:::::::: SALA ::::::::

Didžioji Zaraso sala užima 44 ha. Nuo vieno jos galo iki kito - beveik kilometras. Tai unikali renginių ir poilsio vieta, Zarasų miestelio lopšys, kurio archeologinė istorija dar laukia savo tyrėjų.

Į salą veda vienintelis įvažiavimas - asfaltuotas keliukas per tiltą, kuris taps MJR vartais. Paprastai zarasiškiai mylimoje saloje neleidžia statyti palapinių, kūrenti laužų ir įvažiuoti automobiliais. Tačiau šventės proga bus padaryta išimtis. Labai tikimės, kad į festivalį atvykę žiūrovai tausos vieną gražiausių Lietuvos vietų ir patirs joje daug laimės :) Ir kad festivalis šioje vietoje bus laukiamas kitais ir dar kitais metais...

Aplink salą yra keletas paplūdimių, iš kurių ypatingai maloniu krantu išsiskiria Auksinis. Tuo pačiu verta pažymėti, kad Zaraso ežeras gilus, tad maudytis derėtų atsargiai.

Atidarymo apeigos vyks prie seno galingo ąžuolo Šiauriniame iškyšulyje, kur suliepsnos dar pernai įkurtas aukuras. Salos slėniuose įrengtos dvi estrados, - didžioji ir mažoji. Jose išdygs ir dvi festivalio scenos, kurios nuostabios gamtos apsuptyje kiekviena savaip įprasmins įvairią MJR grupių kūrybą. Trečioji scena, skirta folklorui ir bardams, kartu su kino/paskaitų palapine šiemet įsikurs atokiau nuo triukšmo ir šurmulio - prie ąžuolų šiauriniame gale. Renginio metu saloje taip pat bus skirta vieta palapinėms (kempingas), automobiliams, įsikurs amatininkų kiemas, laužavietės, lauko kavinės, futbolo ir tinklinio aikštelės ir kt.


Salos planas

 
 

Dėl savo formos Didžioji sala anksčiau dar turėjusi Anglijos pavadinimą. Dar ji vadinama Draugystės sala. Kitos Zaraso salos, į kurias galima nuplaukti valtimis - Italijos, Putinų ir Liepų. Zaraso ežeras užima 313 ha plotą, yra pratakinis, turi labai sudėtingą dugną, gausus seklumų ir įvairių daubų.

Saloje gausu plačiašakių tvirtų ąžuolų, pušų ir liepų, vaizdingų kalvų ir pievų. Viduryje esančią pelkę supa kelio žiedas (jame vykdavo žirgų lenktynės, dabar rengiami raliai). Beje, čia zarasiškiai renka ne tik spanguoles ir grybus, bet ir žvejoja vidury esančiose, sunkiai prieinamose pelkės akyse.

 

Daugiau apie vietą: [vietovė] ir [zarasai]
Daugiau apie stovyklavimo ir kt. sąlygas: [stovykla]