:::: Kita svarbi informacija ::::


MJR 2010 atmintinė

 

 

Tai sąrašėlis daiktų ir dalykų, kuriuos pravartu turėti omenyje kraunantis kuprinę. Perskaitykite prieš atvykdami - ko gero pravers. Pirmiausia, šiemet yra du pagrindiniai daiktai, kuriuos atvykstant turėti tieisog privalu!:


1. Žibintuvėlis
(su ilgalaikėm naujom baterijom). Renginio vietoje vakarais bus tamsu, jos apšviesti nėra galimybės, nes neprieina jokie elektros tinklai. Taigi, personalinis žiburėlis bus itin pravartus, bent jau padės rasti kelią iki palapinęs miške :)

2. Apsiaustas nuo lietaus. Kasmet Juodaragį atmosferos dievaičiai aprovanoja gaiviais krituliai. O paskutinį šios beprotiškos vasaros savaitgalį jų irgi matyt bus.

Kita:
3. Vėliava - atsivežkite savo genties, šeimos, šalies ar draugijos vėliavą - kabinkite prie palapinių, mojuokite koncertuose, ir vėlės bus kartu su mumis!

4. Palapinė, miegmaišis, kilimėlis ir kiti daiktai, darantys įsikūrimą Gamtos prieglobstyje malonų. Tikri šamanai, be abejo, gali miegoti ir po atviru dangumi.

5. Jeigu Jūs nesate tinginys ir norėsite pasikepti maistą ant laužo, nepamirškite katiliuko ar kitų lauko virtuvės rakandų.

6. Glaudės ir maudymukai - juk vilios ne tik dumblėtos, žolėtos ir gražuolių dėlių segstimi Škilietų ežerai, bet ir slapta pirtelė ant kranto :)

7. Muzikos instrumentai - jei turite, pasiimkite būgnus, būgnelius, dūdeles, švilpynes, barškučius, žvangulius, dambrelius ar dar ką nors, su kuo galėsite įsijungti į gentinius muzikavimus. O jeigu kas atsiveš būgnus, bus velniškai puiku!

8. Amuletai ir kitos magijos priemonės sėkmingam raganavimui ir apsaugai.

9. Nepamirškite pilnai pasikrauti mobilųjį telefoną ir kitas Jums svarbias baterijas. Festivalio vietoje nebus galimybės pasikrauti prietaisus. Kadangi mobilus ryšys labai silpnas, telefonai išsikrauna greitai.

Ir esminiai dalykai, be kurių net nemanykite važiuoti į MJR, - tai geranoriškumas, pagarba aplinkiniams ir Gamtai, bei pakili nuotaika.

----------------------------------------------------------------

Foto ir video Juodaragyje

Foto ir video aparatai - ...ar verta jais mojuoti per MJR? Skaitmeniniais laikais ištisinis visa ko fiksavimas virto tikra manija, o gal net liga. Koncertuose ir festivaliuose publika mirga nuo telefonų ir kamerų žiburėlių - pleškinama viskas ištisai... Bet ar ne geriau tiesiog įsijausti į unikalų, niekad nebepasikartosiantį momentą be "įsipareigojimų" viską fiksuoti? Ar ne geriau į įspūdingus dalykus žvelgti savomis akimis, o ne per objektyvą? Ir gilius įspūdžius išsaugoti atmintyje, o ne šimtuose nekokybiškų foto? Magiško jutimo nepagausite, neišsinešite, nepasiimsite į kišenę...

Festivalyje nėra apribojimų fotografuoti ar filmuoti, bet tikrai nebūtina to daryti visiems :). Renginyje bus pakankamai profesionalių fotografų, kurie vėliau pasidalins savo geriausiais kadrais internete (ir už tai esame jiems dėkingi). Nesinorėtų, kad užburiantys meno pasirodymai imtų panašėti į spaudos konferencijas. Jeigu jau negalite be fiksavimo, bent būkite įsitikinę, kad jūsų fotografuojami ar filmuojami žmonės tam neprieštarauja. Ir, labai prašome, nebadykite objektyvais veidų dalyviams ir atlikėjams.

Tuo pačiu, patyrusiems fotografams priminsime, jog pagal nerašytą susitarimą, visos nuotraukos užfiksuotos MJR metu kartu priklauso ir visiems festivalio dalyviams bei rengėjams, bei gali būti naudojamos be atskirto atsiklausimo nekomerciniams tikslams.