • Sumokėję ekologinį mokestį, Jūs gausite palapinės kortelę, skirtą pakabinti ant palapinės išorėje, matomoje vietoje. • Statyti palapines galima tik tam skirtose vietose. • Kempingo vieta nuokalnėje, pasitaiko vejos nelygumų - iš naksto pasiruoškite nedideliems nepatogumams! •Šeimoms ir ramybės mėgėjams skirtas Ramučių kempingas rytiniame saugomos teritorijos pakraštyje - atokiau nuo scenos ir triukšmo. • Statykite palapines kompaktiškai ir taupiai, gerbkite kaimynus. Nepalikite palapinėse vertingų daiktų.

:::: Šviesa ir tamsa ::::
• Renginio vietoje nėra elektros ir tamsos metu ji nebus apšviesta lempomis. Bus ganėtinai tamsu. Todėl kiekvienam MJR lankytojui turėti žibintuvėlį ar kitą saugų šviestuvą tiesiog privalu!

:::: Apsauga ir tvarka ::::
• Visa renginio teritorija bus saugoma visą parą. Tą darys profesionali saugos tarnyba ir baikerių klubas "Vorai" bei pagalbininkai. Renginyje nuolat lankysis patruliuojantys policijos ekipažai. • Pastebėjus piktnaudžiavimą, sukčiavimą, bandymus patekti į renginį nelegaliai, tokie asmenys bus išprašyti lauk, be teisės įsigyti bilietą.

:::: Maudynės ir praustynės ::::
• Prie abiejų Škilietų ežerų yra po maudyklą. Tiesa, krantai apaugę žolėmis, dumblėti, pasitaiko dėlių. • Maudydamiesi būkite atsargūs, blaivūs ir nepervertinkite savo jėgų! Abu ežerai paslaptingi ir gilūs (antrasis - 45 m.!) • Besimaudančių prašome neteršti ežero vandens ir negadinti maudynių kitiems buitine chemija, muilais bei šampūnais!

:::: Vanduo ir WC ::::
• Geriamu vandeniu MJR lankytojai turi pasirūpinti patys. Ūmaus stygiaus atveju - kreipkitės pas organizatorius, tačiau jų resursai nėra dideli! • Geriamo vandens galima įsipilti Aukštadvaryje prie šaltinio, nusirpikti vietinėse parduotuvėse, kt. • Dušų ir prausyklų vietoje nebus. Bus trejos praustuvės prie tualetų, tačiau jų vanduo, kaip žinia, baigiasi gan greitai. Naudokite taupiai! • Gamtiniams reikalams skirti bio-tualetai.

:::: Ugnys ::::
•
Parko teritorijoje draudžiama kurti laužus tam neįrengtose vietose. Tokių vietų prie Škilietų nėra. Tad išskirtinėmis sąlygomis bus saugiai sukurti keli laužai specialiose vietose. Kurti ugnį kitose vietose draudžiama. Nelaužykite ir nekapokite medžių, - malkų bus atvežta. • Šeštadienio naktį bus uždegta Ugnies skulptūra - neikite per arti! • Renginio teritorijai ir keliams žymėti gali būti naudojamos žvakės, fakelai, ugnies žibintai - pasistenkite jų nenuversti ir nesukelti gaisro. • Pagerbkite Gabiją!

:::: Maistas ir gėrimai ::::
• Festivalyje veiks dvi lauko kavinės ir kavos kioskas, siūlantys karštą maistą ir gėrimus visą parą. Festivalio alus - "TAURAS" - kainuos 5 Lt. • Taip pat gyvu alumi prekiaus "Alaus namai". • Įsinešti alkoholinius gėrimus į festivalio teritoriją draudžiama. Tikimės Jūsų supratingumo šiuo klausimu. • Jokie priekaištai dėl patiekalų/gėrimų asortimento ar kainų nepriimtini ir netoleruotini - nepatenkintieji pilvažmogiai laisvi atsivežti savo maistą, o restoranų apstu Vilniuje, Trakuose ir kitur netoliese.

:::: Augintiniai ::::
Į festivalį kartu galite atsivežti savo augintinius - šunis, katinus ir kitus gyvūnus, kurie NEKELIA APLINKINIAMS grėsmės ar nepatogumų ir turi būti Jūsų atsakingai visą laiką prižiūrimi! Nepamirškite, kad festivalyje būna nemažai vaikų, kitų lankytojų atsivežtų gyvūnų ir kt. - tad prieš veždamiesi savo augintinį, dar kartą gerai pagalvokite.

:::: Medicina ::::
•
Renginio metu budės medicinos darbuotojai, kurie prireikus suteiks pagalbą. Populiariausia operacija - erkių išėmimas :). Kreiptis į MJR štabo palapinę prie Folk scenos.

:::: Šiukšlės ::::
Ypatingas organizatorių prašymas - NEŠIUKŠLINTI ir vežtis kuo mažiau plastikinių pakuočių! Išlaikykime nuostabią gamtos vietą švarią - ir kartu padarykime MJR švariausiu vasaros festivaliu! • Šiukšlėms bus skirti specialūs maišai ir konteineriai. Nepalikite numestos nei vienos plastikinės stiklinės, nei vienos nuorūkos, net mažiausio popierėlio! Nesivaržykite sudrausti šiukšlintojų. Išsivežkite viską, ką atsivežėte, Gamtai iš mūsų tikrai nieko papildomo nereikia! • Jeigu rūkote - iš organizatorių galėsite gauti specialią kapsulę nuorūkoms.

:::: Mobilusis ryšys ::::
• Renginio vietoje mobilusis ryšys sudėtingas dėl landšafto "duobių". "Tele 2" ir "Omnitel" ryšys kintantis, "Bitė" neveikia išvis. Gaudyti ryšį pasilypėkite ant kalniuko prie kempingo, arba tiesiog išjunkite mobilų telefoną ir pailsėkite :) • Kadangi festivalio nepasiekia elektros linijos, galimybės pasikrauti mobiliuosius telefonus nebus, rekomenduojame prieš atvykstant juos pasikrauti namie.

MJR festivalyje vyrauja spartietiška stovyklavimo atmosfera, visi patogumai paprasti ir optimalūs, ypač šiais metais. Pasiimkite viską, ką imate į gerą kelių dienų žygį gamtoje, ir Jums nieko netrūks. Prireikus bet kokios pagalbos, kreipkitės į apsaugos darbuotojus arba organizatorius - mielai Jums padėsime. Būsime dėkingi už Jūsų supratimą, geranoriškumą, pagarbą ir pagalbą vieni kitiems.