MJR XXI PROGRAMA

Atmintinė

Vieta, atvykimas, sąlygos

Programos dalys pagal veiklas ir erdves

Rėmėjai

Turime svarbių žinių! 2019-aisiais skelbiama festivalio pertrauka. Šių metų vasara bus kitokia.

Tikimės, festivalio gerbėjai ir lankytojai tai priims supratingai ir stoiškai. Vienerių metų atsikvėpimo poreikis brendo jau kurį laiką, – kasmet didėjantis ir platėjantis Juodaragio vyksmas pareikalauja kaskart vis gausesnių organizacinių pajėgų ir skiriamo laiko, nepalikdamas nė vienos laisvos vasaros dienos, o pastaraisiais metais apimdamas beveik visą metų ratą. Tuo pačiu itin stipriai pasijuto MJR atstovaujama baltiškos kultūros galia ir reikšmė, sulaukiame vis smarkesnių idėjų, pasiūlymų programai, kritikos ir sumanymų, kuriems deramai įgyvendinti vienerių metų laikotarpis darosi per ankštas.

Glaustieji MJR, kadaise sumanyti kaip tam tikras festivalio perkrovimas, pasirengimu tapo tokie pat gausūs ir intensyvūs, kaip ir „didieji“. Todėl, prieš įžengiant į naują, didelių sumanymų kupiną Juodaragio ciklą, festivaliui skiriame nedidelį, tačiau ko gero pelnytą ir reikalingą atokvėpį. Vieną kitokią vasarą per dvylika metų.

Norime nuoširdžiai patikinti, kad ši pertrauka nesąlygota kokios nors negandos – nesusipykome, nebankrutavome, nenusivylėme, neišsisėmėme. Anaiptol! Kad ir paradoksaliai skambės, bet Juodaragio pertrauka skelbiama ne dėl to, kad su festivaliu kažkas blogai, bet atvirkščiai – gal kiek per gerai, per smarkiai viskas? :))

MJR yra ir liks idėjiniu renginiu, kurį sukuria būrys draugų, kasmet savanoriškai paaukojančių dalį savo gyvenimų. Savaime subrendo metas pertvarkyti asmeninius pajėgumus, ūkinius resursus, išgryninti sumanymus, sustiprinti įsipareigojimus, pamėginti rasti svaresnę kultūrinę paramą. Taip pat pagaliau turėsime progų aplankyti daugelį kitų puikių vasaros festivalių įvairiose pasaulio šalyse, pasisemti naujos patirties. Juk kaskart norime MJR padaryti geresnį, nesikartojantį, išradingą ir spinduliuojantį aukšta kokybe.

Negana to, per 2019-uosius metus visiems Genties nariams pavesta pasirūpinti savo šeimomis, vedybomis, naujagimiais, kelionėmis ir kitais svarbiausiais asmeninio gyvenimo dalykais, kad naują Juodaragio istorijos lapą verstume su dar tvirtesniu atsidavimu.

Greta MJR veiklos yra gimę įvairių kitų prasmingų sumanymų, kuriuos teko nuolat atidėlioti. Jie taip ir liktų nepradėti, jei festivalis šuoliuotų tuo pačiu ritmu. Tad šiemet esame pasiryžę bent dalį tų švietėjiškų projektų įgyvendinti, pakviesdami ir Jus dalyvauti bei prisijungti kuriant.

 

Gentaini, jeigu ši žinia Tau atneš liūdesio, tegul jis truks tik minutę. Vadinas svarbu. Visą tą laiką Juodaragis Tavęs ilgėsis su auštančia viltim, degančia ugnim ir nokstančiu nauju turiniu. Laukimas bus ilgus, bet įkvepiantis. Ir, patikėki, luktelti bus verta! Palaikyki mus savo širdyje. Iki greito.

Mėnuo Juodaragis