N A U J I E N O S

25.08 MJR festivalis - pedsakai [report by ugnius]

25.08 MJR festivalis baigėsi. Nepamirškite pasidalinti įspūdžiais ir patyrimais! > ugnius@dangus.net

19.08 Paskelbta MJR 2002 programa.

19.08 Festivalio rengėjai buvo iškviesti į Vilniaus savivaldybę, kur gavo įspėjimą dėl "nelagalaus plakatų klijavimo viešose vietose". Atrodo Vilniaus centras virsta tokia vieta, kur galės būti tik turtingieji, o miesto valdžia ne tik neremia jaunimo kultūros, bet dar ją ir žlugdo, sugebėdama pasiūlyti tik draudimus.

19.08 MJR festivalyje dalyvaus žymiausias Lietuvos avangardinių filmų kūrėjas Artūras 'Baras' Barysas, ką tik parvykęs iš Londono, kur buvo surengtas jo filmų vakaras. Šių įvykių metu Baras susibičiuliavo su kultinės grupės Coil muzikantais.

18.08 Dažną Jūsų klausimas - ar bus šiemet galimybė nakvoti Sudeikių mokyklos salėje? Deja, į šį klausimą iki pat festivalio pradžios negalėsime atsakyti, nes šiemet tai priklausys tik nuo pačios mokyklos vadovybės iniciatyvos.
Dažną Jūsų klausimas - kodėl vieta palapinei šiemet mokama? Atsakymas: todėl, kad kempingas įkuriamas privačioje teritorijoje. Tai yra mokestis ne tik už numintą žolę, bet ir už šiukšlių surinkimą, tualetus ir kt. Be to, prie kempingo visą laiką budės samdomi policininkai. Sumokėti už vietą palapinei galėsite pirkdami bilietus - kaina 4 Lt - gausite specialią pririšamą kortą, kuri galios visam festivalio laikui.

17.08 Nepaisant to, jog šiemet negroja festivalyje, MJR metu savo naujausius albumus pristatys grupė Anapilis ir McKaras. Kauno gotai pristato erotinio kosminio neofolkloro MCD "Lunar Optics", o McKaras suteix fanams galimybę įsigyti exkliuzyvų CD "Balga", kuris išleistas itin limituotu tiražu - tik 50 kopijų.

17.08 Iš Skandinavijos grįžus projekto Žalvarinis įkūrėjui Robertui Semeniukui, projektas pasirodys savo stipriausios sudėties! Į festivalį iš Norvegijos taip pat atvyx grupės vokalistė Milda.

16.08 Galutinai suformavę renginio programą, MJR rengėjai nutarė nebeieškoti pamainos trims nedalyvaujančioms grupėms ir atsisakyti jau surastų variantų. Prisijungus keletui tautinių projektų ir didžėjų programa tapo visiškai užpildyta ir ir subalansuota, muzikos netrūx tikrai. Tuo pačiu organizatoriai nori pareikšti, jog visi atsisakę dalyvauti kolektyvai pažadų neįvykdė dėl savų priežasčių ir su MJR organizaciniu komitetu tai niekaip nesusiję.

15.08 Suomių grupė Tiermes apgailestaudama pranešė, jog dėl susiklosčiusių aplinkybių negalės dalyvauti festivalyje. Abu projekto nariai yra visiškai išsekę įrašinėdami naują albumą, todėl Tiermes suabejojo būsimo pasirodymo kokybe.

15.08 Festivalio pratęsimas numatomas pirmadienio vakarą Vilniuje - Jūsų pamėgtame bare "Žaltvykslė" (Pilies g. 11/9) vyx afterparty su tamsia industrial, gothic ir neo-folk muzika. Planuojamas nemokamas įėjimas su festivalio bilietu.


05/08 Organizatoriai praneša, jog antrąją festivalio naktį programoje numatytas "Ritualinių būgnų projektas" - visi renginio dalyviai ir žiūrovai kviečiami dalyvauti ir atsivežti kiek galima daugiau būgnų.

05/08 Darkwave grupė Moon Far Away iš Archangelsko pranešė, jog negalės dalyvauti festivalyje dėl netikėtai iškilusių asmeninių problemų. Apie savo nedalyvavimą pranešė iš folkroko grupė Atalyja, pareiškę, jog per daug grupės narių išsivažinėję po įvairiausius kraštus. Pakaita šiems kolektyvams aktyviai ieškoma ir bus paskelbta vėliau.

04/08 Oficialus Mėnuo Juodaragis 2002 tinklapis pradėjo veikti ir su angliška versija.

01/08 Pradėjo veikti oficialus Mėnuo Juodaragis 2002 tinklapis.