Jus sveikina tryliktasis festivalis
MĖNUO JUODARAGIS

... mes manėme tai bus festivalio pertrauka ir kažkas paprastesnio. Gaunasi šiek tiek kitaip. Įvykiai neleis nuobodžiauti ir daug labai stiprių dalykų mūsų laukia. Artėja vasaros pabaigos šventė...

--> Velnio mitologija (spausk ant suraityto...)
-->
Juodaragyje svečiuojasi dr.J.Basanavičius


XIII post-folkloro, alternatyvios muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis
Mėnuo Juodaragis
vyks 2010 m. rugpjūčio 27-29 dienomis
Aukštadvaryje, prie Velnio duobės.

Rantytasis Mėnesio ragas ūžia gaudžia trimituoja naują vyksmą - po gęstančios vasarėlės skraiste tryliktasis festivalis suburs gentainius prie žymiosios Velnio duobės. MJR scenos ir visa stovykla įsikurs prie velniškai gražių ir padavimais apipintų Škilietų ežerų, kur trys Juodaragio dienos ir naktys stebins mus naujomis baltų žiniomis bei gaivins ugninga muzika. Kaip nesunku nuspėti, tai bus ypatingas MJR renginys, glaustesnis nei pastarųjų metų festivaliai ir kiek kitoks savo pavidalu. Žinoma, jis bus naujai savitas ir jaukus tiek aplinka, tiek programa. Ir ši proginė vieta, žinoma, pasirinkta neatsitiktinai.

Aukštadvaris - unikali vieta, nusėta senosios baltų kultūros paminklais, sugulusiais giliais sluoksniais, gausiais mitologiniais objektais, vietovės gamta žavi gausiomis kalvomis, ežerais ir nepaprastu raganiškumu. Tryliktasis Mėnuo Juodaragis siūlo magišką galimybę apsilankyti Aukštadvario miškuose (vėliau festivalis žada grįžti į Zaraso salą). MJR XIII turėtų tapti savotiška duokle idėjiniams šio reiškinio lankytojams ir ištikimiems gerbėjams.

Ar Velnio duobės apylinkės nėra tinkamiausia aplinka pakalbėti apie chtoniškąjį ir neišvengiamą mūsų tautosakos personažą? Kipšui bus skirta viena MJR tema, kuri atskleis įdomias, dažnai visai ne "šėtoniškas" lietuviško Velnio ypatybes. Tuo tarpu istorinė-akademinė tema kalbės apie Dr. Joną Basanavičių, vėlgi - neatsitiktinai.

MJR scenose išvysime mylimus ir gerbiamus Lietuvos muzikantus bei grupes, taip pat įdomius svečius iš užsienio. Skirtingai muzikai bus parinktos atskiros, netikėtos ir įkvepiančios erdvės, klegės amatų kiemas ir turnyrai, suksis šokiai, liesis žemės duona ir kris žvaigždės. Tikimės kultūrinė festivalio programa - paskaitos, menai, kinas, pažintiniai žygiai, ekologija - bus dar labiau išplėsta ir gausiai lankoma.

Vietovės ypatybės ir renginio formatas lemia ribotą bilietų skaičių - MJR XIII turi 1000 bilietų. Visus MJR lankytojus kviečiame juos įsigyti iš anksto ir nepraleisti šio nepaprasto Juodaragio!

Kur gyvos ugnies ratilai jaukiai plukdo...


VISI BILIETAI Į FESTIVALĮ MJR 2010 PARDUOTI.
Likus mėnesiui iki festivalio "Mėnuo Juodaragis 2010" visi išankstiniai bilietai buvo parduoti. Papildomų bilietų nenumatoma (dėl vietos ypatybių, automobilių kiekio, gamtosaugos). Jeigu bus platinami vienos dienos (tik šeštadienio) bilietai, bus pranešta šioje svetainėje.
____________________________________________________

>>> Pristatomi MJR užsienio svečiai!
____________________________________________________

Dėl automobilių ir Gamtos
Miškinga festivalio teritorija yra Aukštadvario regioniniame parke. Automobilių statymas pačioje renginio vietoje draudžiamas. Bus galimybė parkuoti automobilius saugomose aikštelėse neprivažiavus renginio vietos (3 km), arba statyti automobilius sodyboje prie Piliakalnio

Parkavimas prie renginio vietos (už 600 m. nuo palapinių) ribotas, todėl kiekvienas įvažiavimas į teritoriją automobiliu kainuos 15 Lt.

Stenkitės apsieiti be automobilio (arba raskite kas jus atvežtų :). Pasiruoškite savaitgaliui laukinėje gamtoje - su pievų kupstais, bruzgynais, nuostabiais eglynais, pelkėtais ežerais... Varlių kūmučių ir laukinių pievų apsaugai bus skiriamas ypatingas dėmesys.
Daugiau informacijos šia tema dar bus paskelbta.

____________________________________________________

Festivalio rėmėjai ir draugai:

[c] dangus 2010