11-asis nepriklausomas post-folkloro, alternatyvios muzikos ir
šiuolaikinės baltų kultūros festivalis

MĖNUO JUODARAGIS 2008

2008.VIII.22-24
Zaraso ežero Didžiojoje salojeMJR 2008 muzika ir burtai vėl kvies į Zarasų salą

Vienuoliktasis šiuolaikinės baltiškos kultūros ir muzikos festivalis Mėnuo Juodaragis šiemet antrą kartą vyks nuostabioje ežero saloje Zarasuose, - rugpjūčio 22-24 dienomis jis taps ryškiu vasaros pabaigos akcentu. Tai vienas iš seniausiai Baltijos šalyse organizuojamų festivalių, iš kitų išsiskiriantis unikalia idėja, savita programa ir jaukia gamtos aplinka po atviru dangumi.

Nepriklausomos muzikos leidyklos "Dangus" organizuojamo festivalio scenose šiemet koncertuos beveik keturios dešimtys įvairių kolektyvų, projektų ir atlikėjų. Išskirtinius pasirodymus Zarasų saloje surengs žymiausi lietuviškos gyvos muzikos kūrėjai - Andrius Mamontovas, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ, folk-roko kolektyvai ATALYJA, PIEVOS, taip pat gausūs folkloro ansambliai, neo-folkloro projektai, sunkiojo roko grupės, bei modernios elektroninės muzikos autoriai. Kompozitorius Algirdas Klova su grupe VYDRAGA festivalyje pristatys naują filmą bei koncertinę programą.

Pernai „Mėnuo Juodaragis“ pirmą kartą vyko Zarasų saloje, kuri daugeliui atvykusių tapo tikru atradimu. Džiugu, kad ši pasakiška vieta pelnė "Lietuvos kultūros sostinės 2008" titulą, - šia proga ir mes rengaime dar įdomesnį ir stipresnį renginį. Manome, kad vienuoliktasis MJR bus ne tik didžiausias festivalio istorijoje, bet ir brandžiausias savo turiniu.

Į festivalį atvyks originalios muzikos kolektyvai iš Vokietijos, Italijos, Estijos, Latvijos, Gudijos, Rusijos. Šiemet sulauksime pernai dėl ligos negalėjusio atvykti žymaus britų smuikininko Matt Howden su klasikinio neo-folk projektu SIEBEN, išvysime ir nuostabų Rusijos meno kolektyvą THEODOR BASTARD. Industrial stiliaus klausytojams malonia staigmena bus žymios vokiečių grupės VON THRONSTAHL apsilankymas, bei prieš metus Vilnių sudrebinę italai SPIRITUAL FRONT su charizmatiškuoju lyderiu Simone Salvatore, bei jų tėvynainiai, neo-folk pranašai ROSE ROVINE E AMANTI. Atvykti žada ir vienas žymiausių Gudijos etninės muzikos puoselėtojų Todar Kaškurevič su grupe ESSA, bei kolektyvo OSRIMIRA apeiginiai projektai DRUVA bei PRAGNAVIT, taip pat latviai AULI ir estai LOITS.

Festivalyje šiemet planuojama įrengti ir trečiąją sceną, kuri įsikurs atokesnėje Zaraso salos vietoje ir bus skirta autentiškam folklorui bei dainuojamajai poezijai, pirmą kartą rasiančiai vietą didžiųjų vasaros festivalių programose.

Viena pagrindinių MJR temų šiemet taps aitvarai – keistos ir mįslingos mitologinės būtybės, saugančios namus. Su jais bus susijusi paskaitų ir filmų tematika, ugnies instaliacijos, o pasidaryti aitvarą ir paleisti į dangų galės kiekvienas atvykęs. Šalia mitologinės temos festivalyje bus pristatyta ir reikšminga Lietuvos istorinė gija bei, kaip visad – ekologinės vertybės.

Tradiciškai gausioje kultūrinėje festivalio programoje vyks paskaitos, vakaronės, meninių, dokumentinių ir animacinių filmų seansai, futbolo turnyras, pažintinės kelionės po apylinkes. Ąžuolų ir pušų paunksmėje įsikurs palapinių miestelis ir dar gausesnis nei pernai amatų kiemas su mokomaisiais būreliais.

Trys magiškos dienos ir naktys taps nepamirštamu ritualu ir primins kuo mes, baltai, esame stiprūs! Ir kad senasis palikimas GYVAS, kai jis vystosi ir kinta laike.
Laukiame Jūsų 11-ajame MJR!

www.mjr.lt
www.myspace.com/menuojuodaragis

MJR 2008 RĖMĖJAI, DRAUGAI, PARTNERIAI: